.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

07.03.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN запропонувала новий Whois; третина доменів зменшилися в минулому році; Google запускає домен для додатків; конференція Domaining Europe змінює назву і "господаря"; німецький домен закриває дані Whois...

DomainIncite.com
ICANN опублікувала нову пропозицію щодо змін до Whois
ICANN запропонувала нову модель Whois, в якій доступ до персональних даних надано тільки попередньо сертифікованим організаціям (наприклад, поліції).

Модель, опублікована минулого тижня, відкрита для коментарів і може змінитися в деяких незначних деталях, але, швидше за все, буде реалізована більшістю реєстрів і реєстраторів.

У цій моделі користувачі Whois будуть бачити регіон і країну реєстрації, організацію (якщо вона є) і анонімну адресу електронної пошти, для перенаправлення листів, або веб-форму для контактних цілей. У записах також будуть відображатися технічні дані, такі як ім'я реєстратора (і їх контакт з питань зловживань), дата реєстрації та закінчення терміну дії домену, код стану, найменування сервера імен та інформація DNSSEC.

Реєстранти матимуть право обирати, чи відображати свої повні дані в загальнодоступній Whois.

Таким чином, доступ до повного запису зможуть отримати тільки організації, які мають відповідний сертифікат і обліковий запис, що зберігається в централізованній базі ICANN. Ухвалення рішення про видачу сертифіката буде покладено на урядовий консультативний комітет (GAC), проте спочатку список допущених до інформації буде включати правоохоронні органи та інші урядові установи.

Модель ICANN не поширюється на географічні домени країн ЄС, але їх реєстрам, швидше за все, доведеться прийняти її добровільно або впровадити свої власні способи приведення записів в Whois у відповідність до вимог GDPR.

DomainPulse.com
У 2017 році скоротилися обсяги третини доменів верхнього рівня
Світовий ринок доменних імен в 2017 році виріс на 1,2% і на кінець року досяг 331 млн реєстрацій - інформує Verisign у звіті CENTR DomainWire TLD.

Як наголошується в документі, 2017 рік став поворотним для багатьох доменів - щонайменше 1 з 3 загальних доменів верхнього рівня пережили зниження обсягів реєстрацій протягом року. Це стосується і доменів .NET, .ORG, .RU і .PL, що входять в Топ-15 доменів верхнього рівня.

Сегмент географічних доменів становить близько 44% світового ринку доменів, причому більша частина припадає на європейські домени, які налічують близько 72 млн реєстрацій.

На регіональному рівні найшвидші темпи зростання реєстрацій продемонстрував азіатський ринок, на якому лідирували домени .UZ (Узбекистан), .VN (В'єтнам) і .IR (Іран). В інших регіонах найуспішнішими з точки зору відносного зростання були домени .AI (Ангілья),. NU (Ніує) і .CR (Коста-Ріка).

DomainPulse.com
У березні Google запустить новий домен .APP
29 марта стартує санрайз-період у новому загальному домені верхнього рівня - .APP. Це вже четвертий домен компанії Google з загальнодоступною реєстрацією.

Санрайз період триватиме майже 5 тижнів - з 29 березня по 1 травня. У цей період до реєстрації в .APP будуть допущені лише власники товарних знаків. Усього тиждень - з 1 по 8 травня відводиться для періоду раннього доступу, коли кожен бажаючий зможе зареєструвати доступні домени за преміум-ціною. Загальнодоступна реєстрація в домені .APP стартує 8 травня.

В усіх зареєстрованих доменах .APP компанія буде використовувати додатковий протокол безпеки HSTS, тобто, усі вони автоматично потрапляють в так звані листи попереднього завантаження браузерів і для них буде використовуватися HTTPS-захищене підключення.

Всього на домен .APP було подано 13 заявок, у тому числі від Afilias, Amazon і Nu Dot Co (компанії, через яку Verisign отримала права на домен .WEB). Компанії Google довелося викласти за нього $25 млн - це третя за величиною сума, сплачена за новий загальний домен верхнього рівня в ході аукціонів. На другому місці домен .SHOP, куплений GMO Registry за $41,5 млн, а лідирує домен .WEB, за який Nu Dot Co віддала $135 млн.

В активі Google більше 50 нових доменів, включаючи .GOOGLE і .GOOG. У цьому році компанія планує запустити ще один домен - .DEV.

DomainNameWire.com
Конференція Domaining Europe змінює назву на NamesCon Europe
Конференція Domaining Europe - доменна конференція з десятирічною історією - у червні цього року пройде під назвою NamesCon Europe, оскільки компанія NamesCon отримала права на проведення цього заходу.

NamesCon Europe пройде у Валенсії, Іспанія, 7-9 червня. Ціна квитка на конференцію становить €423,50.

DomainNameWire.com
Реєстр німецького домену видалить всю особисту інформацію з публічного Whois
Реєстр DENIC оголосила про перегляд своєї політики Whois у зв'язку зі вступом в силу з травня нинішнього року Загального регламенту щодо захисту даних - GDPR.

Перед цим DENIC вивчила причини, за якими користувачі запитують інформацію в Whois. Результати цього дослідження і лягли в основу змін.

Зміни, оголошені DENIC, приведуть до того, що загальнодоступні записи Whois не міститимуть жодних персональних даних реєстрантів доменних імен. У записах буде вказуватися статус домену, технічних дані (наприклад, ім'я DNS-сервера), а також дві адреси електронної пошти. По одній з них можна буде звернутися з питаннями загального та технічного характеру, друга призначена для звернень, пов'язаних з недобросовісним використанням доменного імені. При цьому обидві адреси будуть не персоніфікованими, а управління відповідними поштовими скриньками візьме на себе компанія-реєстратор. Користувачам, які підтвердять легітимність свого інтересу до персональних даних регистранта, зможуть запросити його через напівавтоматизовану систему.

DENIC і так вже відображає обмежену інформацію в Whois, у порівнянні з тим, що показують інші домени верхнього рівня, завдяки Федеральному закону Німеччини про захист даних (Germany's Federal Data Protection Law).0,189912 sec