.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.12.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: У Києві відбувся перший Східноєвропейський DNS-форум; білоруси невдовзі зможуть залишати домени у спадок; домени східної України готуються до запуску ЕРР; нові домени отримали китайську ліцензію; домен .ART залучив художні музеї та галереї до реклами свого запуску...

Хостмастер
Східноєвропейський DNS-форум / UADOM: безпека інтернету людей і речей
Безпека і стабільність роботи інтернет-інфраструктури стали однією з основних тем Східноєвропейського DNS-форуму / UADOM (EE DNS Forum / UADOM), який відбувся 1-2 грудня у Києві. У заході взяли участь 207 фахівців з України, Білорусії, Сербії, Росії, Чехії та інших країн. Ще понад 400 осіб долучились до роботи форуму віддалено. Конференція стала майданчиком для багатосторонніх дискусій, де свою думку висловлювали експерти, які мають різні, у тому числі й протилежні, точки зору. Обговорення тривали як в залі конференції, так і під час перерв.

Організаторами заходу є спонсорська організація і реєстр домену верхнього рівня .UA компанія "Хостмайстер" та міжнародна корпорація ICANN. У підготовці заходу активну участь взяли учасники ринку, підтримку організаторам надав реєстратор доменних імен Imena.UA, один з лідерів українського ринку, який став платиновим спонсором форуму. Золотим спонсором виступила компанія ORG.UA, яка адмініструє однойменний публічний домен. Генеральним Інтернет-партнером стала компанія "Адамант", один з найбільших українських інтернет-провайдерів. Генеральним інформаційним партнером - провідне українське інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".

Презентації, відеозаписи доповідей і фотографії найближчим часом будуть викладені на сайті конференції eednsua.cctld.ua.

digital.report
У Білорусі домени можна буде передавати у спадок
У Білорусі внесені зміни до наказу №47 Оперативно-аналітичного центру при президенті, який регулює використання національного сегменту Мережі. Нововведення дозволять передавати домени у спадок. Це дозволить повернути в обіг 5 тисяч «завислих» імен в домені .БЕЛ та скоротити ланцюжок посередників при реєстрації нових імен.

Нові положення документу вступлять у силу в 2017 році. Можливість передавати домени у спадок з'явиться з 1 березня 2017 року. З того ж дня скоротиться ланцюжок посередників між покупцем і реєстратором доменів. Так звані приватні «реселлери» повинні будуть працювати тільки з реєстраторами доменів. Оновлена інструкція передбачає також повернення в обіг понад 5 тис. доменних імен в зоні .БЕЛ, які досі зарезервовані державними органами в період пріоритетної реєстрації.

Координатор
Проведено тестування EPP-сервера реєстру доменів Східної України
Компанія "Координатор", реєстр публічних доменів Східної України і реєстратор доменних імен 1Gb провели тестування технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) - сучасного протоколу обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами.

Реєстр "Координатор" обслуговує публічні домени Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської та Харківської областей, а також домен net.ua. Всього в цих публічних доменах делеговано 33 тис. імен, що становить близько 5% від їх загальної кількості в домені .UA. Реєстратор 1Gb є одним з найбільших реєстраторів в Україні.

Технологія EPP впроваджується в українських публічних доменах з 2013 року. До теперішнього моменту за цією технологією працюють 35 публічних доменів з 64 існуючих. В них делеговані 400 тис. доменних імен - 72% від їх загальної кількості в домені .UA.

domainincite
Китайська влада "узаконила" домени .XYZ, .CLUB і .VIP
Китайський уряд видав ліцензії, що дозволяють продаж в країні першої партії нових загальних доменів верхнього рівня - .VIP, .CLUB і .XYZ.

Це означає, що тепер китайські реєстратори можуть на законних підставах продавати своїм клієнтам нові домени, а вони, в свою чергу, використовувати їх для розміщення сайтів.

Ліцензії міністерства промисловості і інформаційних технологій Китаю отримали китайські "дочки" компаній Minds + Machines, .CLUB Domains і XYZ.com.

Раніше в Піднебесній владою віталося використання виключно "китайських" доменів - ccTLD .CN і доменів китайських реєстрів. Першим "іноземним" доменом, який отримав схвалення уряду, став домен .COM компанії Verisign.

Отримання ліцензії також означає, що реєстрам з США і Європи доведеться грати за китайськими правилами, коли справа стосується китайських клієнтів. В першу чергу, це пов'язано з можливістю китайського уряду здійснювати цензуру інтернет-простору, борючись з небажаною інформацією, включаючи чутки.

onlinedomai
Домен .ART залучив понад 60 ранніх прихильників
Реєстр нового загального домену верхнього рівня .ART, який буде запущений в цьому місяці, оголосив, що понад 60 всесвітньо відомих музеїв і художніх організацій долучилися до рекламної кампанії, яка присвячена запуску домену.

Серед ранніх прихильників домену для людей мистецтва Чиказький інститут мистецтв, Центр Помпіду, Fondation Cartier, Музей Гуггенхайма та інші.

Як ранні прибічники (early adopter) домену .ART, ці організації мають намір запустити сайти на своїх нових доменах, з подальшим переходом на їх використання на постійній основі в якості основних. Деякі учасники акції запускають нові спеціалізовані веб-сайти, з метою показати переваги домену, а також продемонструвати свої унікальні колекції або роботи.

Ранні прихильники в числі перших отримають доступ до доменних імен .ART, і, таким чином, отримають можливість почати використовувати їх для представлення свого контенту до старту відкритої реєстрації в домені, запланованої на травень наступного року.0,344689 sec