.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

В квітні в домені .UA зміняться правила

В домені .UA з 1 квітня будуть змінені правила роботи реєстраторів при супроводі імен другого рівня (таких як hostmaster.ua), що дозволить підвищити рівень якості обслуговування.

Новий регламент взаємодії реєстраторів з адміністрацією домену базується на технології EPP (Extensible Provisioning Protocol). Цей протокол використовується багатьма доменами світу. В .UA його застосовують в таких публічних доменах, як com.ua, org.ua, kiev.ua та ін.

Нововведення передбачають розширення повноважень реєстраторів. Після введення в дію змін виключно реєстратори будуть здійснювати активні дії з іменами (створення та видалення, внесення інформації про права на них). Адміністрація домену тепер буде лише фіксувати ці дії у відповідному реєстрі. При цьому до реєстраторів будуть висуватися більш високі вимоги, ніж раніше: для повноцінної роботи реєстратору необхідно буде мати автоматизовану систему реєстрації доменних імен, сумісну з технологією EPP, та сайт, призначений для обслуговування клієнтів. Усе це дозволить покращити якість обслуговування доменних імен.

З переходом на новий протокол знову стануть доступними для реєстрації доменні імена, які були заблоковані через те, що заявки на їх делегування подали одночасно декілька реєстрантів.

Підготовка до впровадження EPP та нових регламентів тривала понад два роки. Ще влітку 2011 року учасники вітчизняного доменного ринку створили робочу групу, яка розробила основні принципи переходу на новий протокол. Новий регламент роботи пройшов випробовування в доменах Полтави (poltava.ua та pl.ua), які тривали з листопада 2011 року по серпень 2012 року. З вересня позаминулого року почалося поетапне переведення доменного простору .UA на нову технологію. Найбільший публічний домен com.ua, в якому налічується понад триста тисяч доменних імен, перейшов на новий протокол в квітні 2013 року. За час, що пройшов з того моменту, робоча група провела аналіз роботи з використанням нового протоколу та рекомендувала декілька удосконалень. В березні поточного року адміністрація .UA провела вебінар для реєстраторів, у ході якого були розглянуті особливості реалізації EPP для обслуговування доменів другого рівня.

На даний час по протоколу EPP працюють 125 українських реєстраторів. В домені .UA нараховується біля 700 тис. доменних імен, в тому числі 17 тис. – другого рівня. Реєстрація такого імені можлива при наявності відповідної торгової марки. Усі інші імена - третього рівня, для реєстрації доступний 61 публічний домен: 54 географічних та 7 загального призначення.


25.03.2014

0,192907 sec