.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

13.12.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Китай - другий за розвитком інтернету; EBERO - "легкий" спосіб позбутися від невдалого домену; Бразилія втратила останнього акредитованого ICANN реєстратора; такий Whois нам не потрібен; реєстр Neustar показує приклад використання брендових доменів...

SCMP.com
Інтернет-індустрія Китаю посіла друге місце після США
Китай займає друге місце після Сполучених Штатів з розвитку інтернету та інновацій, але знаходиться в числі гірших в питаннях кібербезпеки та інфраструктури, - свідчать рейтинги, складені Китайською академією досліджень кіберпростору (Chinese Academy of Cyberspace Studies) на основі аналізу стану галузі в 38 країнах.

Китай посів 23-е місце з кібербезпеки і 27-е місце за станом інфраструктури, причому в обох цих категоріях лідирував Сінгапур, який, згідно зі звітом, пропонує найстабільніший мобільне широкосмугове з'єднання і забезпечує 82%-не покриття 4G.

Однак, з точки зору розвитку інтернету, Китай випередив Південну Корею і Японію, посівши друге місце після США. Він також зайняв четверте місце в області інтернет-інновацій і п'яте в сфері інтернет-менеджменту.

У цьому році Китай активізував свої зусилля по цензурі і моніторингу онлайн-новин та користувачів соціальних мереж. В Адміністрації кіберпростору Китаю (Cyberspace Administration of China) заявили - нові заходи, що включають посилення нагляду за додатками обміну повідомленнями та посилення контролю за використанням віртуальних приватних мереж (VPN), спрямовані на підтримання громадського порядку та захист соціалістичних цінностей.

DomainIncite.com
"Останній шанс" весільного домену
Новий загальний домен верхнього рівня .WED, орієнтований на весільний бізнес, перейшов під управління Nominet в рамках програми Emergency Back-End Registry Operator (EBERO), яка надає домену "останній шанс" перед ліквідацією.

Домен знаходиться під управлінням невеликої американської компанії під назвою Atgron. На момент передачі управління в ньому налічувалося близько 40 імен.

Програма EBERO вже застосовувалася раніше, але у всіх попередніх випадках справа стосувалася невикористовуваних брендових доменів без активних реєстрацій. Це перший випадок, коли програма використовується для комерційного домену.

Програма EBERO активується, якщо оператор реєстру не може самостійно забезпечити підтримку критичних функцій протягом певного періоду часу. У випадку з .WED Atgron не змогла забезпечити роботу сервісу Whois.

Проте, ситуація з .WED більш схожа на невдачу бізнесу, ніж на технічний збій. Експерти не виключають, що сервіс Whois був навмисно відключений, щоб ініціювати запуск EBERO.

DomainIncite.com
Бразилія залишилася без акредитованих ICANN реєстраторів
На сьогоднішній день в Бразилії немає акредитованих ICANN реєстраторів в зв'язку з припиненням минулого тижня контракту з компанією Universo Online - UOL. Угода була розірвана на прохання UOL.

UOL - найбільша інтернет-компанія в Бразилії, але в якості доменного реєстратора вона не змогла увійти до першої сотні світового рейтингу. Під її управлінням знаходилося понад 100 тис. доменів, які будуть передані під контроль реєстратора Tucows.

У Бразилії функціонують 10 контрактних реєстрів, які керують дев'ятьма новими загальними доменами верхнього рівня.

DomainIncite.com
"Відкритий" Whois повинен зникнути - європейські правозахисники
Сервіс Whois в його нинішньому вигляді "не відповідає вимогам законодавства ЄС", - вважають члени робочої групи WP29. Наприкінці минулого тижня група роз'яснила свою думку щодо "європейського" майбутнього Whois в листі, який було надіслано в ICANN.

У WP29 входять представники державних органів, що регулюють питання захисту персональних даних, усіх країн-членів Європейського Союзу. Свою назву робоча група отримала від 29 статті Закону про захист даних, що діє в ЄС з 1995 року. Цей закон є попередником Загального регламенту щодо захисту даних (General Data Protection Regulation - GDPR), прийнятого Європарламентом і який вступить в силу в травні 2018 року.

У листі члени WP29 відзначають, що вимога публікувати в Whois дані реєстранта суперечить європейським законодавчим нормам. Рішенням проблеми, на думку авторів листа, повинна стати реалізація "багаторівневої" схеми Whois, при якій дані реєстрантів були б приховані від звичайних користувачів системи, але доступні, наприклад, правоохоронним органам.

Раніше корпорація ICANN повідомила, що не застосовуватиме санкції до реєстраторів та реєстрів, які, в порушення контрактних зобов'язань, не публікують дані реєстрантів через побоювання потрапити під жорсткі санкції ЄС. На поточний момент будь-якого прийнятного вирішення цієї проблеми у керівництва ICANN немає, але корпорація сподівається виробити свою позицію і довести її до відома усіх зацікавлених сторін до початку різдвяних канікул (22 грудня).

DomainIncite.com
Neustar остаточно відмовляється від імені в домені .BIZ на користь .NEUSTAR
Оператор доменних реєстрів компанія Neustar перенесла усі свої веб-сайти на брендовий домен .NEUSTAR, відмовившись від своєї початкової адреси neustar.biz.

Цього року Neustar активізувала використання свого брендового домену, зареєструвавши, щонайменше, 10 нових імен, однак перенесення головного сайту компанії знаменує формальну відмова від колишнього брендингу в .BIZ.

На даний час в домені .NEUSTAR налічується понад 600 імен, з яких близько 15 є адресами сайтів актуальних сервісів компанії.0,191719 sec