.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.11.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: "статут" для Інтернету; доменний "Біль про права"; європейські домени для патріотів; .COM на івриті; .ME інтернаціоналізувався...

GoldsteinReport.com
Тім Бернерс-Лі ініціював порятунок Інтернету від зловживань
Забезпечити вільний доступ до інтернету без цензури поряд з фундаментальним правом недоторканності приватного життя закликає Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee), один з "батьків-засновників" інтернету в ініціативі під назвою "Contract for the Web".

"Контракт" передбачає принципи відкритості та доступності Інтернету, конфіденційності користувачів, а також мінімізації дезінформації і матеріалів, які розпалюють ненависть.

Принципи, що лежать в основі контракту, вже підтримали понад 50 організацій, включаючи уряд Франції, Facebook і Google. Бернерс-Лі та заснований ним фонд World Wide Web сподіваються, що підсумковий варіант Контракту буде опублікований до травня 2019 року, прогнозованого терміну, коли більше половини населення світу буде мати доступ до Мережі.

DomainIncite.com
Uniregistry закликає прийняти доменний "Біль про права"
Для недопущення цензури і гарантування належного процесу в разі звинувачень реєстрантів доменних імен компанія Uniregistry ініційовала "Domain Bill of Rights" (подібно до американського "Білю про права людини").

Генеральний директор компанії Френк Шилінг (Frank Schilling) сказав, що компанія не виключає, що при наявності подібного документу скандальна соціальна мережа Gab.com зазнала б таких "гонінь", мігруючи від одного реєстратора до іншого. За його словами, ідея "Біля" знаходиться на ранній стадії - він уже підготував 10 чорнових варіантів, але ще не готовий їх винести на суд громадськості.

Скандал з Gab.com, платформою мікроблогів, був викликаний публікаціями правих радикалів, в яких говорилося про перевагу білої раси. Після того, як GoDaddy відмовилася від обслуговування доменного імені Gab.com, він ненадовго "оселився" у реєстратора Uniregistry, а потім мігрував до Epik, компанії, чий генеральний директор Роб Монстер (Rob Monster) публічно запропонував скандальному ресурсу послуги доменного реєстратора. Монстер в блозі назвав відмову ресурсу в доступі до послуг доменного реєстратора (De-Platforming) "цифровою цензурою". Він зазначив, що адміністрація ресурсу "зобов'язана контролювати і в якійсь мірі курирувати контент, утримуючи його в рамках закону".

Зі свого боку, Шилінг підтвердив, що Uniregistry "не просила Gab.com покинути її платформу".

DomainPulse.com
Європейці надають перевагу географічним доменам
Кількість доменних імен у світі за підсумками другого кварталу зросла на 2,0% до 337 млн імен у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, говориться в останньому звіті CENTRstats Global TLD Q2/2018.

При цьому в звіті наголошується на нерівномірності зростання. Так, домен .COM виріс на 5,2%, тоді як його "колега по Verisign" - .NET - скоротився на 6,0%.

Європейські географічні домени продемонстрували зростання в середньому на 2,9% а їх частка доменного ринку Європи склала, за оцінками CENTR, 62%. Середні темпи зростання в європейських доменів варіювалися від 2 до 4%.

За останні 2 роки CENTR відзначає стабілізацію довгострокових середніх темпів зростання європейських географічних доменів. Ця стабільність також відзначається і в річних показниках реєстрації нових та продовження існуючих доменних імен, які в середньому складають 18,6% та 80,4% відповідно.

У багатьох європейських країнах місцеві ccTLD є домінуючими доменами з точки зору локальних реєстрацій, при цьому середня частка ринку становить 54% (включно з таким "нелокальних" доменами, як .EU).

Verisign
Компанія Verisign запустила ще один IDN-аналог домену .COM
Компанія Verisign запустила загальнодоступну реєстрацію в новому загальному домені верхнього рівня קום. - інтернаціоналізуваному варіанті домену .COM, призначеному для людей, які розмовляють на івриті.

Старт загальнодоступної реєстрації в новому домені відбувся 5 листопада 2018 року. В домені дозволена реєстрація доменних імен другого рівня як IDN, так і ASCII.

DomainNameWire.com
У домені .ME дозволили інтернаціоналізовані доменні імена
З 12 листопада в географічному домені Чорногорії .ME дозволена реєстрація інтернаціоналізованих доменних імен (IDN) для всіх охочих.

Мови та скрипти, які підтримуються в домені, включають арабську, білоруську, боснійську, болгарську, китайську (традиційну та спрощену), хорватську, датську, фінську, французьку, німецьку, хінді, угорську, ісландську, італійську, корейську, латиську, литовську, македонську, чорногорську (латинську і кириличну), португальську, російську, сербську (латинську і кириличну), іспанську, шведську, турецьку та українську мови.0,188698 sec