.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.06.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: емодзі виявилися "поза законом"; європейський домен стає популярним в Австрії; Key-Systems підтримала тенденцію консолідації доменної галузі; активність зловмисників "мігрує" у нові домени; ICANN планує дозволити доменні імена за назвою країн...

DomainPulse.com
"Емодзі" в доменних іменах
Консультативний комітет ICANN з безпеки і стабільності (SSAC) рекомендував Раді ICANN відхиляти будь-які заявки на домени верхнього рівня, які містять графічні символи "емодзі". Крім того, SSAC виступає також за заборону використання цих спеціальних символів в доменних іменах.

Емодзі (emoji) широко застосовуються користувачами сервісів текстових повідомлень і соціальних мереж. Деякі географічні домени, включаючи .WS (Самоа) і .LA (Лаос), і окремі реєстратори надають своїм клієнтам можливість реєструвати доменні імена з використанням цих графічних символів. Передбачається, що це повинно підвищити інтерес до реєстрації доменних імен з боку молодих інтернет-користувачів.

SSAC зазначає, що деякі символи схожі між собою і їх важко відрізнити один від одного, особливо на екранах мобільних пристроїв. При використанні емодзі в іменах доменів, вважають фахівці, збільшується ризик введення користувачів в оману.

Крім того, символи емодзі не є повсюдно прийнятими і підтримуються не всіма типами пристроїв. Застосування візуальних символів також створить практично нерозв'язну проблему для користувачів зі слабким зором. Все це не дозволяє вважати символи емодзі унікальними ідентифікаторами, якими і повинні бути доменні імена.

Доповідь також містить дві рекомендації. Оскільки ризики, зазначені в ньому, не можуть бути адекватно пом'якшені без значних змін в Юнікоді або IDNA (або обох), SSAC рекомендує Раді ICANN, по-перше, відхиляти будь-які заявки на домени верхнього рівня, які містять емодзі і, по-друге, заборонити використання графічних символів при реєстрації доменних імен.

Зі свого боку, SSAC попереджає власників зареєстрованих доменних імен з емодзі, що такі домени, на відміну від "традиційних", можуть не завжди працювати відповідним чином або бути загальнодоступними.

DomainPulse.com
Домен .EU: 20% -ве зростання в Австрії
За підсумками першого кварталу поточного року в Австрії істотно зросла кількість реєстрацій в європейському домені .EU - на 20,7% по відношенню до аналогічного періоду минулого року і на 17,5% в порівнянні з попереднім кварталом, - інформує реєстр домену EURid.

Істотне зростання також спостерігалося в Люксембурзі, Хорватії та Болгарії - 4,9% до попереднього кварталу (7,5% за рік), 4,3% (6,8%) і 2,8% (16,4%) відповідно. Всього в домені нараховується 3,755 млн доменних імен, що на 0,1% менше у порівнянні з початком року і на 2% - з аналогічним періодом минулого року.

DomainPulse.com
Key-Systems розширює бізнес придбанням Європейського доменного центру
Німецький реєстратор доменних імен Key-Systems розширює свій доменний бізнес купівлею Європейського доменного центру (European Domain Centre - EDC).

EDC, будучи реселлером широкого спектру доменів верхнього рівня, також широко відомий своїми експертними прогнозами про майбутнє нових загальних доменів верхнього рівня. Ця угода є продовженням тенденції консолідації доменної галузі, коли великі гравці поглинають більш дрібні компанії, що привносять різноманітність на ринок.

Поглинання EDC має посилити корпоративний підрозділ KeyS Systems - BrandShelter, яке успішно працює з 2009 року. BrandShelter забезпечує підтримку клієнтів у питаннях захисту імен, брендів і товарних знаків в інтернеті і розробляє індивідуальні стратегії для формування доменних портфелів.

EDC був заснований в 2003 році Миколою Боргом (Nikolaj Borge) і Крістофером Хофманом Ларсеном (Christopher Hofman Laursen) для надання послуг з реєстрації доменних імен в будь-якому доступному домені верхнього рівня простим і зручним способом, а також захисту брендів своїх клієнтів по всьому світу.

DomainPulse.com
У доменах .STUDY, .SCIENCE і .RACING найвища концентрація зловмисної активності, стверджує DomainTools
Експерти DomainTools стверджують, що в цьому році найвища концентрація "поганих" доменних імен в домені .SCIENCE. За ним слідують .STUDY і .RACING.

Фахівці проаналізували зловмисну чи образливу активність, вивчивши 315 млн доменних імен.

Наприклад, у домені .SCIENCE з приблизно 230 тис. зареєстрованих на момент дослідження доменних імен до різних видів шкідливої активності виявилися причетними понад 144 тис. (63%).

Те, що в лідери "антирейтингу" потрапили такі респектабельні назви ("наука", "навчання" та "гонки" відповідно), звичайно, не означає, що вони особливо привабливі для зловмисників. Просто, вважають дослідники, кіберзлочинці постійно шукають нові можливості, вибираючи для своєї активності нові домени. Цей висновок підтверджується тим фактом, що в десятку "найбільш шкідливих" доменів цього року не потрапив жоден з тих, що входили в аналогічний список в 2015 році.

Експерти DomainTools також підкреслили, що більшість шкідливих доменів реєструються одними і тими ж особами.

DomainIncite.com
У нових доменах з'являться імена другого рівня за назвою країн
У нових загальних доменах верхнього рівня незабаром з'являться сотні доменів другого рівня, що відповідають назвам країн, які раніше були недоступні для реєстрації. Відповідну резолюцію, яка закликала корпорацію дозволити такі реєстрації, Рада ICANN прийняла на минулому тижні.

Більшість запитів на дозвіл таких імен було подано в 2014 році, та рішення по ним було відкладено, а ICANN марно намагалася переконати членів урядового консультативного комітету (GAC) дати згоду на їх реліз. В результаті трьох років консультацій з'явилося рішення, яке не можна назвати всеосяжним, однак, яке дозволить деяким іменам з'явитися на ринку вже в цьому році.

Деякі уряди, включаючи США і Великобританію, не турбує те, хто реєструє відповідні доменні імена. У той же час, десятки інших країн хочуть перевіряти кожен запит реєстру на використання назви країни на індивідуальній основі.

Серед країн, що дають повну свободу на використання своїх назв в доменних іменах Данія, Фінляндія, Ірландія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Великобританія, США, острова Гернсі і Піткерн. Майже 70 інших країн вимагають повідомлення, коли реєстр хоче продати домен, відповідний їх імені. Десять інших надають карт-бланш закритим доменам-брендам, але вимагають повідомлення в разі реєстрації у відкритих доменах верхнього рівня. Решта країн світу, а їх більшість, поки офіційно не висловили думок щодо порядку використання своїх назв при реєстрації імен.0,194433 sec