.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.09.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN просить допомоги; в американському домені дозволили "нецензурщину"; домен .CLUB постраждав від своєї "щедрості"; німецькі домени - найдорожчі; вимушена заміна...

ICANN
ICANN вивчає ефективність захисту правовласників
Корпорація ICANN просить допомоги в дослідженні, пов'язаному з ефективністю захисту товарних знаків в нових загальних доменах верхнього рівня. На сайті корпорації опублікована анкета, яка дозволяє учасникам доменного ринку оцінити практичну реалізацію відповідних механізмів захисту (Rights Protection Mechanisms або RPM).

Опитування проводиться на добровільній і анонімній основі з дотриманням вимог конфіденційності. За заявою корпорації, на заповнення анкети учасників знадобиться не більше 15 хвилин. Дослідження триватиме до 28 вересня 2018 року включно.

Ініційоване корпорацією опитування проводиться консалтинговою фірмою Analysis Group в тісній співпраці з Робочою групою GNSO.

DomainIncite.com
В американському домені дозволили лайку
Компанія-реєстратор Neustar та уряд США досягли угоди про зміни в контракті, за яким Neustar управляє доменом США .US з 2002 року.

До недавнього часу умови контракту передбачали заборону на реєстрацію в домені імен, в яких використані так звані "сім лайливих слів" ("seven dirty words"). Йдеться про слова fuck, cunt, shit, piss, cocksucker, motherfucker і tits, включені в закон США про цензуру відповідно до рішення Верховного суду по справі Федеральної комісії зі зв'язку проти Pacifica Foundation в 1978 році.

Ця заборона довгий час була об'єктом глузувань в США - хоча б з тієї причини, що саме існування списку заборонених до публікації слів вже має на увазі їх публікацію в цьому самому списку. Але причиною скасування заборони стали не глузування, а цілком серйозна скарга, подана на дії Neustar правозахисною організацією Electronic Frontier Foundation і Гарвардської школою права. Правозахисників і юристів обурило блокування домену fucknazis.us, зареєстрованого для збору коштів на боротьбу зі зростанням правого екстремізму в США. Ймовірно, щоб уникнути подібних неприємних колізій в майбутньому, уряд США і компанія-реєстратор пішли на зміну контракту.

DomainIncite.com
Спамери скористалися знижкою в домені .CLUB
У серпні кількість зареєстрованих доменних імен в новому загальному домені верхнього рівня .CLUB виросла за кілька днів одразу на 200 тис. Причиною цього стала низька вартість реєстрації доменного імені - 3 юаня ($ 0,44), яку запропонував китайський реєстратор AliBaba.

У той же час, як інформує громадська організація SpamHaus, частка доменних імен, що використовуються для поширення спаму, зросла з 17,9% до 35,4% від загальної кількості реєстрацій.

Лідирує ж по спаму серед доменів верхнього рівня, згідно статистики SpamHaus, домен .MEN, де частка імен, що потрапили "на олівець" становить 87,2%.

DNJournal.com
BAD.DE проданий за рекордну суму для географічних доменів
Відомий німецький доменний інвестор Крістоф Грюнеберг (Christoph Grüneberg) продав, домен Bad.de, що належав йому, за 119 тисяч євро ($138 тис.). Таким чином, Bad.de став найдорожчим доменом року, потіснивши з першого місця домен Music.ai, проданий ще у січні за $101 тис.

Угода була укладена на торговому майданчику Sedo. Ім'я покупця не розголошується. На даний момент домен не асоційований з яким-небудь вебсайтом. Варто додати, що Bad.de не тільки став найдорожчим доменом року, але і зайняв 25 місце в рейтингу найдорожчих доменів за всю історію домену Німеччини .DE.

DomainIncite.com
Ван дер Лаан покине правління ICANN
Колишній голландський політик Лузвайс ван дер Лаан (Lousewies van der Laan) покине правління ICANN в наступному місяці, а його місце займе екс-гендиректор реєстру сербського домену Данко Джевтовіч (Danko Jevtovic).

За інформацією ICANN, Ван дер Лаан залишає правління за сімейними обставинами.

Джевтовіч займе своє місце в правлінні одночасно з Тріпті Сінха (Tripti Sinha) з Університету штату Меріленд, який відповідає за роботу D-root DNS-сервера. Він замінить в раді Джорджа Садовски (George Sadowsky), у якого закінчується термін повноважень.

Третім у списку "замін" на цей рік, затверджених Номінаційним Комітетом, значиться засновник реєстру домену Сальвадора .SV Рафаель Ібарра (Rafael Ibarra), перепризначений на другий термін.0,185504 sec