.UA ccTLD
.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.233.242.67
 
 Інформація щодо nic-handle
 -UANIC
 Інформація щодо epp-contact
 Транслітерація
 Публічні домени

Міжнародне співробітництво
Роз'яснення N 3 до Правил домену .UA

від 15 жовтня 2008 року

Щодо використання в доменних іменах елементів Знаків: P, ©, ®, ™

Адміністратор домену .UA, керуючись:

 • Цивільним кодексом України
 • Законом України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" вiд 15.12.1993 зі змінами та доповненнями
 • стандартом st. 60 Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (ВОІВ), рекомендації, щодо бібліографічних даних, які стосуються знаків
 • Правилами домену .UA

враховуючи те, що:

 • Використанням Знаку визнається його застосування в мережі Інтернет;
 • Час від часу до зображення Знаку при його реєстрації додаються у верхньому реєстрі елементи P, ©, ®, ™;

беручи до уваги те, що:

 • Зареєстроване позначення у якості Знака може містити елементи, що не охороняються, які при опубліковані відомостей про реєстрацію Знака наводяться під кодом (526). Також відповідний код (526), при наявності елементів Знака, що не охороняються, наводять у бібліографічних даних свідоцтва України на Знак.
 • Відповідно до п. 3.2. Правил домену .UA приватні доменні імена другого рівня в домені .UA делегуються виключно у разі, якщо відповідне доменне ім'я повністю, або його компонент другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), за написанням співпадає із Знаком, права на використання якого на території України належать відповідному реєстранту. Термін "Знак" відповідно до п.1.6. Правил домену .UA означає словесний знак для товарів та послуг, на який центральним органом виконавчої влади з питань правової охорони інтелектуальної власності видане свідоцтво України на знак для товарів та послуг, або такий, що одержав правову охорону на території України згідно з Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків, або, в разі, якщо такий зареєстрований знак для товарів та послуг складається з тексту та інших позначень, - його словесну частину, яка сама є об'єктом правової охорони.
 • Відповідно до п. 3.3 Правил домену .UA якщо зазначений в п. 3.2 Правил домену .UA Знак містить словесну частину яка не є об'єктом правової охорони, власнику прав на використання на території України такого Знака може бути делеговане приватне доменне ім'я другого рівня, яке за написанням співпадає з тією частиною Знака, яка є об'єктом правової охорони.
 • У відповідності до п.3.6. Правил домену .UA відображення в доменному імені спеціальних символів, які є частиною Знака, але не можуть входити до доменного імені згідно чинним технічним стандартам, рекомендується здійснювати одним з двох способів на власний розсуд реєстранта:
  1. шляхом заміни спеціальних символів на їх символічні назви англійською мовою (наприклад, "&" - "and", "/" - "slash", "." - "dot","@" - "at" та ін.), які за бажанням реєстранта можуть також бути виділені знаками "-" з обох боків (наприклад, "&" - "-and-"). Символи " " (пробіл) та "_" (підкреслення) можуть бути замінені на символ "-";
  2. шляхом видалення спеціальних символів з представлення Знака у вигляді доменного імені, без їх заміни;

повідомляє:

 • Оскільки відповідні елементи P, ©, ®, ™, відповідно до Правил домену .UA не входять до переліку спеціальних символів;
 • Оскільки відповідно до п.4 ст.5 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" обсяг правової охорони на Знак визначається зображенням Знака та переліком товарів і послуг;
 • Відсутність у бібліографічних даних свідоцтва України на Знак елементів, що не охороняються (такі елементи наводяться у бібліографічних даних свідоцтва України на Знак під кодом (526), у відповідності зі стандартом st. 60 ВОІВ):

  це не дозволяє Адміністратору виключати частину зареєстрованого позначення у якості Знака при делегуванні приватного доменного імені другого рівня (до знака ".", але не включаючи цей знак), яке за написанням співпадає із Знаком, права на використання якого на території України належать відповідному реєстранту.

  Елемент Знака, якій відтворює елементи P, ©, ®, додається до доменного імені за виключенням елемента "О", який не може входити до доменного імені згідно чинним технічним стандартам.

Літери Р, С, R, TM, які є частиною Знака, додаються до доменного імені як літери, які відділені від основної частини Знака символом "пробіл".

Відповідно до пп. 3.6.1, 3.6.2 Правил домену .UA символ "пробіл" може бути замінений на символ "-", або, такий символ видаляється з представлення Знака у вигляді доменного імені без заміни. Вибір варіанта здійснюється на власний розсуд реєстранта.

Дане Роз'яснення підлягає опублікуванню на офіційному сайті Адміністратора домену .UA (www.hostmaster.ua).
0,012869 sec