.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

02.03.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: в захисті Cloudflare виявилася "діра"; дані користувачів системи CZDS з'явилися на "прилавках чорного ринку"; домен .PRO "здувся" на третину; нова штаб-квартира Apple отримала ім'я; введення Copyright UDRP відкладається ...

АІН
Сервіс Cloudflare через помилку місяцями "зливав" в Мережу дані клієнтів
Компанія Cloudflare, що займається забезпеченням безпеки веб-ресурсів, 23 лютого оголосила про найбільшу "діру" в безпеці за весь час існування сайтів. Як виявилося, система непомітно для всіх автоматично "зливала" в мережу дані, що зберігаються на інтернет-ресурсах її клієнтів. Це могла бути будь-яка інформація, включаючи паролі і конфіденційні дані. Проблема була випадково виявлена співробітником компанії Google, про що він розповів виданню TechCrunch.

Сервіс компанії Cloudflare є посередником між сайтом і користувачем і забезпечує захист від DDoS-атак та прискорює завантаження сайту. Система зручна для невеликих сайтів, проте нею часто користуються і такі гіганти, як Uber. Число сайтів, які користуються послугами Cloudflare, сьогодні обчислюється 5 млн.

Причиною витоку даних стало підключення до Cloudflare сервісу AMP (Accelerated Mobile Pages), розробки Google, який підвищує швидкість завантаження сторінок. Через те, що інші функції Cloudflare не були оптимізовані під нову технологію, під час підключення деякі сторінки створювалися з помилками і частина даних з таких сторінок відправлялася з серверів компанії в пошукові системи. Пролом в системі безпеки, імовірно, відкрився наприкінці вересня минулого року і проіснував до виявлення. За цей час злив інформації відбувався приблизно раз на більш ніж 3 млн відкритих сторінок. У Cloudflare запевняють, що могло бути злито всього 0,00003% даних або 120 тис. часток даних в день. Список сайтів, інформація з яких просочилася в Мережу, містить майже 7,3 тис. сайтів тільки з доменним ім'ям .UA, не кажучи вже про інші українські домени.

Зараз проблему усунуто.

DomainIncite.com
Викрадені у ICANN дані виставлені на продаж на "чорному ринку"
ICANN настійно рекомендує користувачам централізованого сервісу даних зони (Centralized Zone Data Service), які підключилися до нього в 2014 році, замінити свої паролі доступу, оскільки викрадені в листопаді 2014 року імена користувачів і хешировані паролі, були виставлені на продаж на "чорному ринку" .

За даними корпорації, надбанням хакерів стали облікові записи понад 8 тис. користувачів.

TheDomains.com
Домен .PRO втратив 30% своїх реєстрацій
Домен .PRO разом позбувся понад 120 тис. доменних імен після того, як прийшов час продовжувати реєстрації, здійснені рік тому в рамках спеціальної пропозиції.

Домен .PRO, що став більш доступним в листопаді 2015 року завдяки відмові від обмежень, що діяли в ньому з моменту заснування, продемонстрував органічне зростання до 175 тис. доменних імен. Основний реєстратор в цьому домені, компанія Encirca.com в лютому 2016 року вирішила стимулювати продажі, запропонувавши користувачам доменні імена по $3, тоді як стандартна ціна складає $12.

Сьогодні в .PRO налічується 250 тис. реєстрацій, але він, можливо, продовжить "худнути", з закінченням терміну дії імен, зареєстрованих в рамках акції.

TheDomains.com
Доменні імена Apple Park виявилися зайняті
Компанія Apple назвала свою нову штаб-квартиру в Купертіно "Apple Park", проте всі доменні імена, у яких зазначена ця назва - ApplePark.com, ApplePark.net або ApplePark.org - уже зайняті і жодне з них не належить технологічному гіганту.

Новий офіс компанії на площі 175 акрів (70 гектарів) стане місцем праці для 12 тис. співробітників. Загальна площа приміщень головної будівлі, виконаної у формі тора, становить 2,8 млн квадратних футів (понад 26 тис. квадратних метрів).

Як і в багатьох попередніх випадках, пов'язаних з вибором імен для продуктів Apple, компанія не змогла заздалегідь обзавестися відповідним доменним ім'ям .COM, перш ніж оголосити про запуск новинки.

На сьогоднішній день доменне ім'я Applepark.net належить користувачеві з Китаю, а власник Applepark.org знаходиться у Копенгагені. Їхні шанси вигідно продати своє доменне ім'я найбагатшій в світі компанії істотно зросли.

Нещодавно Apple купила доменне ім'я icloud.net за ціну, яка за чутками перевищує $1,5 мільйона.

DomainIncite.com
Copyright UDRP відкладається
Асоціація доменних імен (DNA), яка запропонувала політику розв'язання доменних спорів, що стосуються авторського права (так зване Copyright UDRP або ADRP), заявила, що для вивчення деталей процесу їй "потрібен додатковий час".

Запропоновані заходи по боротьбі з піратством в рамках ADRP дозволили б власникам авторських прав захоплювати або припиняти дію доменних імен, що використовуються для масового порушення авторських прав.

Днем раніше Public Interest Registry - реєстр домену .ORG, оголосив, що поки відкладає реалізацію свого плану щодо впровадження у своєму домені політики врегулювання суперечок в області авторського права (Systemic Copyright Infringement Alternative Dispute Resolution Policy), побудованої за принципом UDRP.

PIR була основним автором введення політики захисту авторського права ADRP і єдиним реєстром загальних доменів верхнього рівня, який публічно заявив про свій намір його реалізувати. На думку деяких оглядачів, PIR просувала ADRP, вбачаючи в ньому можливість позбавити домен .ORG від небажаної присутності скандального піратського ресурсу thepiratebay.org без необхідності вдаватися до односторонніх дій.0,184804 sec