.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Тисячне доменне ім'я в kyiv.ua

/ У публічному домені столиці kyiv.ua кількість доменних імен перевищила тисячу. Тисячним стало доменне ім'я stroysam.kyiv.ua (реєстратор Started.ua). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість імен в домені збільшилася майже у два рази.

Реєстрація імен у домені kyiv.ua була відкрита в лютому 2015 року. Домен працює спільно з більш старим публічним доменом Києва kiev.ua. Реєструючи нове ім'я в будь-якому з цих доменів, реєстрант отримає бронювання аналогічного імені в іншому домені (більш докладно про особливості роботи доменів у регламенті). У kiev.ua в на сьогодні налічується 38,6 тис. доменних імен, їх чисельність за рік зменшилася майже на 4%. Сумарна кількість імен в двох столичних доменах за рік зменшилася на 3%, проте останні два місяці має тенденцію до невеликого зростання. Це зростання в першу чергу викликане активністю реєстрантів в домені kyiv.ua.

У 1992 році в домені .UA були створені публічні регіональні домени для усіх областей України. Так, наприклад, rovno.ua для Рівненської області, kiev.ua - для Києва та області та інші. Пізніше уряд затвердив правила написання українських географічних назв, в яких уточнив написання регіонів країни на латиниці. Після цього були делеговані відповідні публічні домени, засновані на офіційній транслітерації: kyiv.ua, rivne.ua і т.д.

Серед регіональних доменів з україномовної транслітерацією великою популярністю користується також домен Харківської області kharkiv.ua, в якому на даний момент налічується 528 реєстрацій, що на 14% більше аналогічного показника 2019 року.

28.08.2020

0,364761 sec