.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.10.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: заміна KSK ключів відкладається; рада ICANN назвала претендентів на вищі посади в керівництві корпорації; поштові скриньки в нових доменах все ще порожні; ще один крок Google до безпечного інтернету; компанія Amazon постійний "оптовий" покупець на доменному ринку...

DomainIncite.com
ICANN відклала заміну ключів DNSSEC
ICANN вирішила відкласти заміну ключів в корені DNS після виявлення потенційної загрози відключення від інтернету мільйонів доменних імен

Заміна ключів KSK (Key Signing Key) повинна була відбутися 11 жовтня, але тепер її термін перенесуть на перший квартал 2018 року. Зміна планів корпорації пов'язана з тим, що багато інтернет-провайдерів та мережевих операторів виявилися не готовими до змін. Крім того одна з поширених програм резолверів не оновлює ключ автоматично. Якби ICANN здійснила зміни, це могло б призвести до того, що клієнти цих інтернет-провайдерів втратили б доступ до мільйонів доменних імен, що підтримують DNSSEC.

Нинішній KSK використовується з 2010 року, коли корінь DNS було підписано вперше. Його періодична заміна є одним з факторів зменшення ризиків атак на відкритий ключ. За оцінками ICANN, на даний час 750 млн осіб використовують DNSSEC.

У липні цього року новий публічний KSK був завантажений в корінь DNS в рамках перехідного етапу, який передбачає одночасну підтримку ключів 2010 і 2017 років.

DomainIncite.com
Фінансист замість творця
Черіне Чалабі (Cherine Chalaby) стане наступним головою правління ICANN, повідомив нинішній голова ради ICANN Стів Крокер (Steve Crocker) в своєму блозі.

За його словами, правління на минулому тижні погодило кандидатуру Чалабі, а самі вибори відбудуться на щорічних загальних зборах правління в перших числах листопада.

Черіне Чалабі народився в Єгипті, має британське громадянство і проживає в Лос-Анджелесі. Він був обраний до правління ICANN в 2010 році, і в останні роки займав посаду заступника голови.

Майбутню зміну керівництва можна вважати знаковою, оскільки вона віддзеркалює тенденції розвитку самої глобальної мережі. Стів Крокер, який займав пост голови правління з 2011 року, є одним з творців інтернету. Черіне Чалабі - представник фінансового бізнесу, за плечима якого кар'єра в компанії Accenture та інвестиційному банку Rasmala Investments.

Члени правління прийшли до консенсусу також щодо кандидатури нового віце-голови ради корпорації - ним стане Кріс Дісспейн (Chris Disspain).

DomainIncite.com
Нові домени є поганим вибором для електронної пошти - дослідження
Понад 20% найпопулярніших веб-сайтів не розпізнають адреси електронної пошти, що містять довгі (більше чотирьох символів) домени - йдеться в дослідженні, проведеному Universal Acceptance Steering Group.

Серед сайтів, які частково підтримують "нетрадиційні" електронні адреси, Twitter, IBM і Financial Times. Лише 7% сайтів, що мають форми для заповнення адрес електронної пошти і пройшли тестування (усього було досліджено 749 сайтів), показали наявність підтримки всіх типів адрес електронної пошти.

В ході дослідження на кожному сайті було введено сім типів адрес електронної пошти з використанням різних комбінацій ASCII і Unicode перед крапкою і поєднання інтернаціоналізованих доменних імен і ASCII на другому і верхньому рівнях.

DomainNameWire.com
Домени Google стали "безпечними за замовчуванням"
Компанія Google внесла домени верхнього рівня, якими вона управляє, в список попереднього завантаження HSTS (HTTPS Strict Transport Security).

Список попереднього завантаження HSTS вмонтований в усі основні браузери (Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer / Edge і Opera). Він являє собою список імен хостів, для яких браузери автоматично застосовують захищені з'єднання (HTTPS).

Доменні імена другого рівня зазвичай додаються в список індивідуально. Для цього потрібні додаткові дії власників сайтів (подача заявки), і час (іноді до декількох місяців) для оновлення списків усіх браузерів.

Додавання в список домену верхнього рівня передбачає, що будь-який веб-сайт, розташований в ньому, має активований сертифікат SSL і автоматично потрапляє в список попереднього завантаження без необхідної "індивідуальної" реєстрації. Окрім того, це робить домен і адреси в ньому "безпечними за замовчуванням".

На даний час компанія Google управляє 45 загальними доменами верхнього рівня, включаючи .GOOGLE, .HOW, і .SOY.

DomainNameWire.com
Новим продуктам Amazon нові домени
Компанія Amazon зареєструвала кілька сотень доменних імен, захистивши таким чином недавно анонсовані пристрої.

Анонс нових пристроїв відбувся на минулому тижні. Зокрема, були представлені Echo, Echo Plus, Echo Spot, FireTV з пультами дистанційного управління Alexa, а також кнопки Echo Connect і Echo.

Серед зареєстрованих доменних імен є як назви окремих продуктів (AmazonEchoButton.com, AmazonEchoSpots.com, EchoPlusGuide.com), так і загальні поняття Echo Gadgets (AlexaGadgetAPI.com, GadgetsAPI.com).

Дані DomainTools свідчать, що в портфелі Amazon знаходиться близько 45 тис. доменних імен, прив'язаних до [email protected], і, ймовірно, ще більше їх число зареєстровано під іншими іменами.0,191586 sec