.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

12.01.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: "китайська дієта" домену .COM; європейські домени стануть "чистішими"; китайську ліцензію отримали ще два реєстри New gTLD; число DDoS-атак зросло в минулому році на 40%; ICANN повинна вирішити усі колізії імен перед новим раундом New gTLD...

TheDomains.com
Домен .COM "схуд" до 127 млн. імен
В середині грудня минулого року кількість доменних імен .COM опустилася нижче 128 млн, а в останні два тижні року домен втратив ще близько мільйона імен, - інформує Verisign.

Оглядачі ринку пов'язують цю тенденцію з активізацією китайського доменного ринку наприкінці 2015 року, де зросла кількість реєстрацій доменних імен .COM з наборів цифр і випадкових комбінацій літер. Після закінчення року більшість з цих імен виявилися непотрібними і власники відмовилися продовжувати їхню реєстрацію.

EURid
EURid і Європол: союз для боротьби з кіберзлочинністю
Компанія EURid, європейський реєстр доменів .EU та .ЕЮ, підписала Меморандуму про взаєморозуміння з Європолом, Європейським поліцейським управлінням. Документом передбачається обмін інформацією та підтримка зусиль один одного в боротьбі з кіберзлочинністю. Зокрема, з цією метою обидві організації будуть проводити спільні заходи, обмінюватися статистичними даними та інформацією про тенденції в сфері кіберзлочинності, та співпрацювати у проектах, спрямованих на боротьбу з кіберзлочинністю.

Реєстр і раніше співпрацював з правоохоронцями. У 2015 року EURid призупинив діяльність 14,710 тис. доменних імен. У минулому році кількість виявлених та припинених доменних імен склала, в цілому, 5,877 тис.

DomainIncite.com
.SHOP і .SITE з китайською "ліцензією"
Компанії GMO Registry і Radix отримали дозвіл китайського уряду на продаж в країні доменних імен в нових загальних доменах верхнього рівня .SHOP і .SITE.

Це друга партія іноземних реєстрів, які отримали дозвіл від Китайського міністерства промисловості і інформаційних технологій (MIIT) на роботу на китайському ринку. Раніше, на початку грудня, подібну процедуру схвалення пройшли домени .VIP, .CLUB і .XYZ.

Крім того, це перші два азіатських реєстри, які отримали право реєструвати свої домени в Китаї - GMO є японською компанією, а Radix "прописана" в ОАЕ.

Реєстрам довелося погодитися з дотриманням у своїх доменах досить жорстких правил, які передбачають онлайн-цензуру інформації та поведінки в Мережі китайських користувачів.

На даний час в домені .SITE налічується близько 570 тис. імен, що дозволяє йому утримувати позицію в топ-10 нових доменів за обсягом реєстрацій. Домен .SHOP, який був запущений набагато пізніше, налічує понад 100 тис. реєстрацій.

Neustar
Neustar повідомила про 40%-ве зростання DDoS-атак в 2016 році
Частота DDoS-атак з січня по листопад зросла на 40% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, а кількість багатовекторних атак, що поєднують різні напрямки для того, щоб заплутати жертву і збільшити обсяг атаки, - в 4 рази, - інформує компанія Neustar в доповіді DDoS & Cyber Security Insights.

За даними дослідження, кількість атак на DNS-систему збільшилася в 7,5 раз. Окрім того, в документі наголошується про появу нової загрози у вигляді ботмереж, у створенні яких використовуються пристрої інтернету речей.

DomainIncite.com
ICANN повинна уважно розглянути усі колізії імен, перш ніж схвалити запуск нових доменів - експерти
Консультативний комітет ICANN з стабільності і безпеки (Security and Stability Advisory Committee - SSAC) вважає, що корпорації необхідно докладати більше зусиль для вирішення проблеми конфлікту імен, перш ніж вона схвалить будь-які нові домени верхнього рівня.

У своєму останньому зверненні SSAC стверджує, що ICANN недостатньо тісно співпрацює з іншими технічними органами в питанні "спеціального використання" доменів верхнього рівня.

У документі SAC090 Раді директорів ICANN рекомендується "вжити відповідних заходів для встановлення остаточних і однозначних критеріїв для нових доменних імен з синтаксичної точки зору".

Зважаючи на відсутність належної координації між різними групами, що може сприяти нестабільності доменних імен, SSAC також рекомендує Раді директорів ICANN створити ефективні інструменти спільної роботи з цих питань з відповідними організаціями за межами ICANN, включаючи Internet Engineering Task Force - IETF.

Як приклади колізій імен SSAC називає домени .HOME і .CORP, делегування яких було призупинено в серпні 2013 року через те, що подібні розширення активно використовувалися в локальних мережах і поява їх в глобальній DNS могла, на думку деяких фахівців, привести до витоку конфіденційної інформації з цих мереж.0,195408 sec