.UA ccTLD
.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 44.223.39.67
 
 Інформація щодо nic-handle
 -UANIC
 Інформація щодо epp-contact
 Транслітерація
 Публічні домени

Міжнародне співробітництво
EPP в доменах Одеси та in.ua

/ Український Південний мережевий інформаційний центр (sunic.ua, Одеса) впровадив в публічних доменах Одеси і області odessa.ua, odesa.ua і od.ua, а також в публічному домені in.ua технологію EPP (Extensible Provisioning Protocol). Це дозволило автоматизувати процес реєстрації, забезпечивши високу швидкість обробки заявок і більшу надійність.

EPP - сучасний протокол обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами. В домені .UA цей протокол використовують 43 публічних домени з 64, що діють на теперішній час.

Новий протокол передбачає пасивну роботу реєстру: усі операції з доменними іменами здійснюють реєстратори, а реєстр лише фіксує зміни, що відбулися. Таким чином, реєстратори отримують більш широкі повноваження, що дозволяє їм більш повно задовольняти потреби своїх клієнтів. У той же час на реєстраторів покладається й вищий рівень відповідальності.

У доменах odessa.ua, odesa.ua і od.ua налічується понад 11 тис. доменних імен, в тому числі 9,8 тис. - в od.ua. В домені in.ua - 45,6 тис. імен. Послуги з реєстрації доменних імен в цих доменах надають 40 реєстраторів.

Український Південний мережевий інформаційний центр адмініструє географічні домени другого рівня Миколаївської та Одеської областей odessa.ua, odesa.ua, od.ua, nikolaev.ua, mk.ua, а також популярний домен загального призначення in.ua. На даний момент усі домени використовують технологію EPP. Сумарно в цих доменах налічується понад 65 тис. доменних імен.

17.10.2017