.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.09.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: користувачі починають забувати про .COM, .NET та .ORG; адміністратор канадського домену став оператором реєстру .KIWI; складний вибір для ICANN; hoster.by став акредитованим реєстратором ICANN, противники передачі контролю над інтернетом запустили гру...

DomainIncite.com
Користувачі починають "забувати" про існування .COM
Поінформованість про домени .COM, .NET та .ORG знизилася, - зазначає дослідницька компанія Nielsen, яка опитала 3349 реєстрантів доменних імен в 24 країнах.

Так, 85% респондентів заявили про свою поінформованість про існування .COM, в порівнянні з 86% в 2015 році. Ще більше "забуття" спіткало домени .NET і .ORG - поінформованість про них за рік знизилася з 76% до 69% і з 70% до 65% відповідно.

Аналітики вважають, що до результатів дослідження слід поставитися критично, оскільки відповіді респондентів не завжди можуть бути коректними. Наприклад, 26% опитаних з числа африканців чули про домен .CAIRO, 17% північноамериканців знають про домен .TORONTO і 21% південноамериканців знайомі з доменом .BOGOTA, хоча жодного з цих доменів-міст не існує.

DomainIncite.com
CIRA стала першим "новим" оператором реєстру нових доменів
Адміністратор канадського домену компанія CIRA стала першим "back-end" провайдером, які вийшли на ринок нових доменів після 2012 року. Компанія повідомила про підписання угоди на надання послуг з управління доменом зі своїм першим клієнтом - Dot Kiwi, власником нового домену .KIWI.

CIRA вже завершила тестування перед делегуванням і пройшла технічну оцінку ICANN. Таким чином, CIRA стала першим оператором реєстру нового домену, який не брав участі в першому раунді New gTLD, і який пройшов процес перевірки ICANN вже для делегованого домену.

Раніше реєстром .KIWI була компанія Minds + Machines, однак на початку поточного року вона заявила про своє рішення відмовитися від цього напрямку свого бізнесу. Більшість клієнтів М + М переносять свої домени на обслуговування в компанію Nominet.

DomainIncite.com
Чи доведеться ICANN відмовитися від $135 мільйонів за домен .WEB?
ICANN "в даний час розглядає деякі питання, підняті Donuts щодо перемоги Verisign в аукціоні за домен .WEB, через свої внутрішні механізми підзвітності", - заявив представник ICANN на минулому тижні на слуханнях за позовом компанії Donuts.

Donuts подала позов на $22,5 млн, стверджуючи, що ICANN не виконала свої обов'язки допустивши до участі в аукціоні за домен .WEB компанію Nu Dot Co, яка діяла в інтересах Verisign. Остання змогла запропонувати за спокусливий домен рекордну ставку в $135 млн, яка і перемогла в аукціоні.

У той же час, ще один претендент на .WEB, компанія Afilias, вимагає, щоб ICANN передала .WEB їй, як учаснику аукціону, який запропонував другу за величиною ціну за домен після NDC / Verisign. Якщо ICANN вирішить на користь Afilias, сума, яку корпорація отримає за домен, буде в три рази меншою - близько $57,5 млн.

Telegraf.by
Компанія hoster.by стала першим білоруським реєстратором міжнародних доменних імен
Зареєструвати міжнародні домени в Білорусі стане простіше, оскільки білоруська компанія hoster.by (технічний адміністратор доменів .BY і .БЕЛ) стала першим в країні реєстратором міжнародних доменних імен, акредитованим ICANN.

Тепер білоруський реєстратор буде взаємодіяти із зарубіжними реєстрами доменних імен безпосередньо, виключивши тим самим з процесу реєстрації жителями Білорусі імен в .COM, .NET, .ORG і інших популярних доменах реєстраторів-посередників.

На даний час в світі налічується понад дві тисячі реєстраторів, які пройшли процедуру акредитації ICANN. Велика їх частина знаходиться в країнах Північної Америки, Південно-Східної Азії і Європи. При цьому в Східній Європі таких компаній відносно небагато: в Росії діє 9 акредитованих реєстраторів, в Україні - три, в Литві - два, в Латвії та Польщі - по одному.

domainincite
ICANN Command проти передачі управління інтернетом
Противники передачі відповідального управління функціями IANA від американського уряду інтернет-спільноті створили гру ICANN Command, яка є клоном класичного хіта 1980 року Missile Command від компанії Atari.

Передують ігровому процесу титри приблизно такого змісту. "Рік 2016. Президент Обама, якщо нам не вдасться його зупинити, має намір передати контроль над корпорацією ICANN в руки ООН 1 жовтня. Якщо це станеться, ніщо не завадить ООН закрити домени найважливіших незалежних новинних ресурсів. ООН запускає свої ракети, націлюючи їх на незалежні ресурси. Ви повинні збити їх, використовуючи курсор і кнопки миші. Якщо ви промахнетеся, інтернет назавжди позбудеться того чи іншого сайту". В якості альтернативи гра пропонує зателефонувати своєму сенатору з вимогою стати на заваді передачі контролю.0,358793 sec