.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.11.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: "мирну" кіберініціатіву підтримали не всі; число "покинутих" доменів зросло до 45; .MONSTER отримав шанс на життя; спірним доменам .DEV і .INC дано зелене світло; 1,2 млн імен в Південній Африці...

TheHill.com
США, Росія і Китай не підтримали паризький пакт про кібербезпеку
Понад п'ятдесят країн, а також світові IT-гіганти, у тому числі Microsoft, Google, Facebook, HP, Oracle підтримали ініціативу щодо посилення міжнародного регулювання інтернету і поліпшення співпраці між країнами в області кібербезпеки і кібердовіри.

З такою ініціативою, що отримала назву "Паризький заклик до довіри і безпеки в кіберпросторі" виступив президент Франції Еммануель Макрон на Глобальному форумі з управління інтернетом (IGF).

У той же час документ не схвалили США, Китай, Росія, Туреччина та деякі інші країни.

У заклику йдеться, що учасники ініціативи підтверджують "прихильність тому, щоб відкритий, безпечний, стабільний, доступний і мирний кіберпростір був невід'ємною частиною життя у всіх її аспектах - соціальному, економічному, культурному та політичному". По суті, пакт є спробою встановити чіткі правила в кіберпросторі.

Ініціатива виникла після того, як у 2017 році переговори в Організації Об'єднаних Націй з регулювання кіберпростору провалилися через опір ряду країн встановленню правил використання кіберзброї.

DomainNameWire.com
Серед нових доменів чергові втрати
Домени верхнього рівня .DOHA, .ZIPPO і .ACTIVE будуть видалені, а загальна кількість таких доменів, від яких відмовилися власники, досягла 45.

Вперше в список "покинутих" потрапив домен, що не належить до категорії так званих брендових доменів. Це географічний домен .DOHA, який повинен був представляти столицю Катару. Незважаючи на те, що він був делегований в березні 2015 року, він ніколи не запускався і в ньому не було зареєстровано жодного імені. Реєстром домену був державний регулюючий орган країни у сфері комунікацій, який також керує локальним ccTLD .QA.

Від домену .ZIPPO відмовилася компанія Zadco, яка створила легендарні запальнички, а домен .ACTIVE виявився не потрібним компанії Active Network.

DomainIncite.com
Нові домени змінюють власників
Компанія XYZ.com "підібрала" покинутий брендовий домен .MONSTER, від якого відмовився рекрутинговий сайт Monster.com, а новачок серед реєстрів нових доменів - Intercap Holdings - придбав домен .DEALER, що належав Dealer.com. Контракти ICANN на обидва домени були перепідписані минулого місяця. Жоден з нових власників не повідомляє про плани запуску своїх придбань.

Проте, компанія XYZ вже зареєструвала кілька інтригуючих доменів: bad.monster, good.monster, my.monster і go.monster.

Це вже другий приклад, коли брендовий домен купується реєстром для перезапуску в якості загального. У 2016 році реєстр Top Level Spectrum придбав .OBSERVER, що належав однойменній газеті.

Що ж стосується .DEALER, то він технічно не був брендовим доменом - в його контракті не було необхідних для цього специфікацій. Заявка компанії на однойменний домен була, скоріше, захисною. За заявою нового власника, .DEALER буде орієнтований, в першу чергу, на автодилерів, але не буде обмежуватися ними і буде відкритий для усіх охочих. Перш ніж зайнятися доменом .DEALER, Intercap має намір в січні наступного року запустити інший свій домен - .INC.

DomainIncite.com
Домени .DEV і .INC з'являться у січні
Два нових загальних домени верхнього рівня .DEV і .INC будуть запущені 16 січня 2019 року.

В домені .DEV, права на який в 2015 році отримала корпорація Google, з 16 січня по 19 лютого буде проходити пріоритетна реєстрація для власників брендів і торгових марок, а з 19 по 28 лютого - преміум-реєстрація за підвищенною ціною. З 28 лютого буде відкрито загальний доступ до реєстрації.

.DEV - останній домен верхнього рівня з портфеля компанії Google в рамках раунду програми нових загальних доменів верхнього рівня 2012 року. Він, як і раніше запущений .APP, призначається, в першу чергу, для розробників програмного забезпечення.

План запуску .INC практично аналогічний домену .DEV. Експерти вважають, що на першому етапі левову частку своїх доходів GTLD Limited отримає від компаній, які будуть реєструвати домени в .INC в захисних цілях.

DomainPulse.com
Південноафриканський домен .ZA лідирує на "чорному" континенті
Південноафриканський ccTLD .ZA зміцнив свої позиції в якості лідера на африканському континенті, подолавши позначку в 1,2 млн реєстрацій у всіх своїх публічних доменах другого рівня.

Південна Африка, країна з 57-мільйонним населенням і провідна економіка континенту, є також лідером на ринку доменних імен. Для порівняння, Нігерія, населення якої налічує 190 млн чоловік, може похвалитися лише трохи більше 100 тис. реєстрацій в своєму домені верхнього рівня .NG.

Реєстром домену є компанія ZACR, яка також управляє доменами другого рівня - co.za, web.za, net.za і org.za. Окрім цього, ZACR також є реєстром для ряду нових загальних доменів верхнього рівня: доменів міст .JOBURG, .CAPETOWN і .DURBAN, а також домену .AFRICA.0,223794 sec