.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.09.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN запускає пілот для "вбивці" Whois; CentralNic і XYZ - союз на довгі роки; ще одна спроба реєстрів домогтися знижок від ICANN; оновлений Chrome стане безпечнішим; японський домен відсвяткував мільйонну реєстрацію в доменах другого рівня...

DomainIncite.com
ICANN проводить випробування "вбивці" Whois
ICANN починає пілотну програму по переходу на протокол доступу до реєстраційних даних (Registration Data Access Protocol - RDAP), який виконує ту ж саму функцію, що і Whois, але є більш структурованим і забезпечує більш жорсткі правила контролю доступу до інформації. Крім того, протокол дозволяє здійснювати диференційований доступ до даних.

Участь в пілотному проекті реєстрів і реєстраторів здійснюється на добровільних засадах. Зі свого боку ICANN буде координувати програму, заохочуючи реєстри та реєстраторів пропонувати свої власні індивідуальні пілоти. У корпорації вважають, що пілотні проекти дозволять реєстраторам та реєстрам експериментувати з різними типами профілів даних і надати свої пропозиції ще до того, як ICANN встановить стандарти форматів і закріпить їх в контрактах.

Пілотний проект ICANN триватиме до 31 липня 2018 року.

DomainIncite.com
Компанії CentralNic і XYZ продовжили спільний контракт до 2032 року
CentralNic продовжила угоду на надання послуг реєстру з компанією XYZ.com на наступні п'ятнадцять років - до 2032 року, говориться в піврічному фінансовому звіті CentralNic. Угода охоплює домени, що входять в портфель XYZ.com, включаючи .xyz, .rent, .storage і .college.
DomainIncite.com
Реєстри нових доменів спробують ще раз домовитися з ICANN про зниження внесків
Директори більш ніж 20 компаній-реєстрів нових загальних доменів верхнього рівня наприкінці вересня у Сіетлі проведуть закриту зустріч, на якій буде обговорюватися можливість скорочення їх внесків в ICANN.

Генеральний директор .CLUB Domains Колін Кемпбелл (Colin Campbell), який заявив про свою участь у зустрічі сказав, що він має намір виступити з пропозицією переконати ICANN надати галузі підтримку у вигляді маркетингового просування і зниження плати. На його думку, ICANN "повинна взяти на себе зобов'язання виділити $4 млн на маркетинг нових доменів на торгових виставках і конференціях". Він також хоче переконати ICANN на три роки знизити плату за реєстрацію імен, яка зараз становить $0,25 за домен до $0,18.

Плата в розмірі $0,25 застосовується до реєстрів, число транзакцій яких перевищує 50 тис. на рік, тому скорочення спочатку торкнулось би приблизно 50-60 нових доменів, які вже переступили цей рубіж. Скорочення плати на $0,07 за один домен, для такого реєстру, як .CLUB, в якому налічується близько мільйона імен, означатиме економію компанії в розмірі приблизно $70 тис. на рік. При поточних обсягах реєстрацій загальна сума поступки ICANN може скласти близько $1,2 млн.

Це вже не перша спроба реєстрів умовити ICANN піти на зниження внесків. У березні RySG офіційно звернулася до ICANN з проханням скоротити на 75% фіксовану річну плату для всіх реєстрів нових доменів, яка зараз складає $25 тис. Подібний крок обійшовся б корпорації в $17 млн. Але ICANN відхилила цю ідею, заявивши, що вона все ще не знає , скільки їй доведеться витратити з $96 млн резервного фонду на непередбачені проблеми, пов'язані з програмою нових доменів.

DomainIncite.com
Браузер Chrome з жовтня почне попереджати користувачів про "небезпечність" сайтів
Компанія Google має намір представити в жовтні оновлений браузер Chrome v62. У новій версії Chrome передбачено обов'язкове попередження користувачів про "небезпеку" у випадку, якщо сайт з формою для заповнення контактних даних не має SSL-сертифікату.

Майже 50% інтернет-користувачів віддають перевагу Chrome в якості основного браузера, тому нововведення буде мати вплив на те, як люди взаємодіють з сайтами і наскільки їм довіряють свої дані, вважають в компанії.

“Паролі та кредитні картки - це не єдині типи даних, які повинні бути приватними. Будь-який тип даних, включаючи дані платіжних карт, які користувач вводить на веб-сайти, не повинен бути доступний іншим користувачам мережі, тому, починаючи з 62-ї версії, Chrome буде видавати попередження "Небезпечно", коли користувачі почнуть вводити дані в форми на HTTP-сайтах", - йдеться в анонсі оновлення.

DomainPulse.com
Мільйон імен другого рівня в .JP
Кількість доменних імен другого рівня в японському домені .JP перевищило позначку в мільйон реєстрацій, повідомляє Japan Registry Services. Всього ж у домені зареєстровано близько півтора мільйона імен, з яких третина - третього рівня, зареєстровані в 48 публічних доменах другого рівня.

Реєстрація імен другого рівня .JP відкрита для окремих осіб, груп або організацій, які мають поштові адреси в Японії. Аналогічні обмеження діють в публічному домені .co.jp, призначеному для компаній і організацій. Крім того, існує 47 географічних доменів другого рівня за назвою префектур Японії, наприклад, .tokyo.jp і.北海道 .jp.0,182333 sec