.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.10.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: EPP в Східній Україні; ісламські домени зачекають до наступного раунду; реєстратор Alibaba - найгірший і найкращий водночас; 4 мільйони в бразильському домені; інтернет-спільнота занепокоєна можливим підвищенням ціни в .COM...

"Хостмайстер"
EPP в публічних доменах східної України і net.ua
Східно-український центр інтернет-координації "Координатор", реєстр публічних доменів Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Сумської областей та домену net.ua, з 1 жовтня використовує технологію EPP (Extensible Provisioning Protocol) - сучасний протокол обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами.

Реєстр "Координатор" обслуговує 12 публічних доменів, в яких делеговано сумарно 32 тис. доменних імен. Таким чином, на даний момент в домені верхнього рівня .UA технологію EPP використовують 59 публічних доменів з 65 існуючих. У цих доменах делеговано 532 тис. доменних імен, що складає 98% від їх загальної кількості.

DomainIncite.com
ICANN заблокувала "ісламські" домени
Після шести років суперечок ICANN остаточно заблокувала заявки на нові загальні домени верхнього рівня .ISLAM та .HALAL через заперечення з боку урядів мусульманських держав.

Рішення про це було ухвалене радою директорів ICANN на минулому тижні, оскільки "переважна більшість мусульманського співтовариства (більше 1,6 млрд людей) заперечують проти заявок на делегування доменів .HALAL і .ISLAM", - йдеться в рішенні ради.

Проти делегування виступала Організація ісламського співробітництва (ОІС), в яку входять представники 57 країн. Крім того, свою "персональну" незгоду висловили влади декількох мусульманських країн, включаючи ОАЕ, Малайзії, Туреччини, Індії та Ірану. На думку цих урядів, якщо делегування домену .ISLAM і відбудеться, воно повинно проходити під егідою групи, такої як ОІС, а не якогось незалежного реєстру.

Рада ICANN заявила, що його рішення відхилити заявки на домени .ISLAM і .HALAL відповідають "основним обов'язкам" організації із захисту "громадських інтересів".

DomainIncite.com
Реєстратор Alibaba ставить рекорди
Сінгапурський підрозділ реєстратора Alibaba зареєстрував у червні 721 тис. доменних імен, тоді як пекінський підрозділ реєстратора позбувся за місяць 266 тис. імен. Таким чином, за підсумками червня компанія продемонструвала найкращий і найгірший результати.

Alibaba активно працює з доменом .LOAN, в якому протягом весни і літа доменні імена можна було зареєструвати за зниженими цінами, чим і скористалися багато реєстрантів, у тому числі й недобросовісних. За даними організації SpamHaus, домен .LOAN є одним з "чемпіонів" з розповсюдження спаму: зі спам-розсилками пов'язані майже 90% зареєстрованих в ньому доменних імен. Зрозуміло, спамери не планують довгострокового використання доменних імен - домени або кидаються за непотрібністю, або ж вони блокуються за протиправну активність. Саме реєстрації в домені .LOAN забезпечили і бурхливе зростання показників сінгапурського підрозділу Alibaba, і одночасно чутливе падіння пекінського.

DomainIncite.com
Чотири мільйони імен в .BR
Наприкінці вересня число доменних імен, зареєстрованих в домені Бразилії .BR, вперше перевищило позначку в 4 мільйони і склало 4 000 260, - інформує мережевий інформаційний центр Бразилії Nic.br.

Щоб додати черговий мільйон імен домену Бразилії знадобилося близько 6 років. В домені використана трирівнева структура з великим числом доменів другого рівня. Найбільшою популярністю серед них користується домен .COM.BR, в якому зареєстровано близько 3,645 млн імен.

DomainPulse.com
Internet Commerce Association проти Verisign
Internet Commerce Association (ICA) закликала Національне управління з телекомунікацій та інформації (NTIA) США відкинути очікувану заявку на збільшення плати за реєстрацію в домені .COM.

Термін дії поточної "угоди про ціну" між NTIA та реєстром .COM закінчується в кінці листопада. ICA, некомерційна організація торгівлі, яка представляє інтереси доменних інвесторів, розробників веб-сайтів та пов'язаних з ними компаній, передбачає, що Verisign спробує використовувати закінчення дії угоди з NTIA для підвищення ціни реєстрації в найбільшому домені.

ICA вважає реалістичною ціну реєстрації доменного імені .COM всього в $3, але Verisign зараз стягує з усіх реєстраторів плату в $7,85 за кожну реєстрацію. У ICA також вважають, що домінуюче становище домену .COM на ринку забезпечує Verisign захист від реального конкурентного тиску на ціну реєстрацій.0,191791 sec