.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.02.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: темпи зростання доменного простору сповільнюються; Donuts купила .TRAVEL; EURid блокує підозрілі реєстрації в європейських доменах; Горан Марбі "підключиться" до переговорів про долю домену .AMAZON; "криптовалютна" тема більше не в тренді у реєстрантів...

DomainIncite.com
Приріст глобального доменного ринку за рік склав менше одного відсотка
Глобальний доменний простір в 2017 році зріс на 0,9% - до 332,4 млн. реєстрацій, - інформує компанія Verisign у доповіді Domain Name Industry Brief.

При цьому дослідники відзначають помітне зниження реєстрацій в домені .NET, який скоротився до 14,5 млн (у порівнянні з 15,0 млн на кінець третього кварталу і 15,3 млн на кінець 2016 року).

У нових доменах верхнього рівня кількість реєстрацій зменшилася на 19,5% до 20,6 млн. Відповідно, частка ринку, що належить новим доменам, скоротилася за рік з 7,8% до 6,2%.

DomainPulse.com
Donuts виходить за рамки ринку нових доменів
Компанія Donuts, яка управляє 238 доменами верхнього рівня з 3,6 млн реєстрацій, придбала домен .TRAVEL. Раніше компанія спеціалізувалася виключно на нових доменах, тоді як .TRAVEL відноситься до категорії спонсорованих.

Donuts придбала домен у оператора реєстру Traliance Registry Management Company, який отримав домен в управління ще в липні 2005 року. На даний час в домені нараховується близько 17 тис. реєстрацій, а вартість реєстрації становить $155 на рік.

Реєстрація імен у домені .TRAVEL трохи складніша, ніж у звичайних доменах - реєстранти повинні придбати "номер учасника" ("member number") у реєстра та підтвердити, що вони є або будуть "творцем або постачальником туристичних продуктів, товарів, послуг або контенту". Тільки після цього вони можуть звернутися до реєстратора для реєстрації свого доменного імені. Однак, Donuts планує переглянути існуючий процес реєстрації, щоб зробити її більш доступною.

DomainPulse.com
Реєстр EURid заблокував майже 26 тисяч доменних імен
У січні EURid, реєстр європейських доменів .EU і .ЕЮ, призупинив дію 25756 доменних імен, які були запідозрені в шахрайстві з ідентичністю (identity fraud).

Блокування доменних імен є частиною зусиль EURid в сфері підвищення рівня онлайн-безпеки користувачів. У цьому питанні реєстр тісно співпрацює з правоохоронними органами як на національному, так і на загальноєвропейському рівні, а також з реєстраторами.

DomainIncite.com
Президент ICANN особисто візьме участь в переговорах по домену .AMAZON
Рада директорів корпорації ICANN доручила президенту корпорації Горану Марбі (Goran Marby) посприяти компанії Amazon у проведенні переговорів з окремими південноамериканськими урядами щодо заявки на новий загальний домен верхнього рівня .AMAZON.

Заявка була подана корпорацією кілька років тому, однак зустріла жорсткий опір з боку представників південноамериканських країн в Урядовому консультативному комітеті ICANN (GAC). Зокрема, проти делегування домену різко висловилися делегати Бразилії та Перу.

В результаті GAC прийняв сторону південноамериканських представників і виступив проти делегування домену та двох його варіантів на азіатських мовах. Корпорація Amazon подала скаргу і домоглася процедури незалежного перегляду (Independent Review Process). В ході цієї процедури було встановлено, що заявка була відхилена без достатніх підстав. Ні річка Амазонка (Amazon), ні її басейн (Amazonia) не є адміністративними територіальними одиницями, що могло б послужити приводом для відмови від реєстрації домену на користь влади відповідних територій. У Бразилії, правда, є штат Амазонас, але його назва пишеться саме як Amazonas. Таким чином, слово Amazon цілком може бути використано як ім'я загального домену верхнього рівня без схвалення влади будь-якої країни.

Корпорація Amazon зі свого боку, робить все, щоб досягти компромісу. Вона обіцяє захистити від можливого недобросовісного використання ключові імена, асоційовані з басейном річки Амазонки (наприклад, rainforest.amazon). Компанія також готова надати усіляку підтримку заявці на домен .AMAZONAS, якщо така буде подана владою бразильського штату. Нарешті, варто нагадати, що Amazon має намір використовувати свій домен як домен-бренд, без можливості сторонніх реєстрацій. Однак все це ніяк не впливає на позицію південноамериканських представників GAC, які як і раніше виступають проти делегування .AMAZON. Включення в переговорний процес особисто президента ICANN - можливо, останній шанс примирити позиції сторін і прийти до компромісу.

DomainPulse.com
"Криптовалютні" доменні імена не популярні
У новому переліку найбільш уживаних слів, використовуваних для реєстрації доменних імен, відсутні терміни, пов'язані з криптовалютою, - інформує Verisign.

Слова "coin", "crypto", "mine сurrency" та інші незмінно були присутні в списках найпопулярніших слів у домені .COM протягом багатьох місяців, а в листопаді минулого року перша десятка складалася майже виключно з них.

Зараз же популярними стали слова: near, cell, dispensary, stem, claim, centers, hole, residential, nano, cane.0,192874 sec