.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.11.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Oracle поглинає DNS-провайдера DYN; вільної реєстрації в .FOOD не буде; домен .FUN змінив господаря; кіберсквоттери "прогоріли" на доменах .БЕЛ; число злочинних доменів .UK за рік подвоїлося...

DomainIncite.com
Компанія Oracle купує американського DNS-провайдера DYN
Софтверна компанія Oracle уклала угоду з купівлі постачальника послуг DNS DYN і має намір інтегрувати послуги DYN в свою платформу хмарних обчислень. Передбачається, що це ніяк не відіб'ється на вже існуючих клієнтах DYN.

Компанія DYN забезпечує послуги розподіленого DNS-сервісу в основному на корпоративному ринку, де число її клієнтів перевищує 3,5 тис., включаючи ряд найбільших реєстрів доменів верхнього рівня, у тому числі Uniregistry.

Кілька тижнів тому DYN стала об'єктом найбільшої DDoS-атаки, в результаті якої ряд сервісів, включаючи Twitter і Netflix, були недоступними для мільйонів північноамериканських інтернет-користувачів. Можливо, придбання DYN більшою компанією трохи заспокоїть її клієнтів, які постраждали від останньої атаки, вважають оглядачі.

DomainIncite.com
Домен .FOOD залишиться закритим
Новий загальний домен верхнього рівня .FOOD, який поповнив доменний простір минулої п'ятниці, залишиться закритим, і ніхто, окрім реєстру, не зможе реєструвати в ньому доменні імена.

Запуск нового домену, на думку оглядачів, є однією з "невдач програми нових доменів". Справа в тому, що компанія Lifestyle Domain Holdings, яка отримала права на домен .FOOD і є його реєстром, делегувала його в якості домену-бренду. Це передбачає його закрите використання виключно в інтересах реєстру. У той же час, слово "food" (їжа) відноситься до загальновживаних слів і потрапляє під заборону ICANN на використання так званих closed generics доменів.

Проте, домен був делегований в якості домену-бренду, оскільки власникові реєстру - медіакомпанії Scripps Networks - належить канал Food Network TV і сайт Food.com, а також зареєстрована торгова марка "food". Вона, щоправда, поширюється лише на використання слова в назві телешоу, однак, власники ресторанів та іншого бізнесу, пов'язаного з їжею, не зможуть зареєструвати в домені відповідне ім'я.

OnlineDomain.com
Ще один домен змінив господаря до свого запуску
Radix придбала новий загальний домен верхнього рівня .FUN у Oriental Trading Company (OTC). У компанії вважають його ідеальним доменом для людей і компаній, що спеціалізуються в секторі розваг та дозвілля.

Головним конкурентом для домену .FUN, ймовірно, буде .LOL під управлінням компанії Uniregistry. Це вже дев'ятий домен, що належить Radix, включаючи .TECH, .STORE, .SPACE і .ONLINE.

Раніше OTC отримала права на .FUN в результаті аукціону за участю Google і dotStrategy, власника домену .BUZZ (який найближчим часом буде виставлено на аукціон зі стартоовою ціною $3,5 млн).

Старт відкритої реєстрації в домені .FUN запланований на 20 березня 2017 року.

Digital.report
Білоруським кіберсквотерам не вдалося продати свої домени .БЕЛ
Понад 3 тис. імен в домені .БЕЛ виставлені на продаж через благодійний аукціон. Серед лотів є й доменні імена, які були зареєстровані кіберсквоттерами і містять назви банків, торгівельних підприємств і організацій.

За словами директора компанії Hoster.by, реєстру білоруських доменів .BY і .БЕЛ, Сергія Повалішева, кіберсквоттери змогли зареєструвати багато імен, співзвучних торговим маркам і назвам державних компаній, у перші години відкритої реєстрації, яка стартувала в минулому році.

"Оскільки кіберсквотерам не вдалося продати домени" законним "власникам, вони через рік відмовилися від їх перереєстрації. Тепер ці домени потрапили на благодійний аукціон. Компаніям, щоб зняти свої домени з аукціону, потрібно лише заявити на них права, надавши відповідні документи", - сказав Повалішев.

Експерти сходяться на думці, що ситуація з фактично добровільним поверненням кіберсквоттерами привабливих доменних імен - нетипова. Можливо, вона пов'язана з низькою популярністю .БЕЛ, а також наявністю у багатьох компаній сайтів в домені .BY, що виключає необхідність купівлі нового доменного імені або кириличного синоніму.

InfoSecurity-Magazine.com
За рік Nominet заблокувала понад 8 тисяч підозрілих доменів
Реєстр британського домену компанія Nominet за останні 12 місяців (станом на 31 жовтня) заблокувала 8 049 доменних імен, підозрюваних у злочинній діяльності, що складає близько 0,08% від загального числа доменів .UK.

Блокування здійснювалися відповідно до звернень поліції та інших правоохоронних органів, а їх число зросло більш ніж у два рази у порівнянні з попередніми 12 місяцями, протягом яких було припинено роботу 3 889 доменних імен.

Вперше Nominet отримала запити на блокування від британського фінансового регулятора Financial Conduct Authority (FCA) і Інтернет-групи по боротьбі з тероризмом Counter Terrorism Internet Referral Unit (CTIRU). Найбільша кількість запитів надійшла з відділу поліції по боротьбі зі злочинами в сфері інтелектуальної власності (PIPCU) - понад 7,5 тис. звернень.

Кількість запитів, за якими блокування не відбулося, склала менше одного відсотка (77 випадків) - зазначені в них доменні імена або були заблоковані раніше, або передані власнику інтелектуальних прав у результаті судового процесу.

За той же період було розблоковано 13 доменних імен, які припинили незаконну діяльність, а орган, який вимагав їх блокування, повідомив про можливість припинення санкції.0,373777 sec