.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.10.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: на тиждень Мінськ став столицею східноєвропейської інтернет-спільноти; IT-сфера знову опинилася під прицілом DDoS-атак; спільноті ICANN бракує гендерної різноманітності; нові домени "атакують" Китай; бути чи не бути цензурі в європейському інтернет-просторі...

EEDNSFORUM.org
Білоруська тиждень інтернету був насичений подіями
У Мінську в рамках Тижня інтернету, який тривав з 9 по 13 жовтня, відбувся Східноєвропейський DNS-форум (EE DNS FORUM), що представляє собою майданчик для спілкування експертів інтернет-індустрії.

Учасники конференції розглянули широке коло питань, включаючи інтернет-безпеку, DNS-abuse, блокчейн, юридичні аспекти, тренди в регіоні і багато іншого.

Цього року форум зібрав близько 230 учасників, серед яких доменні реєстри та реєстратори, провайдери інтернет-послуг, мережеві оператори, юристи, маркетологи, технічні фахівці, представники некомерційних організацій і державних органів. Форум організовано за підтримки міжнародних організацій ICANN та RIPE NCC, а його організатором виступив технічний адміністратор білоруських доменів .BY і .БЕЛ компанія hoster.by.

В рамках Тижня інтернету в столиці Білорусі також відбувся міжнародний форум ENOG, що представляє інтерес в першу чергу для технічних фахівців.

Обидва форуму в Білорусі пройшли вперше.

Перший EE DNS FORUM відбувся в минулому році в Києві.

Verisign
Потужність DDoS-атак знижується
Середній піковий розмір DDoS-атаки у другому кварталі 2017 року зменшився на 81% у порівнянні з попереднім кварталом, - інформує Verisign в квартальному звіті заснованому на даних системи Verisign DDoS Protection Services і досліджень, проведених службою безпеки компанії,

За даними Verisign, 25% атак у другому кварталі 2017 року досягли піку в п'ять гігабіт на секунду (Гбіт/с). Пік найоб'ємнішої та найінтенсивнішої DDoS-атаки, зафіксованої Verisign у другому кварталі 2017 року, склав приблизно 12 Гбіт/с і близько 1 млн пакетів в секунду (Mpps).

Найбільш поширеним вектором атак (57%) у другому кварталі стали DDoS-атаки UDP Floods. На другому місці - атаки на основі TCP (20%). 74% DDoS-атак, пом'якшених Verisign у другому кварталі 2017 року, використовували кілька типів атак (від двох до п'яти і більше).

Найбільш частою мішенню зловмисників (52% від усіх атак у другому кварталі) стала сфера IT / Cloud / SaaS, яка "лідує" за цим показником одинадцятий квартал поспіль. На другому місці по DDoS-активності - фінансовий сектор (31%). На частку електронної комерції і онлайн-реклами припало 13% атак.

Ще одним трендом минулого кварталу фахівці Verisign назвали комбінування зловмисниками DDoS-атак з атаками-здирництвом (ransomware) для посилення впливу на цільові об'єкти.

DomainPulse.com
Спільнота ICANN виступає за гендерну рівність в організації
Понад дві третини (68%) спільноти ICANN вважає, що організація повинна докладати більше зусиль для досягнення гендерної різноманітності (gender diversity), свідчить опитування ICANN.

В опитуванні взяло участь 584 респондентів, які розділилися практично порівну на жінок (49%) і чоловіків (48%). У той же час, 1% опитаних визначив свою стать як "Some Other Way" (щось інше), а 3% вважали за краще не вказувати її (Prefer Not to Say).

Опитування показало, що більше 85% опитаних не відчувають себе виключеними з подій або дискусій через їх стать.

Більше 75% вказали, що вони не відчували або не були свідками того, що вони вважають сексизмом або гендерною дискримінацією, тим не менш, вони вважають, що ці явища в більшій мірі проявляються під час відкритих зустрічей ICANN.

Головною перешкодою на шляху вільної участі в житті спільноти була названа вартість (ціна), а не гендерна нерівність. У той же час, з гендерними бар'єрами більшою мірою стикаються жінки, тоді як для чоловіків великою перешкодою є мовний бар'єр.

DomainIncite.com
Китай допустив на свій ринок ще вісім нових доменів
Домени .WORK, .LAW, .BEER,. 购物 (китайський аналог слова "шопінг"), .FUN, .ONLINE, .STORE і .TECH отримали ліцензію для роботи в Китаї.

Відповідно до законодавства КНР, громадяни та організації країни мають право реєструвати доменні імена в будь-яких доменних зонах, але створювати на них сайти дозволено лише в доменах, які отримали ліцензію для використання в КНР. Ліцензування крім усього іншого передбачає обов'язок реєстрів дотримуватися жорстких норм інтернет-регулювання, які діють в країні.

З урахуванням нових ліцензій, кількість нових загальних доменів верхнього рівня, дозволених в Китаї і які використовують в іменах латиницю, а не ієрогліфи, перевищило 20.

CircleID.com
Європейські правозахисники виступили проти цензури в інтернеті
European Digital Rights (EDRi) та інші громадські організацій направили відкритий лист керівництву ЄС, в якому вони вимагають виключити з пропозицій до законопроекту ЄС про авторські права статтю 13, яка передбачає моніторинг та фільтрацію інтернет-контенту.

Передбачається, що фільтрація буде застосовуватися до всіх онлайн-платформ, де розміщується будь-який завантажений користувачами контент, включаючи YouTube, WordPress, Twitter, Facebook, Dropbox, Pinterest і Wikipedia.

Ця стаття на думку правозахисників, порушує базові права громадян, оскільки фільтри не зможуть відрізнити порушення авторських прав від законного використання контенту. "Це підриває юридичну основу європейського бізнесу, оскільки веде до правового хаосу і пропонує фільтри цензури в якості рішення", - стверджує виконавчий директор EDRi Джо МакНДІ (Joe McNamee).0,187246 sec