.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.05.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: компанія Afnic продовжить керувати французьким доменом; несподіване стрімке скорочення реєстрацій в нових доменах; австралійський домен .AU очікують суттєві зміни; в домені .ECO стартувала відкрита реєстрація імен; ICANN перевірила ще одного оператора реєстру для екстрених випадків...

DomainPulse.com
Afnic продовжила контракт на домен .FR на п'ять років
Уряд Франції своїм указом продовжив на п'ять років повноваження компанії Afnic з управління доменом .FR.

У грудні 2016 року домен .FR подолав позначку в 3 млн доменних імен, усього через кілька днів після досягнення подібного результату італійським доменом .IT. З 2012 року французький домен входить до четвірки найбільш швидкозростаючих ccTLD Європи та входить в Топ-10 доменів верхнього рівня в усьому світі.

DomainPulse.com
Нові домени за два тижні позбулися понад півмільйона реєстрацій
Загальна кількість доменних імен в нових доменах в середині квітня досягла максимуму в 29,33 млн, після чого скоротилася до 28,8 млн імен.

За даними nTLDstats.com, більше за інших втратив домен .XYZ - найбільший серед нових доменів. Лідер ринку досяг свого максимуму в 6,651 млн реєстрацій 20 березня. Але уже 14 квітня обсяг домену знизився до 6,594 млн імен, а 26 квітня - до 6,208 млн. Також великі втрати понесли домени .TOP і .CLUB.

Причини зниження не видаються очевидними. Так, в .XYZ було зареєстровано понад 3 млн імен за 3 дні під час великої промоакції, але це було на початку червня 2016 року. У решти "постраждалих" доменів не було відзначено істотних стрибків реєстрацій рік або два тому.

DomainPulse.com
Австралійський домен .AU може змінити оператора реєстру
Адміністратор австралійського домену компанія auDA оголосила про припинення переговорів з компанією AusRegistry, що є оператором реєстру з 2002 року, і про плани передати управління реєстром власному оператору.

Австралійський домен працює по моделі, яка не є досить популярною. Компанія auDA займається питаннями, пов'язаними з регулюванням, тоді як оператором реєстру, згідно з контрактом з auDA, є компанія AusRegistry, яка належить Neustar.

За час дії поточного контракту обсяги реєстрації в домені .AU виросли з 307 тис. наприкінці листопаду 2002 року до понад 3 млн на сьогоднішній день.

Рішення auDA стало сюрпризом для доменної спільноти країни, оскільки у грудні 2016 року повідомлялося, що auDA веде "ексклюзивні переговори з AusRegistry з питання продовження угоди після 2018 року". Тепер же, відповідно до прес-релізу, AusRegistry буде запрошена до участі в тендері на рівних умовах з іншими компаніями-реєстрами.

Перед тендером auDA повинна вивчити "обсяги робіт, експертні рекомендації, які дозволять їй створити і управляти спеціальним реєстром .au", йдеться в заяві.

DomainPulse.com
"Зелений" домен .ECO отримав підтримку міжнародних екологічних інституцій
Новий загальний домен верхнього рівня .ECO, відкрита реєстрація в якому стартувала 25 квітня, отримав підтримку ряду природоохоронних організацій, включаючи WWF, Conservation International, United Nations Global Compact, Natural Resources Defense Council та інших.

Реєструючи доменні імена .ECO, бренди отримують можливість повідомити споживачам про свою екологічну відповідальність та прозорість. Для реєстрації імені .ECO реєстранти повинні пообіцяти підтримувати позитивні для планети зміни, вказати у своєму публічному профайлі свої зобов'язання щодо захисту навколишнього середовища. Провідні світові бренди, такі як Tesla, Google і LG, вже зареєстрували доменні імена, виконавши ці приписи.

Преміальна реєстрація доменних іменних імен .ECO обійшлася брендам від $65 до $100 на рік, в залежності від реєстратора.

DomainIncite.com
ICANN провела ще один тест "аварійного" реєстру
ICANN провела друге випробування оперативної резервної системи реєстрів (Emergency Back-End Registry Operator system - EBERO), розробленої на випадок банкрутства компаній-реєстрів загальних доменів верхнього рівня. На цей раз випробування проходила компанія CORE Association - один з трьох затверджених для екстрених випадків операторів реєстрів.

Минулого тижня компанія взяла на себе функції оператора реєстру домену .MTPC - домену-бренду, запущеного компанією Mitsubishi. Домен після делегування ніколи не використовувався і, згодом, Mitsubishi вирішила від нього відмовитися.

Перше випробування було проведене ICANN і EBERO на початку цього року. У якості екстреного оператора реєстру виступила компанія Nominet, а "піддослідним" доменом - домен-бренд .DOOSAN, від якого також відмовився власник.

Останнім з призначених за програмою EBERO "рятувальників" є компанія CNNIC, готовність якої до реагування в екстрених випадках буде проведена в найближчому майбутньому. Що ж стосується "мертвих" доменів верхнього рівня, то у ICANN досить широкий вибір - на сьогодні їх налічується близько двох десятків.0,219422 sec