.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.12.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: 25 років домену .UA; ініційовано ще один регіональний IGF; "комбосквотинг" в сто разів небезпечніший за "тайпсквотинг"; Інтерпол зробив подарунок злочинцям до "кібер понеділка"; ICANN боротиметься зі зловживаннями в DNS "батогом і пряником"...

«Хостмастер»
У Києві відзначили 25-річчя домену .UA на форумі UADOM
Інтернет-громадськість України відзначила 25-річний ювілей домену .UA на міжнародному форумі UADOM, який відбувся у Києві 1 грудня. Учасники конференції обговорили здобутки та перспективи доменного ринку, законодавчі ініціативи та технічні аспекти роботи мережі.

Організатором конференції, в якій взяли участь понад 200 фахівців, виступив реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер". Форум проходить за підтримки учасників доменного ринку: платиновим спонсором став реєстратор доменних імен Imena.ua, золотим спонсором - реєстратор "Хостинг Україна" (ukraine.com.ua). Також золотими спонсорами стали реєстри публічних доменів ORG.UA і SUNIC. Генеральним партнером з проведення конференції виступила міжнародна корпорація ICANN. Відеотрансляцію забезпечував інтернет-партнер конференції компанія "Адамант".

ICANN
У Варшаві пройшов перший Центрально-європейський форум з управління Інтернетом
Понад 250 інтернет-фахівців взяли участь у першому центральноєвропейському Форумі з управління Інтернетом (IGF), який відбувся наприкінці листопаду у Варшаві. Учасники конференції обговорили блокування веб-сайтів, впровадження стандарту 5G, питання розвитку цифрової економіки та цифрових навичок і загрози кіберзлочинності.

Роком раніше за підтримки ICANN в столиці Польщі пройшов перший польський IGF. Успіх заходу спонукав організаторів підвищити статус форуму до регіонального. Передбачається, що подібні саміти відбуватимуться почергово в чотирьох країнах Вишеградської групи, в яку входять Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина.

DomainPulse.com
Злочинці все частіше використовують "комбосквотинг" для обману інтернет-користувачів
Вчені виявили 2,7 млн "комбісквотингових" доменів, в яких використані назви 268 відомих брендів. Цей термін означає реєстрацію і використання для шахрайства доменних імен, які містять у собі найменування відомих брендів в комбінації з додатковими термінами, наприклад, yahoofiles.com, googlehealthyfood.com і т.д.

Дуже часто ці домени не мають стосунку до вказаних у них брендів і використовуються зловмисниками для викрадення персональних даних, поширення шкідливого ПЗ або торгівлі контрафактною продукцією. "Комбосквотинг" схожий на іншу тактику шахраїв, відому як "тайпосквотинг", яка полягає у підміні подібних за написанням букв в доменних іменах відомих брендів. Однак кількість варіантів такої підміни в "тайпосквотингу" вельми обмежена, тоді як можливості "комбосквотинга" набагато ширші, що й підтвердило дослідження.

В рамках дослідження фахівці Технологічного інституту штату Джорджія та Дослідницького університету Стоуні Брук (США) проаналізували дані понад 460 млрд записів DNS-запитів за шестирічний період.

Кількість комбосквотингових імен виявилася в 100 разів вищою, ніж число доменів, які використовують "тайпосквотинг". Крім того, вони виявилися й більш "живучими" - близько 60% з них проіснували понад 1000 днів. При цьому, наголошується в звіті, реєстрація подібних імен стабільно росла в період з 2011 по 2016 рік.

DomainPulse.com
Інтерпол "закрив" понад 20 тисяч доменних імен сайтів з контрафактними товарами
Операція під керівництвом Інтерполу, в ході якої було заарештовано 20 522 доменних імен, на яких були розміщені сайти, підозрювані в торгівлі контрафактними товарами, символічно завершилася напередодні "кібер понеділка" (Cyber Monday) - аналогу "Чорної п'ятниці" в онлайн-рітейлі.

У ній взяли участь Координаційна коаліція з питань інтелектуальної власності Європолу (IPC³), Національний координаційний центр з прав в сфері інтелектуальної власності США та правоохоронні органи 27 держав-членів ЄС і третіх сторін. На заарештованих сайтах продавалися контрафактні товари, включаючи предмети розкоші, спортивний одяг, електроніку, фармацевтичні препарати і т.д.

Це вже восьма спільна глобальна операція під назвою "In Our Sites" (IOS) з 2014 року. У попередніх операціях загалом була припинена робота 7 776 веб-сайтів.

DomainPulse.com
ICANN закликають боротися зі зловживаннями в нових доменах
Реєстри нових загальних доменів верхнього рівня, що пропонують дешеві реєстрації, повинні бути винагороджені нижчими комісіями ICANN, якщо вони проявляють активність в боротьбі зі зловживаннями - рекомендує робоча група ICANN. З іншого боку, ліцензії реєстраторів, які закривають очі на спамерів, повинні бути припинені.

У своїй другій серії висновків група з огляду конкуренції, споживчої довіри та вибору споживачів (Competition, Consumer Trust, and Consumer Choice Review Team - CCT) заявила, що для заохочення реєстрів і реєстраторів активніше боротися зі зловживаннями в DNS повинні бути розроблені фінансові стимули і нова процедура розгляду скарг.

У CCT "запропонували розробити стимули для заохочення кращих практик, що запобігають технічним зловживання в DNS (technical DNS abuse), і посилити покарання реєстрів і реєстраторів, які сприяють зловживанням або проявляють бездіяльність у питанні боротьби з ними".

Дослідники прийшли до висновку, що загальні показники DNS-зловживань не збільшилися, проте зловмисники все частіше переходять з "традиційних" TLD на нові загальні домени верхнього рівня раунду 2012 року.

У звіті як приклад несумлінного реєстру нових доменів наводиться компанія Famous Four Media (FFM), а найбільш активним порушником названо реєстратора AlpNames, що відповідає за більшу частину реєстрацій в доменах FFM.

У звіті CCT відзначається, що AlpNames регулярно продає домени менш ніж за 1 долар США або віддає їх безкоштовно. Крім того, компанія пропонує клієнтам інструмент, що дозволяє реєстрантам довільно генерувати до 2000 доступних доменів у 27 різних доменах.

Крім того, роблять висновок дослідники, найбільше число зловживань відзначається в тих доменах, в яких немає обмежень на реєстрацію і найнижчі ціни.

На основі даних 11 провайдерів списків заблокованих доменів (SURBL, SpamHaus і т. Д.), щонайменше, в одному домені - .SCIENCE (належить FFM) - частка зловживань перевищила 50% від загального числа реєстрацій.

Понад 10% зловживань, за даними SpamHaus, зафіксовані в доменах .SCIENCE, .STREAM, .TRADE, .REVIEW, .DOWNLOAD і .ACCOUNTANT (усі належать FFM), а також в .CLICK (Uniregistry) і в китайських .TOP і .GDN .

Команда CCT рекомендує, щоб ICANN вимагала від реєстрів і реєстраторів, у яких більш ніж 10% імен використовуються для зловживань, очищення їх зон від доменів порушників. До тих компанії, які не виконають цю вимогу, повинні бути застосовані заходи відповідно до Domain Abuse Dispute Resolution Process, а контракти з ними повинні бути призупинені.

У доповіді CCT пропонуються також і фінансові стимули, такі як зниження плати для реєстрів, які здійснюють "активні заходи у боротьбі зі зловживаннями".0,201527 sec