.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.06.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: зростання доменного ринку сповільнилося; в Австралії жорстко покарали недобросовісних доменних реєстраторів; Donuts поповнила свій доменний портфель; у домену .MEN найвищий "індекс зіпсованості"...

DomainPulse.com
Доменний ринок виріс на 1% незважаючи на скорочення кількості імен в нових доменах
За підсумками першого кварталу загальна кількість доменних імен у світі зиросла на 1% до приблизно 333,8 млн, повідомляє Verisign в квартальному звіті. У порівнянні з останнім кварталом 2017 року обсяг ринку виріс приблизно на 0,4%.

Обсяг сегмента географічних доменів за підсумками кварталу склав приблизно 146,3 млн імен. Зростання до аналогічного періоду 2017 року склало 2,2%, а до попереднього кварталу - 0,1%.

У доменах .COM і .NET за підсумками кварталу налічувалося близько 148,3 млн реєстрацій (зростання відповідно 3,2% і 1,3%), у тому числі, в .COM 133,9 млн реєстрацій (128,4 млн роком раніше) і 14,4 млн (15,2 млн) в домені .NET.

Загальна кількість нових загальних доменів верхнього рівня на кінець кварталу становила приблизно 20,2 млн імен, що на 20,7% менше, ніж в першому кварталі 2017 року.

DomainPulse.com
За шахрайство з продовженням доменних імен - мільйонний штраф
Федеральний суд Австралії зобов'язав дві компанії виплатити штраф у розмірі 1,95 млн австралійських доларів ($1,46 млн) за спробу втягнути австралійські компанії до шахрайської схеми продовження реєстрації доменних імен.

Domain Corp Pty Ltd і Domain Name Agency Pty Ltd в 2015-2017 роках відправили підприємствам близько 300 тис. повідомлень, які виглядали як рахунок-фактура для оплати продовження реєстрації існуючого доменного імені. Однак, насправді ці повідомлення стосувалися реєстрації нового доменного імені за ціною від $186 до $206.

Суд постановив, що доменні компанії цими повідомленнями ввели в оману своїх клієнтів, які заплатили недобросовісним реєстраторам близько 2,3 млн австралійських доларів.

Австралійська комісія з конкуренції і споживчих питань, що подала позов на реєстраторів, звернула увагу бізнесу та споживачів на те, що, отримуючи повідомлення про продовження доменного імені, вони повинні перевірити, що воно стосується конкретного імені, яке належить їм.

Суд також зобов'язав обидві компанії протягом наступних трьох років включати в подібні повідомлення текст: "Це повідомлення не стосується реєстрації вашого поточного доменного імені. Це не рахунок. Ви не зобов'язані його сплачувати".

DomainPulse.com
Компанія Donuts повідомила про придбання домену .FAN
Компанія Donuts Inc повідомила про придбання нового загального домену верхнього рівня .FAN, який став 241-м доменом в великому доменному портфелі Donuts. Компанія також пообіцяла запустити домен в середині вересня поточного року.

На даний час портфель Donuts налічує 238 нових загальних доменів верхнього рівня з 3,958 млн імен. У чотирьох з них кількість реєстрацій перевищує 100 тис.: .LTD (470 тис.), .LIVE (189 тис.), .LIFE (183 тис.) і .TODAY (105 тис.).

DomainPulse.com
У доменах .MEN і .LOANS більше половини імен "погані", стверджує Spamhaus
Три з п'яти імен в домені .MEN класифікуються як "погані" відповідно до останнього аналізу Spamhaus. За кількістю зловживань .MEN лише трохи випередив домен .LOAN - індекс "зіпсованості" доменів (Badness Index) склав 6,43 і 6,35 відповідно.

В аналізі Spamhaus, третє місце в антирейтингу після .MEN і .LOANS займає домен .GQ (Екваторіальна Гвінея) з індексом 6,32. Далі йдуть .CF (Центрально-Африканська Республіка) з результатом 6,24, .GA (Габон) - 6,06, .ML (Mali) - 5,89, .TOP (5,58), .WORK (5,58 ), .CLICK (5,49). Замикає десятку третій в світі за обсягом домен верхнього рівня та другий за величиною ccTLD - .TK з індексом "Badness Index" в 4,83.

Реєстри, які дозволяють реєстраторам продавати великі обсяги доменів професійним спамерам і розповсюджувачам шкідливого ПО, по суті, сприяють "епідемії" зловживань в інтернеті, відзначають в Spamhaus. Деякі реєстратори і реселлери в гонитві за прибутком свідомо продають великі обсяги доменів зловмисникам, а багато реєстрів не вживають достатніх заходів, щоб зупинити або обмежити це нескінченнн постачання доменів злочинцям.

DomainPulse.com
Озброєний "доменний грабіж"
У США на 20 років тюремного ув'язнення засуджено жителя штату Айова Шермана Хопкінса-молодшого (Sherman Hopkins Jr.). У червні минулого року він увірвався зі зброєю в руках в чужий будинок і зажадав, щоб господар переоформив на грабіжника права керування доменним ім'ям DoItForState.com.

Але господар будинку зумів постояти за себе (і свій домен). Він вступив в боротьбу з грабіжником і в результаті заволодів його зброєю. Варто сказати, що крадіжки доменних імен можна вважати досить звичною справою, а ось озброєний доменний грабіж - це безперечно щось нове.0,184047 sec