.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

17.11.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: SSL-сертифікати "на додаток" до домену; конференція Domaining Europe повертається до "коріння"; Verisign і Afilias зійшлися в поєдинку за домен .WEB; ICANN підготувала "моральний кодекс" учасника своїх зустрічей; двобуквеним іменам в нових доменах бути ...

DomainIncite.com
Безкоштовні SSL-сертифікати до імен в домені .SHOP
Реєстратура GMO, власник нового доменного імені верхнього рівня .SHOP, пропонує безкоштовні SSL-сертифікат на один рік при реєстрації кожного нового імені.

Фахівці вважають, що подібним кроком GMO хоче залучити до домену нових клієнтів, адже річний SSL-сертифікат від GlobalSign, як правило, коштує понад $150 на рік, тоді як ціна реєстрації імен в домені .SHOP набагато нижча - від $10 до $25.

На даний час в домені нараховується близько 90 тис. реєстрацій. Це непоганий результат, у порівнянні з іншими новими доменами, однак, він навряд чи відповідає планам GMO, яка заплатила за домен на аукціоні $41,5 млн.

DomainIncite.com
Конференція Domaining Europe в наступному році пройде в Берліні
Місцем проведення конференції Domaining Europe в наступному році обрано Берлін, повідомляють організатори заходу.

Триденна зустріч стартує 14 травня 2016 року в готелі Steigenberger, а її порядок денний охопить традиційний набір тем – питання продажу, розвитку та врегулювання правових проблем.

"На цей раз ми повертаємося до коренів", сказав організатор конференції Дітмар Штефіц (Dietmar Stefitz) в електронному листі. "Більшість панелей будуть обговорювати питання монетизації і роботи торгових майданчиків".

Цього року Domaining Europe пройшла в Нідерландах, а до цього протягом декількох років її "домівкою" була Іспанія.

Конференція буде проводитися у співпраці з німецькою асоціацією інтернет-індустрії ECO.

DomainIncite.com
Питання з доменом .WEB ще не закрите
Дві найстаріших і найбільших реєстратури доменів верхнього рівня - Verisign та Afilias - посперечались за домен .WEB на зустрічі ICANN57 в Хайдарбаді.

Afilias звинуватила Verisign у тому, що вона, точніше її "підставна" компанія Nu Dot Co, виграла аукціон за домен з порушеннями, заплативши за нього колосальну суму в $135 млн. З огляду на це, Afilias вимагає від ICANN передати їй права на управління доменом, як претендентові, який посів на аукціоні друге місце.

Крім того, представники Afilias заявили, що позиція ICANN в цьому питанні може стати випробуванням готовності корпорації діяти в нових умовах після набуття самостійності, тестом на прозорість і рішучість.

Verisign, зі свого боку, піддала критиці спробу опонента "натиснути" на ICANN, використовуючи при цьому як аргумент післяперехідний період. На думку віце-президента компанії Пета Кейна (Pat Kane), ця проблема не є тестом ні для керівництва корпорації, ні для знов сформованої спільноти мультистейкхолдерів. "Це випробування нашої здатності використовувати процедури і інструменти для вирішення суперечок, які розроблялися протягом останніх 20 років", сказав він.

Під час відкритої зустрічі ICANN57 керівництво корпорації відмовилося коментувати заяви обох сторін дискусії з цього питання.

DomainIncite.com
ICANN готує новий "кодекс поведінки" учасників своїх зустрічей
Якщо нова політика буде прийнята, вона, імовірно, закриє двері самітів ICANN перед новим президентом США Дональдом Трампом, який допускає вольності в своїй поведінці.

Згідно з новими пропозиціями, ICANN повинна розширити список проявів "небажаної, ворожої або загрозливої поведінки", яка може стати перешкодою до участі порушників у зустрічах.

Список містить великий перелік проявів, які розглядаються у якості домагань, більшість з яких носить сексуальний характер, включаючи свист і порушення "особистого простору" після прохання відійти.

Окрім того, політика визначає перелік "Спеціальних характеристик", які не можуть бути предметом публічного обговорення учасниками зустрічей. Серед них вік, стать, раса, фізичні чи психічні вади, аж до сексуальної орієнтації та міграційного статусу відвідувачів заходів.

Відповідно до пропозицій, уповноважений ICANN з прав людини ("омбудсмен") отримає повноваження для покарання порушників спокою колег шляхом усунення їх від участі в заходах або на певний термін, або до отримання письмових вибачень.

Необхідність розробки нової політики стала предметом дискусії після того, як одна з учасниць зустрічі ICANN визнала коментар колеги щодо сендвічу "розпусним".

DomainIncite.com
ICANN схвалила дволітерні імена в нових доменах
Оператори реєстрів нових загальних доменів верхнього рівня отримали право продавати дволітерні домени, що відповідають кодам країн.

Потенційно тисячі імен можуть стати доступними для реєстрації в наступному році, як результат прийнятої правлінням ICANN резолюції. Вона знімає заборону на продаж будь-яких двох літерних доменних імен, які відповідають кодам.

Незважаючи на те, що резолюція зберігає певні права урядів у питанні захисту від "зловживань" у відповідних доменах, вони значно обмежені.

У першому проекті рішення, опублікованому в липні, реєстри повинні були забезпечити "Exclusive Availability Pre-registration Period" - своєрідний міні-санрайз період, що надавав би урядам і операторам географічних доменів можливість впливати на реєстрацію імен. У новій редакції слово "повинні" замінено на "можуть" і "добровільно". Іншими словами, надання спеціальних привілеїв урядам при реєстрації дволітерників буде залежати виключно від "доброї волі" реєстрів нових доменів.0,373242 sec