![]() |
||
|
Східноєвропейський DNS-форум / UADOM: безпека інтернету людей і речей
Якщо в минулому, 2015 році, основні загрози інтернету створювали люди, то тенденцією 2016 року стали атаки, в яких беруть участь речі. Так званий "інтернет речей" поки ще не став буденним явищем в нашому житті, проте вже загрожує нормальній роботі телекомунікаційних мереж. Конференція розпочалася з майстер-класів, на яких керівник Центру теоретико-правових проблем інформаційної сфери Олександр Баранов, віце-президент ICANN Дейв Піскітеллі та представник Анти-фішингової робочої групи Зоряна Дмитришина розповіли про сучасні тенденції в області інтернету речей та боротьби з кіберзлочинністю. Взаємозв'язок між розвитком інтернету речей і зростанням кіберзлочинності продемонстрував Микола Коваль, керівник і співзасновник CyS-CERT. У своїй презентації, яка відкрила секцію безпеки доменної системи, він розповів про одну з найбільших DDoS-атак, потужністю 1Tb/s. Атака була здійснена 21 жовтня поточного року з використанням інтернету речей. "За допомогою некоректно налаштованих пристроїв, яких уже вистачає і в Україні", - підкреслив експерт.
Одразу дві презентації були присвячені технології DNSSEC. Менеджер ICANN по Східній Європі та Центральній Азії Олександра Куликова розповіла про DNSSEC в кореневій зоні і переході найближчим часом на новий ключ підписання ключів (KSK), а Ольга Василевич з "Хостинг Україна" поділилася сумнівами щодо повільного впровадження DNSSEC.
У наступній секції конференції експерти знову повернулися до теми безпеки "інтернету речей". Хто відповідає за пристрої, які виходять в інтернет і створюють загрозу для інших інтернет-користувачів; хто буде зобов'язаний відшкодовувати збиток, завданий ними: оператор зв'язку, власник пристрою чи виробник програмного забезпечення, яке в ньому встановлено? Однозначного рішення дане питання не має. Не виключено, що частину цих ризиків можуть взяти на себе страхові компанії.
На заключній, юридичній, секції форуму експерти з різних країн торкнулися теми розв'язання доменних суперечок. Про практику, яка склалася в Україні, розповів адвокат Smart Solutions Олександр Папуця, а про світові тенденції повідомив старший віце-президент ICANN Девід Олів. Віце-президент ICANN Михайло Якушев звернув увагу присутніх на те, що створення сервісу WHOIS, який зараз є основним джерелом інформації для юристів, вирішувало, в першу чергу, технічні задачі. Тому, за його словами, дані в WHOIS не є юридично коректними для судів. А відсутність інформації часто ускладнює судове вирішення суперечок. У свою чергу, адвокат Київської торгово-промислової палати Марія Лісковіч розповіла про альтернативний спосіб вирішення суперечок за допомогою медіації. За її словами, у цьому випадку обидві сторони спору зацікавлені в реалізації знайденого рішення. Конференція стала майданчиком для багатосторонніх дискусій, де свою думку висловлювали експерти, які мають різні, в тому числі, й протилежні точки зору. Обговорення тривали як в залі конференції, так і під час перерв. Організаторами заходу є спонсорська організація і реєстр домену верхнього рівня .UA компанія "Хостмайстер" і міжнародна корпорація ICANN. У підготовці заходу активну участь брали учасники ринку, підтримку організаторам надав реєстратор доменних імен Imena.UA, один з лідерів українського ринку, який став платиновим спонсором форуму. Золотим спонсором виступила компанія ORG.UA, яка адмініструє однойменний публічний домен. Генеральним Інтернет-партнером стала компанія "Адамант", один з найбільших українських інтернет-провайдерів. Генеральним інформаційним партнером - провідне українське інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".
08.12.2016
|
Події |