.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.12.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN може стати головним "наглядачем" в Whois; іранський домен увійшов в "клуб мільйонерів"; ще два домени можуть "збанкрутіти"; "фішери" все частіше прикриваються захищеним протоколом...

DomainIncite.com
ICANN створила нову робочу групу по Whois
Корпорація ICANN створила групу з десяти фахівців, завданням якої стане розробка системи для управління доступом до персональних даних Whois.

Група Technical Study Group on Access to Non-Public Registration Data або TSG-RD (Технічна дослідницька група з доступу до непублічним реєстраційних даних) повинна розробити систему, яка дозволила б ICANN виступати в якості централізованої точки доступу до даних Whois, які не повинні публікуватися у відповідності до європейського законодавства в сфері захисту персональних даних.

Ця система повинна забезпечити ICANN можливість визначати, чи слід погоджувати запит третьої сторони на доступ до непублічних реєстраційних даних. У разі отримання "схвалення" системи, ICANN направить запит відповідному реєстру або реєстратору. Потім ICANN надасть інформацію третій стороні. Якщо система не схвалить запит, він буде відхилений.

У нинішній політиці ICANN щодо Whois ані слова про те, що організація повинна взяти на себе цю роль, але це один з можливих результатів поточного прискореного процесу розробки політики щодо Whois, який фокусується на тому, як привести політику ICANN у відповідність до GDPR. Нова група не буде встановлювати правила, що визначають, хто може отримати доступ до непублічних даних Whois, вона лише створить технічне середовище, яке може бути використане для реалізації таких правил.

DomainPulse.com
Мільйон імен в домені .IR
Кількість доменних імен в домені Ірану .IR подолала позначку в один мільйон, свідчить статистика реєстру IRNIC.

У інтернаціоналізуваному домені Ірану, що використовує арабський скрипт і означає "Іран", ایران. налічується 1895 реєстрацій. Усього в доменах .IR та ایران. налічується 1 011 144 доменних імен.

DomainPulse.com
Останнє попередження двом доменам-боржникам
Реєстри двох нових доменів верхнього рівня اتصالات. та .DESI не здійснили чергових щоквартальних платежів у ICANN. Попереднє повідомлення про порушення було направлене реєстрам ще у вересні, і якщо оплата не буде зроблена до першого тижня січня 2019 року, ICANN почне процедуру розірвання угод з реєстрами цих доменів.

Один з доменів - اتصالات. - є доменом-брендом, що знаходяться під управлінням телекомунікаційної компанії Etisalat з ОАЕ. У цьому домені зареєстровано тільки одне доменне ім'я.

Другий домен .DESI належить американській компанії Desi Networks, яка позиціонує його як домен, призначений для людей, які проживають на півострові Індостан. Компанія, яка працює на ринку близько 4 років з потенційною аудиторією понад мільярд користувачів, змогла зареєструвати в домені .DESI всього 3,7 тис. доменних імен. Про потенціал регіону свідчить той факт, що в домені Індії .IN налічується понад 2 млн реєстрацій.

DomainPulse.com
Майже половина фішингових сайтів використовують SSL
У третьому кварталі 2018 року кількість фішингових веб-сайтів, які використовують шифрування SSL/TLS, зросла до 49,4% з 35,2% у другому кварталі, - інформує антифішингова робоча група (APWG) в своєму звіті за третій квартал 2018 року .

За даними групи, найбільша кількість фішингових сайтів - в домені .COM. За ним слідують .ORG, .NET, .PW, .INFO і .BR. Перший в рейтингу новий загальний домен верхнього рівня .XYZ опинився на сьомому місці. Завершують "топ-десять" пари доменів з однаковими показниками - .ML і .RU, .IN і .TK, .GA і .UK.

У звіті також зазначено, що фішери все частіше використовують географічні домени, в яких права керування належать не місцевим реєстрам або державним органам, а третім сторонам, які прагнуть максимально комерціалізувати домен. Серед географічних доменів з найбільш високим рівнем фішингу - .TK, .ML, .GA, .CF і .GQ, які управляються голландською компанією, що пропонує в них безкоштовну реєстрацію імен, а також .PW під управлінням компанії з Індії. Є, правда, і домени з високим рівнем фішингу, що не підпадають під цей опис (керовані власним реєстром), наприклад .BR, .RU, .IN і .AU.0,182670 sec