.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

07.11.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: доменним іменам .COM дозволили дорожчати; нові правила Whois не сприяють боротьбі з кіберзлочинцями; домен .ONLINE став "мільйонником"; безпілотні таксі вже серед доменів; безстрокова реєстрація доменних імен...

DomainNameWire.com
Доменні імена .COM через два роки можуть подорожчати, але не більше, ніж на 7% в рік
Через два роки Verisign може щорічно ініціювати переговори з ICANN з приводу 7% -вого підвищення вартості доменних імен в .COM. Як інформує компанія, таку можливість їй надає оновлена угода про співпрацю з урядом США.

Термін дії угоди - до 30 листопада 2024 року з можливістю автоматичного продовження на шестирічний термін, якщо Міністерство торгівлі США не повідомить Verisign про розірвання контракту за 120 днів до його закінчення.

Це рішення Міністерства торгівлі є продовженням політики адміністрації Трампа щодо зниження нормативного тиску на бізнес.

DomainPulse.com
Тимчасові правила Whois перешкоджають боротьбі з кіберзлочинністю
Тимчасова специфікація Whois, прийнята ICANN для виконання вимог Євросоюзу щодо захисту персональних даних (GDPR), значно ускладнює попередження кіберзлочинів і не дозволяє пом'якшити завдану шкоду.

Це показало опитування більш ніж 300 фахівців з боротьби з кіберзлочинністю та насильством в інтернеті, проведене APWG (робочою групою по боротьбі з фішингом) та M3AAWG (робочою групою по боротьбі з шкідливими програмами).

Зокрема, в звіті вказується, що розслідування і пом'якшення наслідків кіберзлочинів утруднені, оскільки дослідники не можуть отримати доступ до повних даних реєстрації доменного імені. При цьому запити на доступ до непублічних даних Whois слідчих в легітимних цілях відповідно до норм тимчасового положення (Temp Spec) зазвичай відхиляються.

"Найбільша проблема в тому, що ми втратили можливість визначати, хто зареєстрував злочинний або шахрайський домен, і використовувати цю інформацію для пошуку інших доменів, зареєстрованих цим же зловмисником", - вказують багато респондентів.

APWG і M3AAWG, зі свого боку, надали свої рекомендації ICANN щодо виправлення ситуації.

OnlineDomain.com
Домен .ONLINE подолав позначку в 1 мільйон реєстрацій
Новий загальний домен верхнього рівня .ONLINE подолав позначку в 1 млн доменних імен, - повідомила компанія Radix, реєстр домену.

Реєстру Radix довелося поборотися за права на .ONLINE на аукціоні у листопаді 2014 року, де його суперниками виступали такі великі реєстри, як Tucows і Namecheap.

Потенціал домену базується на популярності слова "online", яке використовується в доменних іменах по всьому світу. Станом на грудень 2017 року біля 900 тис. доменних імен, зареєстрованих в .COM, .NET, .ORG, .INFO, .US і .BIZ, містили термін "online". З них понад 600 тис. імен ним закінчуються. Тільки за останній рік в "традиційних" доменах було зареєстровано понад 130 тис. імен, що закінчуються словом "online".

DomainNameWire.com
Alphabet зареєструвала домени для свого сервісу безпілотних таксі Waymo
Компанія Alphabet запустила тестовий режим сервісу таксі Waymo і зареєструвала близько півтора десятка доменних імен, включаючи waymo1.com, waymodaily.com, waymoearlyrider.com, waymofleetsupport.com, waymoriders.com та інші.

Waymo тестує свій сервіс у Феніксі, а сервісом користуються вже сотні користувачів.

Оскільки компанія планує розширення свого сервісу на інші міста і підключення до нього все більшої кількості пасажирів, реєстрація таких доменів, як WaymoSupport.com, є вже звичною захисною мірою.

OnlineDomain.com
Реєстратор Epik.com запропонував "довічну" реєстрацію доменних імен
Компанія Epik.com повідомила, що вона почала пропонувати "вічну" реєстрацію доменних імен для сотень популярних доменів.

Отримати "довічні" права на доменне ім'я в домені .COM (а також в доменах .NET, .ORG, .INFO і .BIZ) можна на сайті Epik.com за одноразову плату в розмірі всього $420, незалежно від того, у якого реєстратора домен був зареєстрований. Така ж послуга щодо доменного імені в домені .US обійдеться в $617,12.

За короткий час з моменту, коли Epik почав пропонувати "вічну" реєстрацію доменів, реєстратор обробив понад тисячу заявок.0,196249 sec