Інформація щодо nic-handle
Інформація щодо epp-contact
Міжнародне співробітництво
|
Дайджест доменних подій
У випуску: розпродаж Uniregistry; бренди проти переплат; реєстраторський чат-бот; .CLUB у "чорному списку"...
-
DomainIncite.com
Доменний аукціон UNR
-
Компанія UNR (колишня назва Uniregistry), планує 28 квітня продати на аукціоні свій портфель, що складається з 23 контрактів на нові загальні домени верхнього рівня.
Стартові ціни, опубліковані UNR, в загальній сумі становлять $16,870 млн, при цьому деякі лоти мають нульову ставку. Ціни, скоріш за все, сформовані виходячи з розмірів реєстраційних зборів та обсягів існуючих реєстрацій в доменах.
Найбільш імовірними покупцями цих доменів називають портфельні реєстри, такі як Donuts і Radix.
Власник компанії Френк Шилінг (Frank Schilling) був великим шанувальником нових нових доменів. Uniregistry подавала заявку на 54 нові домени, інвестувавши в них $69 млн. Проте в минулому році компанія продала свій реєстраторський бізнес компанії GoDaddy, а пізніше поступилася своєю часткою в трьох доменах своєму бізнес-партнеру XYZ.com.
Тепер компанія повністю зосередиться на наданні послуг оператора реєстру з акцентом на брендові домени, де вона продовжить конкурувати з такими компаніями, як GoDaddy, CentralNic, Donuts та Verisign.
-
DomainIncite.com
Бренди проти переплат
-
Відповідно до пропонованих правилами, які незабаром будуть розглянуті ICANN, реєстрам можуть заборонити несправедливо завищувати ціну для доменних імен відомих брендів.
У минулий четвер Рада GNSO схвалила рекомендації, які не дозволяють реєстрам вносити бренди до переліку преміумних імен, реєструвати які можна лише за завищеною вартістю.
У минулому подібними "лазівками" зловживали реєстри таких доменів як .SUCKS, .FEEDBACK і .TOP. Наприклад, реєстр домену .TOP спробував отримати від Facebook $30 тис. за ім'я facebook.top, .FEEDBACK зареєстрував у власних цілях тисячі доменів, що відповідають різним брендам, а .SUCKS помістив домени, співзвучні брендам, в дорогу преміумну цінову категорію.
-
DomainNameWire.com
Чат-бот для доменних імен
-
Компанія Verisign отримала патент, який описує підбір та реєстрацію доменних імен за допомогою чат-бота.
У патенті №10904212 "Пропозиція доменного імені та реєстрація через чат-бота" описаний чат-бот, який за запитом користувача генерує безліч доменних імен і пропонує список імен, доступних для реєстрації. Користувач може вибрати відповідне ім'я і зареєструвати його. Чат-бот може задавати користувачеві питання, а також входити в сторонні облікові записи для збору додаткових даних.
-
DomainIncite.com
Malwarebytes записав домен .CLUB у чорний список
-
Компанія Malwarebytes, що спеціалізується на кіберзахисті, випустила на ринок новий продукт - Malwarebytes Browser Guard, яке покликаний захистити користувача від відвідування сайтів, що являють потенційну загрозу безпеці.
Цей безкоштовний плагін доступний в даний момент для трьох популярних браузерів - Chrome, Firefox і Edge.
Однак новий інструмент блокує відвідування не тільки потенційно шкідливих сайтів, а й деяких доменів верхнього рівня вцілому.
Жертвою надмірної пильності став новий загальний домен верхнього рівня .CLUB. При спробі відвідати будь-який сайт, розташований на доменному імені .CLUB, плагін блокує з'єднання і видає попередження про "підозрілу загальному домені верхнього рівня". Далі уточнюється, що адреси в цьому домені "часто використовуються для шахрайських і фішингових сайтів, хоча можуть служити і адресою для легітимних ресурсів".
Користувачі можуть відхилити попередження, та перейти на сайт, якщо забажають.
У той же час, оглядачі вказують, що новий загальний домен верхнього рівня .CLUB ніколи не був дружнім до шкідливих програм. Згідно SpamHaus, лише 0,9% доменів .CLUB були запідозрені в неправомірному використанні. Десятки тисяч доменних імен в цьому домені служать абсолютно легітимним ресурсам, включаючи сайти популярних спортивних клубів та професійних асоціацій. У відповідь на критику представники компанії Malwarebytes, хоча і визнають, що їх продукт є новим, і його алгоритми можуть потребувати допрацювання, проте, посилаються на те, що Browser Guard використовує "чорні списки" доменів, які складаються найавторитетнішими експертами в сфері кібербезпеки.
|
Події
|