.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.07.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Елон Маск повернув собі "доменного улюбленця"; сотні клієнтів французького реєстратора ледь не позбулися своїх доменів; зарплата нинішнього глави ICANN відносно скромна; Donuts запатентувала систему контролю реєстрації імен, для яких передбачені обмеження; .TOP став лідером, потіснивши .XYZ ...

CircleID.com
Доменне ім'я X.com повернулося до Елона Маска
Елон Маск купив доменне ім'я X.com у компанії PayPal, одним із власників якої він був до 2002 року.

У 2000 році засновник і керівник компанії X.com, яка займалася електронними грошовими переказами, Елон Маск ініціював об'єднання своєї компанії з конкурентом, компанією Confinity, яка надавала послуги під торговою маркою PayPal. Об'єднана компанія в 2001 році отримала назву PayPal, проте зберегла права на доменне ім'я та товарний знак X.com.

"Дякую PayPal, що дозволила мені повернути собі X.com! Ніяких планів на доменне ім'я у мене наразі немає, але воно має велику сентиментальну цінність для мене ", - написав Елон в твіттері.

X.com є одним з небагатьох однобуквених доменних імен .COM, які вважаються найбільш цінними. Наприклад, домен Z.com був проданий в 2014 році за майже $6,8 млн.

DomainIncite.com
У клієнтів французького реєстратора "вкрали" понад 750 доменних імен
Французький реєстратор Gandi повідомив, що 751 доменне ім'я, що належить його клієнтам, було зламане, а їх трафік перенаправлений на сайти, що розповсюджували шкідливі програми.

Аналіз показав, що в результаті атаки злочинці отримали пароль Gandi для провайдера шлюзу, який виступає у якості посередника з 34 доменними реєстрами, включаючи .CH, .SE і .ES.

Реєстратор підозрює, що витік паролю до рук зловмисників сталвся через те, що постачальник шлюзу не використовував захищений протокол HTTPS на своїх логін-сторінках. Версію фішинг-атаки, яка, здавалося б, є більш очевидним способом отримання паролю, реєстратор виключає.

На даний момент проблема ліквідована, компанія Gandi змінила усі логіни і паролі, вибачилась перед своїми клієнтами і проводить повний аудит систем безпеки для виключення подібних інцидентів у майбутньому.

Під управлінням реєстратора Gandi знаходиться понад 2,1 млн доменних імен в 730 доменах верхнього рівня.

DomainIncite.com
У минулому році голова ICANN заробив 114 тисяч доларів США
У минулому фінансовому році ICANN заплатила голові ради директорів Стіву Крокеру (Steve Crocker) трохи більше $114 тис. Дані були опубліковані у відповідь на запит ресурсу DomainMondo.com.

Крокер отримує зарплату через свою компанію, Shinkuro, а не безпосередньо, тому його компенсація не фігурує в податкових деклараціях, що публікуються ICANN.

Ці цифри не включають компенсацію різних витрат Крокера, в тому числі за проїзд. У минулому фінансовому році вони склали понад $100 тис., як зазначено в податкових документах ICANN.

Якби Крокер був у штаті ICANN, він був би на 18-й позиції за розмірами зарплати, навіть якщо до неї додати додаткові виплати і компенсації.

DomainNameWire.com
Donuts придумала систему для відстеження заборонених для реєстрації доменних імен
Компанія Donuts подала заявку на патент, що описує способи обробки реєстрацій доменних імен, що потребують додаткової перевірки або тих, що заборонені для реєстрації. Свою розробку компанія назвала "Whitelist Domain Name Registry".

Деякі з нових доменів верхнього рівня мають обмеження для реєстрації. Наприклад, в домені .DOCTOR реєструвати доменні імена можуть виключно медичні фахівці. Методи, описані в патентній заявці, також можуть бути використані для державного нагляду за певними типами доменів, наприклад, тими, що містять конкретні заборонені слова. Вони також можуть застосовуватися для перевірки або підтвердження особи реєстранта.

OnlineDomain.com
За два місяці нові домени втратили майже 10% доменних імен
За останні 8 тижнів в нових загальних доменах верхнього рівня чисельність імен зменшилася на 2,3 млн і склала 22 млн доменних імен.

За даними ресурсу Namestat.org, в зазначений період було видалено 4,3 млн доменних імен, тоді як було здійснено 2 млн нових реєстрацій.

Більшу частину вилучених доменних імен складають імена, які були зареєстровані в домені .XYZ у рамках промо-акції, яка пропонувала в минулому році реєстрацію імені всього за 1 цент. Решта імен також відносяться до категорії "акційних".

В результаті вилучень, один тільки домен .XYZ з березня 2017 року втратив близько 3,7 млн доменних імен. Тепер його об’єм становить менше 2,6 млн імен. Домен .TOP хоч і втратив з грудня минулого року близько 2 млн імен, але число реєстрацій в ньому залишилося вище ніж у "схудлого" .XYZ, що дозволило йому стати лідером серед нових доменів.

У той час як більшість нових доменів втрачають об’єми, існує і кілька винятків, які демонструють зростання, наприклад, .CLUB, який на сьогоднішній день налічує близько 1 млн доменних імен.0,188054 sec