.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.11.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .New - новий у всьому; скандальній соцмережі "вказали на двері"; домен .COM демонструє стабільне зростання; Amazon запропонувала аборигенам "натуральний обмін"; в листопаді пройде черговий Форум з управління Інтернетом...

DomainNameWire.com
Компанія Google винайшла практичне застосування для своїх доменів .New
Тепер, щоб створити новий документ в Google Doc досить в адресному рядку браузера ввести адресу "Doc.New". Подібним способом користувачі можуть створювати також і інші документи - таблиці (sheet.new), презентації (slide.new), сайти (site.new) та форми (form.new).

Щоб новий документ відкрився негайно, користувач повинен попередньо увійти у свій аккаунт Google. В іншому випадку йому доведеться це зробити після переходу по заданій адресі.

Це досить оригінальна ідея, яка виходить за межі звичного використання доменних імен.

DomainNameWire.com
GoDaddy відправила скандальну соцмережу до іншого реєстратора
Реєстратор GoDaddy повідомив адміністрацію скандальної соціальної мережі Gab.com в небажанні продовжувати обслуговування її доменного імені.

Сайт Gab.com потрапив під вогонь критики після того, як стало відомо, що активним користувачем цього сервісу був стрілець з синаноги в Піттсбурзі. Соціальна мережа відома тим, що вона допускає публікацію будь-яких матеріалів без обмежень, що зробило її популярною серед расистів.

Як правило, GoDaddy намагається уникнути призупинення обслуговування доменів, щоб не постраждав контент, розміщений на них. Однак в подібних випадках компанія діє жорстко. У минулому році, після інциденту в Шарлоттсвіллі, GoDaddy "вказала на двері" реєстранту сайту DailyStormer, який займався пропагандою вищості білої раси. Реєстратор заявив, що сайт розпалював ненависть на расовому ґрунті, що суперечить умовам по обслуговуванню.

DomainNameWire.com
Зростання 4% в доменах .COM і .NET
З липня по вересень число доменних імен, зареєстрованих в доменах .COM і .NET, зросла на 1,99 млн. - до 151,7 млн імен, - інформує компанія Verisign в квартальному звіті. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зростання склало 4%.

Цей показник виявився вищим за прогнози самої компанії, яка чекала зростання за три місяці на 1,3 - 1,8 млн реєстрацій. Відсоток продовження реєстрації імен в доменах COM і .NET склав 75% - проти 74% роком раніше.

DomainIncite.com
Amazon зробила нову пропозицію країнам "Амазонії"
Корпорація Amazon запропонувала в разі делегування однойменного домену верхнього рівня створити спеціальний сайт, присвячений захисту "культурної спадщини жителів басейну Амазонки", причому на його хостинг і підтримку корпорація має намір виділяти до $1 млн щорічно протягом 4 років.

Як випливає з документів, опублікованих Організацією Договору про співпрацю в басейні річки Амазонки (ACTO), корпорація також запропонувала АСТО електронні книги Kindle, контент для них і послуги своїх хмарних сервісів на загальну суму в $5 млн.

ACTO об'єднує Болівію, Бразилію, Колумбію, Еквадор, Гайани, Перу, Сурінам та Венесуелу. Як відомо, компанія Amazon намагається отримати права на однойменний новий загальний домен верхнього рівня, однак країни ACTO активно цьому перешкоджають.

Раніше представники Amazon не раз намагалися залагодити суперечності. Вони, зокрема, гарантували, що всі доменні імена, які країни ACTO вважатимуть важливими для їх національних інтересів або культурної спадщини, будуть зарезервовані за ними. Корпорація також обіцяла підтримку (в тому числі й фінансову) заявкам, які можуть бути висунуті представниками ACTO на інші домени, пов'язані з назвою річки (наприклад, .AMAZONAS), в наступних раундах програми нових загальних доменів верхнього рівня ICANN.

Країни ACTO поки не прийняли цю пропозицію, але запропонували корпорації ICANN виступити посередником в переговорах. Рада директорів корпорації у вересні прийняла резолюцію, в якій доручила президенту ICANN Йорану Марбі (Goran Marby) особисто включитися в переговорний процес. Цей крок був позитивно сприйнятий ACTO, а Йоран Марбі вже запрошений в штаб-квартиру організації в Бразилії для проведення переговорів.

DomainPulse.com
Проблеми інтернету обговорять в Парижі
Понад 3 тис. представників урядів, приватного і технологічного секторів та громадянського суспільства зберуться в Парижі 12-14 листопада 2018 року на щорічному Форумі з управління Інтернетом (IGF), щоб обговорити майбутні дії по забезпеченню розбудови "інтернету довіри" (Internet of Trust ).

Форум, що проходить під егідою Генерального секретаря ООН, спрямований на висвітлення та всеосяжні дискусії навколо глобальних інтернет-проблем, серед яких: усунення цифрового розриву, вплив штучного інтелекту і прикордонних технологій на людство, кібер-безпека; гендерна рівність, цифрове майбутнє та права людини.

Захід пройде в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Форум відкритий для усіх охочих. Крім того, існує можливість віддаленої участі. Також будуть доступні вебкасти та текстові трансляції сесій.0,186717 sec