.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.11.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: скоро ювілей домену .UA; дешеві нові домени "гальмують" доменний ринок; за рік домен .PL втратив більше 125 тис. імен; GoDaddy поступається під натиском критики; європейські реєстри готові дотримуватися GDPR, обмежуючи доступ до даних Whois; ICANN назвала ураган поважною причиною для затримки продовження доменних імен...

"Хостмайстер»
Домен .UA проведе конференцію, присвячену 25-річчю
Компанія "Хостмайстер" запрошує 1 грудня на конференцію UADOM, яка в цьому році буде присвячена 25-річчю домену .UA. Учасники зустрічі зможуть поділитися досвідом, обговорити досягнення і перспективи розвитку домену, а також неформально поспілкуватися з провідними вітчизняними та світовими експертами.

Отримати більше інформації про форум можна на сайті uadom.cctld.ua. Охочі запропонувати свою доповідь можуть звертатися в програмний комітет конференції.

Відкриття конференції відбудеться 1 грудня о 10:00 за адресою вул. Вадима Гетьмана, 6, конгрес-хол "Космополіт", зал ім. Олександра Довженка. Початок реєстрації о 9:00.

DomainIncite.com
Китай і дешеві домени сповільнили зростання доменної галузі
За підсумками вересня в 1500 доменах верхнього рівня зареєстровано 311,1 млн доменних імен, що на 0,7% більше, ніж в минулому році, - свідчать дані, опубліковані CENTR.

Це найнижчі темпи приросту за останні два роки. Уповільнення також є наслідком видалення доменних імен, зареєстрованих в період підвищеного попиту до нових доменів з боку китайських доменних інвесторів.

Сегмент нових доменів продемонстрував найзначніше падіння, втративши 7,2% всіх реєстрацій і скоротившись до 20,6 млн. імен. Без урахування найбільших двох нових доменів (.XYZ та .TOP), річне зростання галузі становило би 2,5%, відзначають в CENTR.

Рост "традиційних" доменів верхнього рівня склав 0,2%, в основному за рахунок майже двох мільйонів нових реєстрацій в .COM. Фактично, лише п'ять з 17 "традиційних" загальних доменів верхнього рівня показали хоч якесь зростання, говориться в документі.

DomainIncite.com
Польський домен .PL продовжує скорочуватися
За минулий рік польський домен .PL втратив понад 128 тис. доменних імен, - інформує реєстр домену компанія NASK у звіті за підсумками третього кварталу.

На даний час польський домен налічує понад 2,5 млн активних імен, з них три чверті - другого рівня.

Відсоток продовження реєстрацій в цілому по домену склав 62,22%, трохи збільшившись в порівнянні з 2016 роком. В іменах третього рівня, коєфіціент продовження досяг 76,37%.

DomainIncite.com
Godaddy скоротила терміни продовження прострочених реєстрацій
Один з найбільших реєстраторів доменних імен - компанія GoDaddy - скоротила період відновлення прав на "прострочені" доменні імена з 42 до 30 днів.

"Подовжений" період був причиною неприємних колізій в ході аукціонів, через які компанія GoDaddy реалізовувала імена з вичерпаним терміном реєстрації. В результаті переможці аукціонів могли позбутися придбаних доменних імен, оскільки у колишніх власників залишалася можливість продовжити термін реєстрації.

Наприклад, доменний інвестор і блогер Константінос Зурнас (Konstantinos Zournas) писав, що тільки в 2017 році виграв і оплатив свої покупки в 38 аукціонах GoDaddy. Однак майже в 20% випадків він так і не отримав під своє управління придбані домени і змушений був задовольнятися поверненням коштів. А інвестор Рік Шварц (Rick Schwartz), також відомий під прізвиськом "Domain King", зареєстрував домен GoDaddyBlows.com спеціально для того, щоб критикувати практику аукціонів GoDaddy.

DomainIncite.com
Майже половина європейських доменів закриють частину даних Whois
Половина реєстрів готові приховати частину інформації, що публікується Whois заради дотримання вимог Загального регламенту щодо захисту даних (General Data Protection Regulation - GDPR) - нового закону Євросоюзу, який вступить в силу в травні 2018 року.

Такі дані були отримані в результаті опитування реєстрів-членів Ради європейських національних реєстрів доменів верхнього рівня (CENTR).

Деякі реєстри також повідомили про намір переглянути свої реєстраційні угоди з ICANN, щоб привести їх у відповідність з новим законом ЄС.

DomainIncite.com
ICANN розширила список форс-мажорних обставин
Корпорація ICANN повідомила доменних реєстраторів і реєстри про те, що не вимагатиме припинення реєстрацій доменних імен, реєстранти яких не встигли оформити продовження через стихійні лиха.

В першу чергу, мова йде про країни Карибського басейну, які постраждали у вересні поточного року від серії потужних ураганів, найбільш руйнівним з яких став ураган Марія. Стихійні лиха спричинили велику кількість жертв, а також серйозні руйнування. Зокрема, в ряді країн були зруйновані лінії електропередач і комунікацій, через що реєстранти доменних імен фізично не мали можливості своєчасно продовжити реєстрацію доменів.

Реєстраційні угоди ICANN містять досить жорсткий регламент продовження реєстрацій, а передбачені пом'якшувальні обставини стосуються, головним чином, фінансових і юридичних труднощів, з якими стикаються регистрантом. Однак в листі, розісланому реєстрам і реєстраторам, глава Департаменту загальних доменів верхнього рівня ICANN Акрам Аталла (Akram Atallah) повідомив, що корпорація, безумовно, визнає наслідки урагану обставиною, яка може перешкодити своєчасному продовженню реєстрацій. ICANN "не вживатиме ніяких заходів щодо реєстраторів, які не припинили реєстрацію імен", реєстранти яких не змогли продовжити свої домени в термін через урагани. Аталла також висловив думку, що ICANN, можливо, слід розробити централізовану політику щодо подібних проблем, викликаних стихійними лихами.0,193793 sec