.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.05.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: за першу добу в домені .ART було зареєстровано понад 3 тис. імен; вірус WannaCry підкорює світ; ICANN згадує свою історію "в особах"; псевдохакери погрожували власникам американських доменів DDoS-атакою; Вірменія прагне стати регіональним лідером доменної галузі...

TheDomains.com
Домен .ART демонструє відмінний старт
Протягом першої доби після початку загальнодоступної реєстрації в новому загальному домені верхнього рівня .ART було продано понад 3 тис. доменних імен.

З них близько 95% виявилися "стандартними" доменами - іменами людей та організацій, тоді як інші містили слова, що мають відношення до мистецтва. Ці доменні імена компанія-реєстр віднесла до категорії "преміум" і встановила індивідуальну ціну реєстрації для кожного імені в залежності від його популярності та релевантності. У розряд імен преміум-класу реєстром було занесено близько 3,5 млн імен.

Найдорожчим ім'ям, яке було зареєстровано в перший день, було MYLOVE.ART, ціна якого склала понад $9 тис.

Відкритій реєстрації передував період пріоритетного доступу, в якому могли взяти участь члени спільноти "Art Community". Стартова ціна доменного імені .ART для "наближених до мистецтва" становила $300 і в цей період було зареєстровано близько 2,5 тис. імен.

Окрім того, реєстр домену .ART також подарував приблизно п'ятсот доменних імен студентам шкіл мистецтв та некомерційним культурним установам.

DomainIncite.com
Від масштабної хакерської атаки постраждали користувачі в 150 країнах
Масована атака шкідливого ПО в минулу п'ятницю вразила тисячі організацій приблизно в 150 країнах. Вірус-вимагач, названий WannaCry, шифрує файли на заражених комп'ютерах і вимагає грошей для їх розкодування.

При цьому поширення шкідливого ПЗ здійснюється з використанням уразливості, яка для його установки не вимагає помилки користувача (відкриття підозрілого електронного листа або переходу за посиланням) чи застосування соціальної інженерії.

Варто відзначити масштаб атаки - вона вразила, за деякими оцінками, чверть мільйона комп'ютерів, включаючи тисячі в таких великих організаціях, як Telefonica, NHS, Deutsche Bahn і FedEx. Крім того, вірус створив реальну загрозу для життя людей - через зараження 70 тис. Комп'ютерів UK National Health Service, включаючи медичні пристрої, деяким пацієнтам довелося відмовитися від госпіталізації у британських лікарнях, а деякі операції були скасовані через неможливість доступу лікарів до медичних документів.

DomainIncite.com
ICANN: історія в відеоінтерв'ю
Минулого тижня ICANN представила серію відеоінтерв'ю, присвячених історії корпорації. У першій частині проекту своїми спогадами про історію становлення ICANN діляться "Батько Інтернету" Вінт Серф (Vint Cerf), "Батько ICANN" Айра Магазинер (Ira Magaziner), "Хрещена мати ICANN" Беккі Барр (Becky Burr) та "Другий кузен Usenet" Фаді Шехади (Fadi Chehade).

На сьогоднішній день інтерв'ю записані з трьома з чотирьох голів ICANN, а також двома з шести її генеральних директорів.

Відео доповнюються документацією, пов'язаною з тематикою інтерв'ю. Проект можна знайти за посиланням.

OnlineDomain.com
Власникам імен в домені .US погрожували DDoS-атаками
Листи з загрозою DDoS-атаки на минулому тижні отримали реєстранти імен в американському домені .US. Шахраї вимагали заплатити їм 0,1 біткоіну. "У разі відмови, робота сайту буде паралізована атакою, і щоб зупинити її, вам доведеться заплатити вже 1 біткоін. Надалі ціна припинення атаки буде збільшуватися на 1 біткоін кожен день", - говорилося в листі.

При цьому шахраї не перевірили, чи існують в реальності сайти, атакою на які вони погрожують. Багато одержувачів листів з погрозами володіють усього лише припаркованими доменами, на яких вони не розміщують ніяких веб-ресурсів. Таким чином, погроза DDoS-атакою на припарковану сторінку виглядає, принаймні, дивною.

news.am
У Вірменії пропонують відкрити регіональний офіс ICANN
Вірменське експертне співтовариство запропонувало відкрити регіональний підрозділ організації ICANN.

Як заявив директора Біржі інтернет-трафіку Вірменії ArmIX Ваан Овсепян, це необхідно, "якщо ICANN хоче ефективніше працювати на цьому ринку".

На даний час регіональний офіс ICANN, що відповідає за пострадянський простір, Європу і Африку, розташований у Стамбулі.0,184384 sec