.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.08.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ізраїльський і фінський доменні реєстри відмовляються від функцій реєстраторів; Afilias просить ICANN анулювати перемогу Verisign в боротьбі за .WEB; WorldHostingDays купила доменну конференцію NamesCon; кожному блогеру свій .BLOG...

DomainPulse.com
Домен .IL буде працювати через реєстраторів
Інтернет-спільнота Ізраїлю (ISOC-IL), яка виконує функції реєстру домену .IL, припинить надавати послуги з реєстрації доменних імен з 1 листопада 2016 року, передавши ці функції акредитованим реєстраторам.

ISOC-IL має намір зосередити всі свої зусилля на управлінні та забезпеченні діяльності ІТ-інфраструктури та баз даних, необхідних для функціонування ізраїльського домену.

До 2007 року ISOC-IL виступала реєстром і єдиним реєстратором доменних імен. На сьогоднішній день ISOC-IL акредитувала десять реєстраторів, які виконували функції з реєстрації імен одночасно з реєстром.

DomainPulse.com
Зміни в фінському домені
Реєстр домену .FI з вересня відмовиться від реєстрації доменних імен, переклавши ці функції на реєстраторів.

Як інформує Finnish Communications Regulatory Authority (FICORA), що виконує функції реєстру, зміни вступлять в силу з 5 вересня. При цьому вартість доменів для реєстраторів буде знижена до 9 євро.

Зараз в фінському домені діє модель, при якій реєстр виконує також функції реєстратора.

Крім того, з 7 вересня стануть доступними для реєстрації доменні імена, які на даний час є забороненими. До них відносяться, зокрема, адреси, що містять назви загальних або географічних доменів верхнього рівня, абревіатури підприємств, фондів або асоціацій, образливі слова або спонукають до злочинної діяльності.

TheDomains.com
Компанія Afilias просить ICANN анулювати підсумки аукціону з домену .WEB
Компанія Afilias звернулася в ICANN з проханням дискваліфікувати перемогу в аукціоні конкурсної заявки Nu Dot Co на домен .WEB, який багато з учасників ринку вважають "найкращим" серед нових загальних доменів верхнього рівня.

Справа в тому, що Nu Dot Co вважають афілійованою з компанією Verisign - реєстру найпопулярнішого домену в інтернеті .COM, яка до того ж нещодавно продовжила контракт по ньому з ICANN до 2024 року. Раніше спроби скасувати підсумки аукціону робила компанія Donuts.

Аукціон, проведений за правилами ICANN (New gTLD Applicant Guidebook), відбувся 27-28 липня 2016 року, і, як повідомила корпорація, його переможцем стала компанія Nu Dot Co LLC. Після завершення аукціону стало відомо, що VeriSign придбала права на .WEB у Nu Dot Co, про що вона повідомила в прес-релізі 1 серпня.

У своєму листі Afilias вказує, що в пункті 10 умов New gTLD Applicant Guidebook йдеться, що "заявник не може перепродувати, делегувати або передавати будь-які права або обов'язки щодо домену".

Крім того, розділ 1.2.7 Guidebook наказує, що, в разі зміни даних заявника на домен, включаючи інформацію про фінансове становище і зміну власника заявника, кандидат повинен негайно повідомити ICANN через подання відповідних форм. У свою чергу, ICANN залишає за собою право проведення повторної оцінки заявки, в разі істотних змін представленої інформації.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що питання про власника прав на домен .WEB може бути переглянуто (формальних підстав для цього достатньо). Крім того, виникає ряд питань до керівництва ICANN, яке з тих чи інших причин закрило очі на порушення ними ж схваленого керівництва і провели аукціон.

DomainNameWire.com
Хостинговая конференція придбала найбільший доменний форум
Велика хостинговая конференція WorldHostingDays (WHD) стала власником найбільшої конференції доменної індустрії - NamesCon.

NamesCon була заснована Річардом Ло (Richard Lau) в 2013 році і незабаром стала найбільшою конференцією, зосередженою на питаннях доменного ринку.

NamesCon і WHD орієнтовані на залучення якомога більшої кількості учасників, в тому числі і за рахунок вільного доступу на свої заходи, залучаючи для фінансування їх проведення інвесторів. Крім того, питання і проблеми, що хвилюють хостинговий і хмарний бізнес, все тісніше переплітаються з доменними тематиками.

OnlineDomain.com
Блогери отримають "власний" домен
З 21 листопаду поточного року стартує відкрита реєстрація в новому загальному домені верхнього рівня .BLOG. Імена в новому домені (myname.blog) будуть доступні для реєстрації за ціною в $30.

З 18 серпня в домені стартувала пільгова реєстрація для власників торгових марок. Першим власником імені в новому домені став відомий програміст і один із засновників руху блогерів Дейв Вайнер (Dave Winer). Блог Дейва Scripting News існує вже майже 20 років, ставши першим популярним технологічним блогом в історії інтернету. До речі, раніше Вайнер різко виступав проти придбання домену корпорацією Google за її намір використовувати домен як закритий - виключно для передплатників сервісу Blogger.

В кінцевому підсумку в ході приватного аукціону права на домен дісталися компанії KKWT, за якою, як пізніше з'ясувалося, стоїть компанія Automattic, власник популярної платформи WordPress, яка є "домівкою" для більшісті сайтів-блогів.0,304063 sec