.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

17.05.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: "опікун" доменів .FAN і .FANS; канадський домен дивує темпами зростання; стрімкий старт домену .APP; третину доменного простору у Європи; аукціон O.com...

DomainIncite.com
CentralNic отримав "покинуті" домени .FAN і .FANS
Компанія CentralNic стала "кризовим менеджером" для нових загальних доменів верхнього рівня .FAN і .FANS. Відповідно до записів IANA наприкінці минулого тижня адміністративний контакт для цієї пари доменів був змінений на адресу юриста CentralNic.

Компанія Asiamix Digital, початковий реєстр доменів, як і раніше відображається у якості спонсорської організації обох доменів. Місяць тому ICANN направила Asiamix повідомлення про порушення умов контракту.

Кілька років тому реєстр намагався позбутися доменів, виставивши їх на аукціон, але безуспішно. В домені .FANS налічується близько 1400 реєстрацій, а його "близнюк" .FAN ще не приступав до роботи.

DomainPulse.com
Домен .CA зростає вдвічі швидше за ринок
Канадський домен .CA за підсумками першого кварталу налічує 2,7 млн. реєстрацій, що на 5,3% більше показників аналогічного періоду минулого року, повідомляє реєстр домену компанія CIRA.

За темпами зростання домен став одним з найбільш швидкозростаючих, майже вдвічі перевищивши середній показник зростання світового доменного ринку.

Доменне ім'я в .CA можуть зареєструвати лише жителі, підприємства або організації з Канади.

DomainPulse.com
.APP: сто тисяч за два дні
За два дні після початку відкритої реєстрації в домені .APP компанії Google його обсяг досяг майже 125 тис. Сюди входять і 17 тис. імен, зареєстрованих до її початку. Це найуспішніший запуск серед усіх нових загальних доменів верхнього рівня.

Домен .APP спеціально створений для розробників додатків і самих додатків. Крім того, це перший домен верхнього рівня, в якому передбачено примусове захищене з'єднання HTTPS. Google позиціонує домен .APP, як відмінний вибір для цільової сторінки сайту додатку, який дозволяє безпечний обмін надійними посиланнями для завантаження, оновлення та доступу до контенту додатків.

Завдяки "швидкому" старту домен .APP вже вийшов на 31-ю позицію за обсягами серед усіх нових загальних доменів верхнього рівня.

Centr.org
Три з п'яти реєстрацій в Європі припадають на географічні домени
У глобальному масштабі географічні домени верхнього рівня за кодом країни (ccTLD) складають 44% всіх доменних імен, тоді як в Європі цей показник сягає 59%, говориться в доповіді CENTRstats Global TLD Report компанії CENTR за перший квартал поточного року.

Різниця в показниках пояснюється домінуванням домену .COM в Сполучених Штатах.

Усього в світі за підсумками першого кварталу налічується 333 млн доменних імен, що на 1,4% перевищує аналогічний показник минулого року. Майже третина імен, за даними CENTR, припадає на європейських користувачів. Серед географічних доменів, зареєстрованих в Європі, зростання склало 3,6%. При цьому, наголошується в доповіді, "період стабільного зростання триває, в значній мірі за рахунок зниження середніх показників видалення поряд з фіксованими темпами нових реєстрацій".

Найбільший домен .COM в глобальному масштабі зріс майже на 4% і йому належить 46% світового доменного ринку.

DomainNameWire.com
Готується до аукціону O.com
Корпорація ICANN дозволила компані Verisign виставити на аукціон доменне ім'я O.com.

Доменних імен .COM, що складаються з однієї літери, залишилось зовсім мало - з 26 можливих (за кількістю букв англійського алфавіту) не зареєстрованими залишаються усього три. Реєстр домену .COM, не має права дозволяти реєстрацію однобуквених імен в домені .COM. Останніми до введення цього обмеження були зареєстровані або перепродані три імені - Q.com, X.com і Z.com. Компанія CenturyLink, володіє імененм Q.com, яке використовувалося для бренду Qwest. Елон Маск (Elon Musk) придбав X.com в минулому році за нерозкриту суму, а автовиробник Nissan продав Z.com компанії GMO за $6,8 млн в 2014 році.

У листопаді 2017 року Verisign направила в ICANN запит на дозвіл випуску доменного імені O.com. Компанія має намір продати ім'я через аукціон і пожертвувати виручені кошти на благодійність.

Сумніви ICANN, щодо дозволу Verisign на продаж домену, були пов'язані з питаннями конкуренції, тому корпорація передала цю справу для аналізу в Антимонопольний відділ Міністерства юстиції Сполучених Штатів, який в ньому не побачив не тільки проблем, але й причин для початку розслідування.0,193529 sec