.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.12.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN не готова змінювати ключі DNS; названо ім'я нового глави IANA; у австралійського домену новий оператор реєстру; "дитячих" доменів поки не буде; кріптовалютна лихоманка торкнулася і доменного ринку...

DomainIncite.com
Заміна ключів безпеки знову відкладена
ICANN вдруге вирішила відкласти заміну ключів безпеки DNS - KSK Rollover. У перший раз заміна була відкладена з початкової дати 11 жовтня на перший квартал 2018 року. Тепер же вона відбудеться не раніше третього кварталу наступного року.

Кореневі KSK або Key Signing Key - це пара криптографічних ключів, що знаходиться на самому верху ієрархії безпеки, передбаченої DNSSEC - розширенням безпеки для DNS. Поточний і перший в історії кореневий KSK працює з 2010 року, однак політика ICANN передбачає його заміну приблизно кожні п'ять років.

Заміна в жовтні була відкладена після того, як нові дослідження показали, що сотні DNS-резолверів налаштовані на використання виключно ключів 2010 року і не можуть працювати з ключами версії 2017 року. Зміна ключів означала б потенційне припинення доступу до зон, підписаним DNSSEC, для мільйонів користувачів інтернету.

В ICANN виявили, що 4% з 12 тис. пристроїв-валідаторів DNSSEC (приблизно 500 IP-адрес), що представляють 176 організацій з 41 країни, не були готові до KSK-2017. Крім того, ICANN досі не отримала відповідей від власників 80% IP-адрес.

Через відсутність надійних даних ICANN складно визначити, скільки інтернет-користувачів можуть постраждати від "непідготовленої" заміни ключів DNS. Поріг, що допускається поточною політикою корпорації, становить близько 20 млн чоловік.

ICANN має намір опублікувати план заміни ключів 18 січня, а його громадське обговорення триватиме до зустрічі ICANN 61 в Пуерто-Ріко у березні наступного року. Отже, остаточний план може бути представлений на зустрічі ICANN 62, тому заміна ключів відбудеться не раніше третього кварталу 2018 року.

DomainIncite.com
Кім Дейвіс призначений новим главою IANA
Кім Дейвіс (Kim Davies), який займав посаду директора технічних служб IANA, призначений віце-президентом IANA Services і президентом Public Technical Identifiers - компанії, яка управляє функціями IANA.

Дейвіс в ICANN з 2005 року. На новій посаді він замінить Елізу Герич (Elise Gerich), яка оголосила про своє звільнення ще у квітні. Герич була в керівництві IANA з 2010 року і стала першим президентом PTI. Вступ у нову посаду Дейвіса очікується 1 січня.

IANA відповідає за базу даних доменів верхнього рівня, а також за розподіл блоків IP-адрес і номерів.

DomainIncite.com
Afilias "витискує" Neustar з Австралії
Компанія Afilias, яка виграла у відповідному конкурсі, отримала контракт на управління з 1 липня 2018 року реєстром домену Австралії .AU, замінивши Neustar, яка виконувала ці функції на протязі 15 років.

В даний час домен налічує 3,1 млн імен. Це найбільший в історії домен, який змінив оператора.

В auDA, адміністратора домену, заявили, що Afilias перемогла в конкурсі, участь в якому взяли три претенденти. Спочатку інтерес до управління австралійським доменом виявили дев'ять операторів. Контракт був виставлений на конкурс у травні, після того як auDA та Neustar не змогли домовитися про його продовження.

Новий контракт містить кілька вимог про присутність компанії в країні, тому Afilias відкриє в Мельбурні офіс в 20 чоловік, а також створить дата-центр для зберігання даних користувачів.

В даний час реєстрація в домені .AU на два роки вартує 17,50 австралійських доларів ($13,44). Новий оператор реєстру, як припускають експерти, знизить ціну до $5 за річну реєстрацію.

DomainIncite.com
Аукціон доменів .KID і .KIDS відкладається
Корпорація ICANN оголосила про скасування аукціону, на який виставлені нові загальні домени верхнього рівня .KID і .KIDS.

Раніше повідомлялося, що аукціон повинен відбутися 25 січня наступного року. Домени .KID і .KIDS визнані занадто подібними, а тому в кореневу зону буде включено тільки один з них - той, за який в ході аукціону буде запропонована максимальна сума. На домен .KID претендує корпорація Google, на .KIDS - корпорація Amazon і організація DotKids Foundation.

Шанси останньої в боротьбі з інтернет-гігантами спочатку розцінювалися як незначні. Однак DotKids Foundation зажадала перегляду рішення, прийнятого раніше ICANN в рамках процедури Community Priority Evaluation. Ця процедура покликана оцінити суспільну значимість того чи іншого домену та встановити, наскільки претендент на нього здатний бути виразником суспільних інтересів в якості адміністратора домену. У разі позитивного рішення домен передається в управління претенденту без будь-яких аукціонів. Але ICANN, очевидно, не високо оцінила можливості мало кому відомої організації DotKids Foundation стати виразником інтересів дітей усього світу (слова kid і kids в англійській мові є формами однини і множини слова "дитина").

Тепер DotKids Foundation наполягає на перегляді цього рішення. Процес перегляду може зайняти від 30 до 90 днів. Спостерігачі сумніваються, що цей крок допоможе DotKids Foundation досягти мети. Випадки, коли ICANN змінює прийняті раніше рішення в рамках Community Priority Evaluation, надзвичайно рідкі. Тому скоріше можна говорити лише про відстрочення аукціону.

DomainPulse.com
Bitcoin і криптовалюта стали головним трендом листопаду в доменах .COM і .NET
Дев'ять з десяти найбільш популярних ключових слів, які використовуються при реєстрації доменних імен, пов'язані з криптовалютою, - повідомляє компанія Verisign в щомісячному аналізі тенденцій підбору доменних імен.

Найбільш популярними словами стали: 1. Coin, 2. Crypto, 3. Bit, 4. Bitcoin, 5. Coins, 6. Ethereum, 7. Currency, 8. Amazon, 9. CryptoCurrency, 10. Mining.

Слід зазначити, що мова йде не про слова, використаних в абсолютній більшості зареєстрованих імен, а про терміни, які показали найбільше зростання в порівнянні з попереднім місяцем.

Практично всі слова, що увійшли в цей список, пов'язані з поняттям криптовалюти. Єдиним винятком можна вважати Amazon, та й то з натяжкою. Як повідомлялося раніше, компанія Amazon сама зареєструвала ряд "криптовалютних" імен, включаючи amazoncryptocurrencies.com, amazoncryptocurrency.com і amazonethereum.com. На цій підставі багато спостерігачів зробили висновок, що найближчим часом компанія має намір випустити власну криптовалюту.0,187039 sec