.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

26.09.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: домени на IGF-UA; зміні ключів DNSSEC бути; "благодійні" домени; велике австралійське переселення; ICANN святкує ювілей...

Hostmaster
Доменна секція на Днях українського інтернету
В рамках Днів українського інтернету 28 вересня відбудеться доменна секція.

Дні українського інтернету об'єднують на одному майданчику два заходи - Український Форум з управління інтернетом (IGF-UA) та Молодіжний Форум з управління інтернетом (Yuth-IGF).

Ці заходи дозволяють фахівцям держорганів, бізнесу та громадських організацій обговорити актуальні проблеми і перспективи розвитку інформаційного суспільства, об'єднати зусилля для впровадження інформаційних технологій в інтересах суспільства.

У цих заходах активну участь традиційно беруть фахівці компанії "Хостмайстер" - реєстру домену верхнього рівня .UA.

DomainPulse.com
ICANN остаточно затвердила зміну ключів DNSSEC
Зміна ключа KSK кореневої зони DNS відбудеться 11 жовтня, як і було заплановано раніше. Як інформує офіційний сайт ICANN, остаточне рішення про дату затвердило правління корпорації ICANN на нараді в Брюсселі.

Протокол DNSSEC передбачає використання двох криптографічних ключів: ключа підписання зони (ZSK) і ключа підписання ключів (KSK). І якщо ZSK змінюється регулярно, то ключ KSK не змінювався жодного разу з моменту його введення в 2010 році.

Змінити ключ підписання ключів планувалося ще рік тому, але процедура була відкладена через побоювання, що неправильно налаштоване програмне забезпечення призведе до відключення від глобальної мережі значного числа користувачів. Ці побоювання як і раніше актуальні: члени Консультативної комітету з питань безпеки і стабільності ICANN (SSAC) не змогли досягти консенсусу в питанні про зміну ключа KSK. П'ять членів висловилися за нове перенесення термінів процедури, тоді як 17 осіб вважають доцільним провести зміну 11 жовтня. В результаті правління ICANN стала на бік більшості.

OnlineDomain.com
Домен для благодійності
У новому загальному домені верхнього рівня .CHARITY стартувала відкрита реєстрація.

Доменом управляє реєстр Donuts, який отримав на нього права в ході закритого приватного аукціону в березні нинішнього року, випередивши конкурентів з Famous Four Media. Слово charity в перекладі з англійської означає "благодійність", тому новий домен адресований саме особам і організаціям, що здійснюють благодійну діяльність. Як сказано в прес-релізі Donuts, домени .CHARITY можуть бути використані для створення сайтів, які "привертають увагу до тих чи інших нагальних проблем, для збору коштів, а також пошуку волонтерів, прихильників і партнерів". Щоб уникнути шахрайства реєстранти доменних імен повинні представити докази того, що дійсно займаються благодійною діяльністю.

Вартість реєстрації доменного імені в домені .CHARITY становить близько $30-40 на рік у більшості компаній-реєстраторів. До старту загальнодоступної реєстрації (20 вересня) в домені налічувалося 307 зареєстрованих імен. На сьогоднішній день, за даними Namestat.org, їх число досягло 951.

DomainIncite.com
Компанія Afilias потрапила в Книгу рекодов Гіннеса
Компанія Afilias, здійснивши масштабну зміну управління трьома мільйонами доменних імен, занесена в Книгу рекордів.

Раніше компанія виграла тендер на право стати реєстром домену Австралії .AU, замінивши колишній реєстр, компанію Neustar. На початку липня цього року було здійснено одномоментний транзит під управління Afilias 3 153 979 доменних імен, зареєстрованих на той час в австралійському домені. Цю подію і було визнано світовим рекордом - як "найбільший одноразовий транзит загального домену верхнього рівня в мережі Інтернет". Відповідний диплом був вручений представникам Afilias на церемонії в Нью-Йорку 18 вересня.

Afilias побила свій власний рекорд - в 2003 році вона стала реєстром загального домену верхнього рівня .ORG. Тоді під її управління одноразово перейшли біля 2,7 млн доменних імен. Таким чином, колишній рекорд перевищено приблизно на 400 тис. імен.

DomainIncite.com
Двадцятиріччя ICANN
За даними Вікіпедії, ICANN з'явилася двадцять років тому, 18 вересня 1998 року. Але це твердження, яке з'явилося на цьому ресурс в 2003 році, є не зовсім точним.

За іншою версією, датою заснування організації є 16 вересня 1998 року, коли Джон Постел (Jon Postel) з IANA та Network Solutions спільно опублікували оригінальні статути і установчі документи організації і вперше представили назву "ICANN". На наступний день, 17 вересня 1998 року, на ресурсі Computergram International вийшла стаття під назвою "IANA & NSI PUBLISH PLAN FOR DNS ENTITY: ICANN IS BORN" ("IANA та NSI опублікували план для DNS: народилася ICANN").

Офіційна реєстрація організації відбулася 30 вересня 1998 року.0,190885 sec