.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.05.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: заморожений .PLACE; реєстратори бояться не встигнути; ICANN визнала помилку; "криптовалютні" домени в ціні; у реєстраторів з'явилася ще одна офіційна "підстраховка"...

DomainIncite.com
Заморожений .PLACE
Donuts тимчасово закрила для реєстрації свій загальний домен верхнього рівня .PLACE, оскільки має намір зробити його закритим і призначеним для використання організаціями, пов'язаними з технологією геофенсінгу (geofencing).

Технологія геофенсінгу забезпечує створення систем, які ділять реальний світ на віртуальні ділянки на основі координат GPS, забезпечуючи тим самим роботу сервісів і мобільних додатків на основі даних про місцерозташування.

Таке рішення, ймовірно, викликано прагненням Donuts закріпитися на новому технологічному ринку. Раніше компанія інвестувала кошти в стартап GeoFrenzy, перейменований два роки тому в Geo.Network.

На даний час в домені .PLACE існує близько 7 тис. активних доменів.

DomainIncite.com
Реєстратори просять відстрочки
Група реєстраторів, які представляють більшу частину доменної галузі, включаючи Endurance, GoDaddy, Tucows, Blacknight, 1 & 1, United Domains, NetEarth One і Cloudflare, звернулася в ICANN з проханням ввести мораторій на санкції, передбачені в новій тимчасовій політиці Whois, принаймні, на півроку.

В середині травня ICANN схвалила нові вимоги до Whois, які відповідають новому законодавству Євросоюзу про персональні дані, яке вступить в силу 25 травня. На думку реєстраторів, для виконання цих вимог буде потрібно більше часу, тому вони повинні отримати можливість просити про "додаткову відстрочку".

DomainIncite.com
ICANN частково компенсує витрати реєстрів нових доменів
ICANN виплатить всім реєстрів нових загальних доменів верхнього рівня компенсацію на загальну суму понад $6 млн.

Рада директорів корпорації порахувала, що реєстри "переплатили" за доступ до бази захищених товарних знаків (Trademark Clearinghouse) приблизно по $5 тис. за домен. Доступ до цієї бази є необхідною умовою для проведення періоду пріоритетної реєстрації (Sunrise period) з метою врахування інтересів усіх правовласників.

Раніше реєстри звертали увагу ICANN, що вартість доступу до бази даних входить в суму внеску, яку реєстри сплатили при подачі заявки на новий домен. Отже, за цю послугу реєстрам довелося заплатити двічі.

Передбачається, що кошти будуть виплачені зі спеціального фонду, в якому зібрані невитрачені кошти від заявок на нові домени. На даний момент у фонді залишається близько $80 млн. Компенсації будуть виплачені навіть тим реєстрам, які відмовилися від реалізації своїх заявок та делегування доменів, а компанія Donuts, наприклад, отримає в цілому близько півтора мільйона доларів.

fomag.ru
Мільйон за Block-chain.com
Доменне ім'я Block-chain.com було продано за $1 млн. Покупцями стали чотири інвестори з Сінгапуру, Великобританії, Росії та США, кожен з яких вніс по $250 тис.

Одразу ж після оголошення про угоду покупці домену запустили на ньому портал на тему блокчейна і криптовалют. Творці проекту розраховують повторити модель Yahoo початку 2000х, створивши єдину точку входу для всіх користувачів. Передбачається, що вся інформація, представлена на проекті, буде відібрана редакцією, систематизована і розподілена в хронологічному порядку. За коментарі, створення нового контенту та навіть за відвідування сайту кожен користувач буде отримувати винагороду у "внутрішній" криптовалюті ресурсу.

ICANN
DENIC стала надавати послуги тимчасового депонування
Корпорація ICANN уклала договір з німецьким кооперативом DENIC, за яким європейська компанія зможе приймати на зберігання (депонування) реєстраційні дані. Некомерційна організація DENIC зі штаб-квартирою у Франкфурті, Німеччина, є реєстром німецького домену .DE.

Програма депонування реєстраційних даних (Registrar Data Escrow) призначена для захисту власників реєстрацій у разі відмови реєстратора або розірвання Угоди про акредитацію реєстратора (RAA).

Відповідно до Угоди про акредитацію реєстраторів 2013 року, реєстратори повинні передавати на зберігання копію реєстраційних даних або в ICANN, або в сервіс агента RDE, затвердженого ICANN. На даний момент відповідну акредитацію отримали вісім компаній.0,213336 sec