.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Кіберзахист - спільна справа

У середині жовтня в м. Ялта відбулися міжнародні експертні Консультації "Україна-НАТО", під час яких оголошено нові ініціативи захисту українських користувачів від кіберзлочинності. Компанія "Хостмайстер" була одним із учасників міжнародного заходу.

Нинішні Консультації відбулися за новим форматом. Вперше на захід, що проводиться СБУ та НАТО, запрошені представники недержавних організацій, а саме провідних українських Інтернет-компаній,- повідомляє прес-центр СБУ. "Важливим чинником у справі побудови надійної системи кібернетичного захисту є залучення приватного сектору до співпраці", - наголосив заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеки Джиммі Ші під час телемосту з Брюсселем.

"Експертні консультації у рамках роботи групи "Україна-НАТО" мають за мету відпрацювання механізмів міжнародного співробітництва та спільних програм із залученням представників гілки державного управління та приватного сектору у питаннях захисту інформаційної сфери держави", - підкреслив перший заступник голови Служби безпеки України, національний координатор співробітництва Україна-НАТО з питань безпеки Володимир Хімей.

Керівник відділу кібернетичного захисту Директорату нових викликів безпеці Міжнародного секретаріату НАТО Сулейман Аніл під час зустрічі наголосив на тому, що "кіберзлочинність не має державних кордонів, - отже, й зусилля з протидії їй - справа не однієї держави. Потрібна плідна міжнародна співпраця багатьох країн світу як на державному рівні, так і на рівні співробітництва між урядовими організаціями та представниками бізнесу у сфері розповсюдження IT-технологій".

Приватний сектор також розповів про свої проекти в галузі безпеки Інтернет. Директор компанії "Хостмайстер" Тетяна Долінська, зокрема, повідомила про плани компанії щодо впровадження DNSSEC. Вона наголосила на тому, що DNS - це та нервова система, яка лежить в основі існування, роботи і безпеки всієї інформаційної сфери будь-якої країни; для України - це домен .UA та вся доменна ієрархія, що знаходиться в цьому полі. Директор компанії виразила думку про те, що впровадження захищеної DNS, в якій існує ієрархія довіри (цифрові підписи кожного рівня завіряються на більш високому рівні), може стати основою для побудови захищених Інтернет-сервісів.

Тетяна Долінська також відзначила високий рівень взаєморозуміння та підтримки між фахівцями профільних підрозділів спеціальних служб України в області вдосконалення технологій безпеки. Компанія "Хостмайстер" відкрито і всебічно співпрацюватиме з усіма, хто готовий спільно будувати безпечне і комфортне електронне середовище, - підкреслила директор компанії.

У ялтинській зустрічі взяли участь експерти НАТО, Служби безпеки України, представники посольств держав-членів НАТО в Україні, Апарату РНБО, правоохоронних органів та органів із захисту інформаційних мереж, Міністерства оборони, керівники провідних ІТ- компаній України.

"Українські та іноземні фахівці всебічно обговорили сучасні загрози Інтернет-простору, найбільш актуальні питання розвитку систем кіберзахисту, зокрема, особливості забезпечення кібернетичної безпеки в умовах глибокої інформатизації держави і суспільства; тонкощі взаємодії державного та приватного секторів у питаннях захисту інформаційної сфери держави; особливості обробки персональних даних в контексті кібернетичного захисту; проблеми формування недержавного сектору безпеки України",- інформує прес-центр СБУ.

0,369501 sec