.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.08.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: У ПАР видалять домени, які не переведені на ЕРР; домен .XYZ знову запускає акції з розпродажу імен; новий лідер - домен .TOP; домен Словаччини купила компанія CentralNic; хакери подвоїли свої атаки на в'єтнамські домени...

DomainIncite.com
Південно-африканський перехід на EPP
Реєстр південноафриканського домену компанія ZACR найближчим часом видалить понад 12 тис. доменних імен, більшість з яких представляють собою англійські слова і закінчуються на .org.za. Це більше третини поточного кількості доменів .org.za, яка на сьогоднішній день складає близько 33 тис.

У список імен, які підлягають видаленню, включені такі досить привабливі домени, як sex.org.za, comedy.org.za, casino.org.za і cash.org.za. Домени будуть видалені, а потім стануть доступними для повторної реєстрації за принципом "перший прийшов, перший обслужений" з 1 вересня.

Кілька років тому компанія перевела реєстр на протокол EPP і попередила своїх клієнтів, власників доменних імен, що вони повинні здійснити їх трансфер до акредитованих реєстром реєстраторів. Рік тому ZACR призупинила 15 420 доменів, щоб нагадати їх власникам про загрозу можливого видалення. Однак, з тих пір тільки 2 394 з призупинених доменів були приведені у відповідність до нових правил.

Слід зазначити, що домен третього рівня .org.za менш популярний, ніж комерційний аналог .co.za, в якому зареєстровано понад мільйон доменних імен.

DomainPulse.com
Домен .XYZ відсвяткує дні незалежності п'яти азіатських країн розпродажем доменів
Реєстр нового загального домену верхнього рівня .XYZ вирішив відновити колишні позиції свого домену черговою порцією пільгових реєстрацій.

П'ять країн в Азії - Пакистан, Індія, Малайзія, Індонезія і В'єтнам - відзначають свої дні незалежності в серпні і на початку вересня. Користуючись цією нагодою реєстр .XYZ спільно з регіональними реєстраторами запустив спеціальні акції, обмежені за часом, в ході яких користувачі цих країн можуть зареєструвати доменні імена .XYZ на пільгових умовах.

DomainPulse.com
Нові домени: гра в піддавки
Новий загальний домен верхнього рівня .TOP, зменшивши з початку року кількість імен на третину - до 3,277 млн, вперше став лідером серед нових доменів. Попередній лідер, домен .XYZ, скоротив кількість імен більш ніж удвічі - до 3,063 млн реєстрацій.

Домен .XYZ досяг максимуму в 6,756 млн реєстрацій 6 грудня 2016 року, .TOP досяг максимуму в 4,787 млн. реєстрацій 12 січня цього року. З тих пір кількість імен стійко скорочується. Тенденція до скорочення спостерігається і в інших нових доменах з першої десятки, включаючи .WIN, .VIP, .WANG, .SITE і .BID. На сьогоднішній день в 1 226 нових загальних доменах верхнього рівня, які були делеговані ICANN, число реєстрацій складає 23,984 млн. Це на 5,4 млн менше, ніж 4 квітня 2017 року, коли обсяг нових доменів досяг 29,423 млн.

Однак, є кілька доменів, що йдуть проти загальної тенденції. Так, домен .CLUB, який 30 червня подолав позначку в мільйон реєстрацій, сьогодні налічує 1,102 млн імен. Ще одним стабільно зростаючим доменом є .LOAN - після проходження в квітні поточного року позначки в 2 млн реєстрацій він до сьогоднішнього дня виріс до 2,169 млн імен.

DomainNameWire.com
CentralNic придбав оператора реєстру .SK за 26 мільйонів євро
Один з лідерів доменного ринку, компанія CentralNic, купила SK-NIC, A.S., менеджера доменного імені Словаччини - .SK, за суму близько 26 мільйонів євро. Сума угоди становить 21,27 млн євро плюс відкладена грошова винагорода в розмірі до 4,85 млн євро, що буде виплачена в залежності від того, наскільки успішним буде розвиток доменного простору країни протягом наступних трьох років.

Проти угоди виступила частина інтернет-співтовариства Словаччини. Так, на сайті nasadomena.sk. відкрито збір підписів проти продажу SK-NIC. У числі організаторів петиції - 17 великих хостингових компаній зі Словаччини та сусідньої Чехії, а також 13 з 15 провідних словацьких доменних реєстраторів, на частку яких припадає майже три чверті всіх доменних імен, зареєстрованих в .SK. На їхню думку, ще в другій половині 1990-х контроль над доменом Словаччини незаконно перейшов від неформальної ініціативної групи до приватної компанії і цю ситуацію необхідно виправити, створивши незалежну некомерційну організацію, яка буде діяти під контролем уряду і громадськості країни.

Наявність опозиції угоді пояснює, вважають оглядачі, чому CentralNic погодилася жертвувати 5% доходу від продажу доменів .SK в фонд, орієнтований на підтримку проектів, що сприяють розвитку цифрової економіки Словаччини.

При наявності 360 тис. зареєстрованих доменних імен .SK, ціна покупки складає цілих 72,55 євро за домен.

e.vnexpress.net
В'єтнамські домени опинилися під прицілом хакерів
З початку року здобиччю хакерів стали понад 100 державних секретних документів В'єтнаму, стверджують в міністерстві громадської безпеки країни.

Тільки за перші шість місяців поточного року було атаковано 4600 сайтів в національному домені .VN, а їх контент піддався несанкціонованим змінам, що на 50% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Серед атакованих доменів 148 належать урядовим структурам і знаходяться у відповідному домені .GOV.VN.

У відповідь на зростаючу кібер-загрозу міністерство громадської безпеки звернулося до уряду і законодавців з проханням розробити закон про кібербезпеку, в якому були б розписані обов'язки в сфері захисту кіберпростору різних міністерств, включаючи громадської безпеки, національної оборони, а також інформації та комунікацій.0,207067 sec