.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.02.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: доменна угода лютого; ще один захисник реєстрантів; новий рівень домену .BLOG; Nissan залишилася без домену; ICANN не вдалося переконати реєстри посилити контроль реєстрацій...

DomainNameWire.com
$335 тисяч за Inspection.com
Минулого тижня компанія Asia Inspection (Гонконг) купила доменне ім'я Inspection.com за $335 тис. Компанія спеціалізується на лабораторних експертизах та перевірці безпеки і якості найрізноманітніших товарів - від одягу і косметики до продуктів харчування, а також на аудиті технологічних процесів та виробничих приміщень.

На даний момент компанія використовує ім'я AsiaInspection.com. Експерти відзначають, що такі великі інвестиції в нове доменне ім'я можуть свідчити про прагнення Asia Inspection активізувати свою експансію на міжнародний ринок.

Ця угода стала не тільки найбільшою в лютому, але і другою за величиною з початку нинішнього року. Слід зазначити, що Inspection.com - це єдиний "комовский" домен, який увійшов до першої трійки найбільших угод цього року. Третє місце в списку займає домен The.club, проданий за $300 тис., а лідером, поки що, є доменне ім'я Home.loans, придбане за півмільйона доларів. Обидві найбільші угоди минулого місяця датовані 21 січня.

OnlineDomain.com
Domain Name Rights Coalition має на меті захищати права реєстрантів
Нова організація Domain Name Rights Coalition створена з метою захисту прав реєстрантів. Одним із співзасновників і президентом організації є Кеті Клейман (Kathy Kleiman) -адвокат, що спеціалізується на наданні допомоги реєстрантам доменних імен. Internet Commerce Association відзначила зусилля Кеті премією Lonnie Borck Memorial Award.
OnlineDomain.com
Домен .BLOG пропонує безкоштовні імена в 26 піддоменах
Компанія Knock Knock Whois There (KKWT), реєстр домену .BLOG, запустила ініціативу з метою підвищення обізнаності користувачів та активізації використання нових доменів, пропонуючи безкоштовні доменні імена в 26 доменах другого рівня .BLOG.

Для діячів мистецтва, наприклад, пропонуються імена в піддоменах art.blog, movie.blog, music.blog, photo.blog, poetry.blog і video.blog. Ділові блоги можуть використовувати імена в доменах business.blog, finance.blog, law.blog, news.blog, policy.blog і water.blog. Є також цілий ряд пропозицій для сайтів про хобі (car.blog, game.blog, fashion.blog, food.blog і travel.blog) і стиль життя (family.blog, fitness.blog, health.blog, home.blog).

Для кожного поддомену створений окремий веб-сайт, на якому користувачі зможуть зареєструвати безкоштовні доменні імена, які розкажуть про їх захоплення.

jalopnik.com
Компанія Nissan програла суд за доменне ім'я
Після багатьох років судових розглядів американський бізнесмен Узі Ніссан (Uzi Nissan) зміг відстояти своє доменне ім'я, на яке також пред'явив претензії автовиробник Nissan.

Підприємець ізраїльського походження Узі Ніссан в 1994 році придбав доменне ім'я nissan.com для реклами свого бізнесу. Через п'ять років, у 1999 році, компанія Nissan North America зажадала від нього відмовитися від використання імені. Після відмови автокомпанія запропонувала викупити доменне ім'я у бізнесмена. Узі відповів, що єдиною гідною сумою для такої угоди він вважає $15 млн. На його думку, така сума повинна була показати, що він не збирається продавати доменне ім'я.

Проти непоступливого власника домену було висунуто звинувачення в незаконному використанні торговельної марки, бренду і тому подібних порушеннях авторського права. Крім того, Nissan зажадала $10 млн у якості компенсації збитків.

Адвокат Узі Ніссана його захист побудував на тому, що бізнес його клієнта був зареєстрований раніше, ніж автовиробник змінив назву з Datsun на Nissan. В результаті, після першого позову і розгляду справи в декількох судових інстанціях, включаючи найвищий апеляційний суд, американський бізнесмен вийшов з цього поєдинку переможцем.

Остаточний вирок залишає за Узі Ніссаном право на домен nissan.com, можливість розміщувати на своєму сайті будь-яку інформацію, яка не суперечить законодавству Сполучених Штатів, а також зобов'язує компанію Nissan виплатити йому компенсацію у 10 мільйонів доларів.

DomainIncite.com
Реєстри не погодилися боротися зі зловживаннями
Реєстри не підтримали пропозицію знизити їх внески в бюджет ICANN в обмін на зобов'язання приймати проактивні заходи щодо запобігання недобросовісного використання доменних імен в керованих ними загальних доменах верхнього рівня.

Ця пропозиція була висунута робочою групою з питань конкуренції та довіри споживачів (Competition, Consumer Trust, and Consumer Choice Review Team - CCT) у листопаді минулого року. Концепція передбачає обов'язок реєстрів посилити профілактику недобросовісного використання доменів. Простіше кажучи, реєстрам було запропоновано не чекати, поки хтось поскаржиться на те, що якісь домени в їх зонах служать поширенню спаму або контрафактної продукції. Замість цього вони повинні були б вжити заходів для того, щоб з'ясувати, чи не займався реєстрант подібною діяльністю у минулому. Цей пункт передбачалося включити в реєстраційну угоду з ICANN та одночасно знизити суму внесків до бюджету корпорації для тих реєстрів, які його приймуть.

Минулого тижня закінчився термін публічного обговорення цієї ініціативи, і корпорація ICANN опублікувала огляд отриманих коментарів. На підтримку ідеї висловилися представники Урядового консультативного комітету, груп, що представляють інтереси правовласників, а також реєстрів, які уже взяли на себе зобов'язання вдаватися до подібних заходів (наприклад, реєстри доменів .BANK, .INSURANCE і .PHARMACY, зобов'язалися проводити ретельну перевірку реєстрантів для уникнення зловживань у своїх доменах).

Однак більшість представників реєстрів ініціативу не підтримали. Зокрема, це стосується ключової робочої групи Registries Stakeholder Group (RySG). В її коментарі підкреслюється, що, перш за все, не існує чітких визначень таких понять як "несумлінне використання" і "проактивні заходи". Прийнявши нові правила, реєстри ризикують поставити себе під удар. Крім того, зниження внесків в ICANN дозволить реєстрам знизити також і вартість реєстрації доменних імен. А це, в свою чергу, зробить їх більш привабливими для потенційних правопорушників, в результаті чого буде досягнуто зворотний очікуваному ефект. Нарешті, критики ініціативи звертають увагу на те, що, включивши цей пункт в реєстраційну угоду, корпорація ICANN прийме на себе невластиву їй роль "контент-поліції" глобальної мережі.0,183342 sec