.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.01.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: як ICANN витратить гроші; підтверджена неупередженість ICANN щодо заявок від спільнот; врятувати Whois; дані про реєстраторів не потрібні...

DomainIncite.com
Як ICANN може витратити гроші від аукціонів нових доменів
Близько чверті мільярда доларів, які виручила корпорація ICANN на аукціонах в рамках програми нових доменів, можуть бути витрачені на навчання, заохочення студентів і фінансування дослідницьких груп, йдеться в попередніх висновках робочої групи, що вивчала це питання.

У документах робочої групи не передбачені витрати на маркетингову підтримку нових доменів, як розраховували учасники ринку.

В рамках програми нових доменів для вирішення конфліктів "в останній інстанції" ICANN провела 17 аукціонів, а загальна сума, виручена корпорацією до теперішнього часу складає майже $240,6 млн. Ця сума може істотно збільшитися, якщо доля спірних заявок на домени, включаючи .MUSIC і .GAY, буде вирішуватися на аукціонах ICANN, а не в приватному порядку.

ICANN завжди підкреслювала, що гроші з цього фонду враховуються окремо від її регулярного фінансування, і будуть спрямовані на спеціальні проекти і рішення непередбачених проблем, пов'язаних із запуском нових доменів.

DomainIncite.com
Домени .MUSIC і .GAY можуть бути делеговані в 2018 році
Ще п'ять нових загальних доменів верхнього рівня .MUSIC, .GAY, .HOTEL, .CPA і .MERCK можуть з'явитися в 2018 році.

На кожен з цих доменів претендували кілька заявників, але ICANN віддала пріоритетне право заявками від спільнот (Community Priority Evaluations - CPE). Деякі заявники, які не відповідають критеріям "спільноти", звинуватили ICANN у зловживаннях і оскаржили це рішення. Делегування спірних доменів було відкладено.

Політика CPE була введена для того, щоб претенденти на домени, що представляють інтереси громад, могли уникнути дорогих аукціонів з конкуруючими заявниками.

В ході розслідування, проведеного FTI Consulting, звинувачення не були підтверджені. Таким чином, рада директорів ICANN у цьому році, швидше за все, зможе відновити роботу з делегування спірних доменів - .MUSIC, .GAY, .HOTEL, .CPA і .MERCK.

DomainIncite.com
ICANN слід "домовитися" з ЄС про пом'якшення законодавства про конфіденційність
Пророцтва про "смерть" Whois в умовах посиленого законодавства ЄС про конфіденційність, сильно перебільшені, вважають адвокати ICANN. На їхню думку, існуюча суспільна система "може продовжувати існувати в тій чи іншій формі" після того, як в травні цього року вступлять в силу нові закони Євросоюзу.

У шведській юридичній фірмі Hamilton, найнятій ICANN для вивчення впливу General Data Protection Regulation, вважають, що багаторівневий доступ до даних Whois може бути "тимчасовим рішенням" для захисту реєстрів і реєстраторів від штрафів і судових позовів.

Раніше юристи наполягали на тому, що багаторівневий доступ буде найбільш підходящим способом вирішення проблеми. Однак проблема багаторівневого доступу до даних Whois полягає в тому, що це рішення може бути вкрай непрактичним і суттєво підвищить витрати реєстрів і реєстраторів на підтримку сервісу. Справа в тому, що така модель передбачає, щоб оператори баз проводили оцінку законності надання даних кожен раз, коли отримують запит на доступ до них, а це потребує втручання людини в роботу системи. Це створить значний організаційний та адміністративний тиск на реєстраторів.

DomainNameWire.com
Ресурс RegistrarStats.com буде закритий
В наступному місяці буде закритий один з найстаріших сайтів, що надає дані про домени.

Компанія Donuts оголосила про своє рішення закрити 19 лютого сайт RegistrarStats.com - один з найстаріших сайтів, що містить актуальні дані про домени. Сайт став власністю компанії після придбання нею Rightside у минулому році.

У компанії заявили, що закриття сервісу пов'язане "зі скороченням інтересу і використання веб-сайту за останні кілька років". Donuts також обіцяє клієнтам сервісу повернути гроші за невикористану після 19 лютого підписку на сервіс.

RegistrarStats був популярним сайтом, що акумулював дані про доменні імена, включаючи статистику розподілу ринку між реєстраторами. Однак, після введення на ньому платній моделі, його популярність істотно знизилася.0,181693 sec