.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

02.08.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: управління кореневої зоною DNS стане "більш прозорим"; домен .BAIDU отримав китайську прописку; безпека понад усе; Тадж-Махал подешевшав; у .COM з'явився ще один двійник - на івриті...

ICANN
Нова модель управління кореневими серверами DNS
Консультаційна рада ICANN з управління кореневими серверами RSSAC запропонувала реформу управління кореневою зоною DNS. Вона передбачає зменшення кількості активних кореневих серверів (КС) і впровадження п'яти нових відповідальних структур.

Досить тривалий час система складається з 13 кореневих серверів, якими управляють 12 компаній. Ці компанії, серед яких є як незалежні, так і державні, підписують угоди з ICANN, але всі рішення по роботі КС приймають самостійно.

Представники RSSAC кажуть, що вони довгий час аналізували роботу операторів кореневих серверів і прийшли до висновку, що дії операторів, по суті, безконтрольні і засновані на довірі. Такий стан справ є неприйнятним, вважають в ICAAN. Реформа в цій сфері повинна забезпечити більшу прозорість і безпеку.

Головна ідея полягає в тому, щоб створити єдину структуру з п'яти функціональних підрозділів для управління всім, що пов'язано з КС:

  1. Секретаріат (Secretariat Function - SF). Це підрозділ - подоба інтерфейсу, який пов'язує операторів кореневих серверів і інтернет-спільноту. Він буде виступати своєрідною платформою для обговорення технічних питань і вирішення адміністративних завдань.
  2. Підрозділ стратегії, архітектури та політики (Strategy, Architecture, and Policy Function - SAPF). Тут будуть стежити за роботою кореневих DNS-серверів, пропонувати плани по впровадженню нових елементів архітектури для посилення безпеки, продуктивності та масштабованості глобальної системи.
  3. Підрозділ делегування повноважень (Designation and Removal Function - DRF). Проводитиме аудити, і давати рекомендації по призначенню операторів КС і припиненню їх повноважень.
  4. Підрозділ моніторингу та оцінки продуктивності операторів (Performance Monitoring and Measurement Function - PMMF). Ця структура буде збирати метрики і технічні дані про те, наскільки продуктивно працює кожен оператор і система в цілому.
  5. Фінансовий підрозділ (Financial Function - FF). Тут буде регулюватися фінансова складова роботи усієї системи. Автори плану пропонують створити фонд, за допомогою якого зацікавлені сторони зможуть розподіляти кошти на проведення досліджень і врегулювання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з роботою кореневих DNS-серверів.
DomainIncite.com
Компанія Baidu отримала схвалення на роботу домену .BAIDU в Китаї
Китайський інтернет-гігант Baidu в п'ятницю став одним з операторів реєстрів загальних доменів верхнього рівня, які отримали схвалення Міністерства торгівлі та інформаційних технологій Китаю (MIIT).

Ліцензія була видана для нового загального домену верхнього рівня .BAIDU, який на даний час знаходиться в стадії передзапуску, хоча план виведення домену на ринок компанія поки не оголошувала.

Незважаючи на відповідність бренду, технічно цей домен не є класичним "брендовим", оскільки в контракті реєстру з ICANN не міститься Specification 13, яка визначає домен як "брендовий".

Baidu займає друге місце в світі після Google за розміром частки ринку пошукових систем, завдяки своєму домінуванню в Китаї.

DomainIncite.com
Ізраїлю відмовлено в проведенні зустрічі ICANN з міркувань безпеки
Рада директорів ICANN відхилила заявку ізраїльських доменних реєстрів провести в 2020 році одну із зустрічей в Тель-Авіві. В якості головної причини відмови названі міркування безпеки. В ході обговорення було відзначено "близькість Тель-Авіва до сектору Газа, а також зростаючу напругу в стосунках Ізраїлю та Ірану".

Правила ICANN припускають, що зустрічі корпорації послідовно проходять в усіх регіонах планети, і друга зустріч 2020 року має, згідно з графіком, пройти в одній з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

На проведення цієї зустрічі претендували також Макао (КНР), Окленд (Нова Зеландія), Сідней і Аделаїда (обидва - Австралія). Але в результаті місцем проведення зустрічі була обрана столиця Малайзії, місто Куала-Лумпур.

Також з міркувань безпеки рада директорів ICANN з двох мексиканських міст Канкуна і Монтеррея в якості місця проведення відкритої зустрічі зупинив свій вибір на Канкуні.

У той же час, кандидатури Парижа, Гааги та Женеви для проведення європейської зустрічі в 2020 році були відхилені, оскільки вони виявилися "дорожчими", ніж схвалений Гамбург.

DomainIncite.com
Доменне ім'я TajMahal.com подешевшало
Доменне ім'я TajMahal.com було продано в минулий вівторок на майданчику NameJet за $29,999 тис., тоді як дев'ять років тому цей же домен змінив власника за $50 тис. Таким чином, з 2009 року доменне ім'я подешевшало на 40%.

Домен був вперше зареєстрований в 2007 році. Через рік його придбала компанія Cyber2Media, яку очолював нинішній глава реєстру нового загального домену верхнього рівня .XYZ Деніел Негарі (Daniel Negari). Незабаром після цього запис домену в Whois було захищено налаштуваннями конфіденційності. У 2009 році, як уже було сказано, домен змінив власника за $50 тис. Хто став його набувачем, і з яких причин він вирішив тепер розлучитися з доменом, до того ж за куди менші гроші - невідомо.

Деякі оглядачі ринку пов'язують продаж домену на не надто вигідних умовах з подіями в Індії. Останнім часом ряд індійських політиків домагаються визнання Тадж-Махала пам'ятником індуїстської, а не ісламської архітектури. Вони наполягають на тому, що світовий шедевр створювався як індуїстський храм і лише згодом був завойований падишахом Шах-Джаханом і перебудований під мавзолей для його дружини Мумтаз-Махал. На цій підставі праві та націоналістично налаштовані індійські політики домагаються перейменування Тадж-Махала. Тим не менш, дуже сумнівно, щоб ці події, про які не дуже відомо за межами Індії, могли спонукати доменного інвестора поспішно позбутися домену.

CircleID.com
Verisign запускає клон домену .COM на івриті - קום.
Компанія Verisign запустила поетапний план виведення на ринок нового спільного домену верхнього рівня קום., який є інтернаціоналізованою версією (IDN) домену .COM на івриті. Період пріоритетної реєстрації для власників торгових марок стартував 30 липня і триватиме до 4 вересня 2018 року.

Період пріоритетного доступу, коли перевага в реєстрації доменних імен надається власникам відповідних реєстрацій в домені .COM, триватиме з 5 вересня по 1 жовтня 2018 року.

Ще майже місяць (з 2 жовтня по 4 листопада 2018 роки) Verisign відводить на період преміальної реєстрації (Land Rush), коли за додаткову плату будь-який бажаючий може зареєструвати будь-яке вільне доменне ім'я за принципом "перший прийшов - перший обслужений". Загальна реєстрація в домені стане доступною з 5 листопада 2018 року.

Опитування, проведене Verisign в Ізраїлі у вересні 2017 року, в якому взяли участь 150 чоловік, які приймають рішення в малому і середньому бізнесі, показало, що 69% респондентів зареєструють доменне ім'я на івриті, якщо з'явиться така можливість.0,184010 sec