.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.08.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN зазнала ще однієї поразки в німецькому суді; домен .LUXE стане криптовалютним гаманцем; припущення про банкрутство Famous Four Media виправдалися; видалених доменних імен вдвічі більше існуючих реєстрацій; ще один домен-бренд "розчарував" свого власника...

DomainIncite.com
ICANN не добилася результату в німецькому суді з проблеми Whois
Апеляційний суд Кельна (Appellate Court of Cologne) 1 серпня ухвалив, що попередня судова заборона ( "Verfügungsanspruch"), про яку просила ICANN, не є необхідною, оскільки корпорація не надала переконливих доказів того, що її відсутність завдасть "непоправної шкоди".

ICANN хоче через суд змусити німецьку компанію EPAG, що входить до складу великого міжнародного реєстратора Tucows, продовжити збирати контактну інформацію, незважаючи на те, що реєстратор вважає збір цих даних порушенням нових європейських стандартів захисту даних. Це рішення, на думку ICANN, є поразкою, оскільки вся суть позову полягала в тому, щоб ICANN та реєстратори отримали деяку ясність щодо того, що насправді вимагає GDPR, коли справа стосується Whois.

Раніше корпорація зазнала поразки у двох попередніх розглядах в судах нижчої інстанції.

На думку суду, заявник (ICANN) не продемонстрував необхідність попередньї судової заборони, щоб запобігти істотним проблемам. Суд не визнав переконливим твердження заявника, що дії відповідача можуть завдати непоправної шкоди, а дані, які він відмовляється збирати, безповоротно втраченими. Відповідач (EPAG) міг би на більш пізньому етапі збирати ці дані у власника домену за допомогою запитів за умови, що буде встановлено зобов'язання в цьому відношенні.

ICANN заявила, що "вона розглядає свої подальші кроки, у тому числі можливі додаткові позови в суди Німеччини", відзначаючи, що "головний розгляд" з проблеми Whois все ще попереду.

DomainNameWire.com
Домен .LUXE - розворот від преміум-класу до криптовалют
Доменні імена в домені .LUXE зможуть служити криптовалютними гаманцями. Відповідну угоду компанія Minds + Machines (MMX), яка управляє декількома новими доменами верхнього рівня, уклала з блокчейн-платформою Ethereum.

Спочатку компанія мала намір використовувати домен .LUXE для створення сайтів, присвячених товарам преміум-класу. Тепер же MMX переглянула зміст самої назви домену LUXE - тепер вона трактується як абревіатура від Lets U Xchange Easily ("дозволяє вам легко здійснювати обмін").

Адреси криптовалютних гаманців Ethereum представляють собою послідовність з декількох десятків довільних символів, запам'ятати які, зрозуміло, неможливо. І, як і у випадку з IP-адресами, було б логічно використовувати замість довгих послідовностей символів імена, які порівняно легко запам'ятовуються. Власне, з цією метою в Ethereum вже створили проект Ethereum Name Service. Він пропонує користувачам зареєструвати імена в "псевдодомені" .ETH. Власники імен, наприклад, John.eth і Mary.eth легко можуть обмінюватися засобами, уникаючи необхідності записувати довгі послідовності символів або копіювати їх в буфер обміну (останній спосіб відкриває широкі можливості для хакерських атак).

Правда, у цього проекту є ряд обмежень. Оскільки .ETH не є офіційним, включеним в кореневу зону доменом, він не розпізнається браузерами. Створювати сайти на "псевдодоменах" в .ETH також не можна. Окрім того, процедура реєстрації імен в .ETH надзвичайно складна і громіздка. Угода між Ethereum Name Service і Minds + Machines в зв'язку з цим виглядає перспективним кроком. Володарі криптовалютних гаманців Ethereum отримають імена в домені .LUXE, реєстрація в якому не надто складна. А імена можуть надалі використовуватися не тільки для переказу коштів, але і для створення сайтів.

DomainIncite.com
Famous Four Media перестала бути реєстром нових доменів
Компанія Famous Four Media, що була реєстром 16 нових загальних доменів верхнього рівня, припинила своє існування, а управління доменами перейшло до нової компанії Global Registry Services Ltd (GRS).

Йдеться про нові загальні домени верхнього рівня .LOAN, .WIN, .MEN, .BID, .STREAM, .REVIEW, .TRADE, .DATE, .PARTY, .DOWNLOAD, .SCIENCE, .RACING, .ACCOUNTANT, .FAITH, .WEBCAM і .CRICKET. У них до кінця першого півріччя нинішнього року було зареєстровано близько 4,5 млн імен. Це більше, ніж у будь-якого іншого реєстру нових загальних доменів верхнього рівня.

Famous Four Media встановила вкрай низькі ціни на реєстрацію імен, що зробило домени надзвичайно привабливими для розповсюджувачів спаму, шкідливого ПЗ та кіберзлочинців. Вони десятками і сотнями реєстрували імена за низькими цінами та використовували їх для протиправних дій. Все це серйозно підірвало фінансове становище і репутацію реєстру, а також негативно позначилося на ставленні до програми нових загальних доменів верхнього рівня в цілому.

Компанія GRS заявила про намір виправити цю ситуацію, віддавши перевагу "якості, а не кількості" доменних імен.

DomainIncite.com
У базі DomainTools вже понад мільярд доменів
У базі даних DomainTools тепер є записи про мільярд доменних імен. Згідно з повідомленням в блозі компанії, мільярдне ім'я було додано в базу минулого місяця.

Компанія відзначає, що на сьогоднішній день в світі існує близько 350 млн доменних імен. Решта записів - доменні імена, які використовувалися в минулому, але були видалені.

Тільки для домену .COM в базі DomainTools є записи про 434 млн імен, які вже не існують, у порівнянні з більш ніж 130 млн діючих.

У DomainTools визнають, оскільки компанія збирає дані протягом 17 років, її записи є неповними. За оцінками компанії, вони становлять приблизно 10% від загальної кількості зареєстрованих доменів.

Серед нових загальних доменів верхнього рівня найменш "живучим" є домен .REALTY (97% віддалених імен), а найстійкішим - .BOSTON (0,3%).

DomainIncite.com
Страхова компанія Allstate відмовилася від свого брендового домену
Компанія Allstate, один з лідерів ринку страхових послуг в США, повідомила корпорацію ICANN про те, що не має наміру використовувати делегований їй раніше новий загальний домен верхнього рівня .GOODHANDS.

Ім'я домену є частиною постійного рекламного слогану компанії "Are you in good hands?", Який приблизно можна перевести як "Ви впевнені, що ви в хороших руках?". Allstate планувала використовувати .GOODHANDS як закритий домен-бренд для власних потреб.

При цьому компанія зберегла за собою інший делегований їй домен - .ALLSTATE. У ньому зареєстровано кілька імен, однак використовуються вони поки лише для переадресації на відповідні сторінки корпоративного сайту в домені .COM. Домен .GOODHANDS став уже дев'ятим в списку доменів-брендів, власники яких оголосили про відмову від них з початку поточного року. Загальне ж число "відмовних" доменів-брендів сягнуло 37.0,178292 sec