.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.08.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Public Technical Identifiers перебере на себе частину повноважень IANA; Тбілісі скликає на TLDCON 2016 у вересні; сенатори США проти Verisign; голова ради ICANN шукає шляхи "прискорення" для нового раунду програми New gTLD; .MERCK може стати першим доменом-брендом, розіграним на аукціоні...

ICANN
PTI стане наступником IANA
Каліфорнійський держсекретар схвалив установчі документи організації PublicTechnicalIdentifiers (PTI), яка візьме на себе обов'язки IANA після завершення процесу передачі повноважень, - інформує ICANN.

PTI буде являти собою некомерційну громадську корпорацію у форматі філії ICANN.

Установчі документи PTI були розроблені з врахуванням рекомендацій та пропозицій IANA Stewardship Transition Coordination Group (ICG). Вони припускають, що PTI виконуватиме функції, пов'язані з неймінгом (naming-related), передбачені контрактом між IANA і ICANN. Свою діяльність PTI почне тільки після успішного завершення перехідного періоду.

cctld.ru
Конференція TLDCON 2016 відбудеться в Тбілісі
Дев'ята Міжнародна конференція адміністраторів і реєстраторів національних доменів верхнього рівня країн СНД, Центральної та Східної Європи (TLDCON 2016) пройде 7-8 вересня 2016 року в столиці Грузії Тбілісі.

Конференція проводиться щорічно з 2008 року. Вона традиційно збирає представників реєстрів географічних доменів і реєстраторів доменних імен з багатьох країн світу. У минулому році в роботі конференції взяло участь близько 130 осіб.

TheDomains.com
Американські сенатори хочуть перегляду контракту по домену .COM
Сенатори США Тед Круз (Ted Cruz), Майк Лі (Mike Lee) і член палати представників Шон Даффі (Sean Duffy) направили в Департамент юстиції (DOJ) лист, в якому вони висловлюють свою стурбованість ціновою політикою компанії Verisign, що є адміністратором доменів .COM і .NET.

Сенатори вважають, що існуючі домени верхнього рівня, в тому числі й нові, навряд чи можуть в найближчому майбутньому скласти гідну конкуренцію .COM, що забезпечує йому привілейоване становище на доменному ринку.

Виходячи з цього, вони просять переглянути нову угоду ICANN і компанії про продовження терміну дії контракту на реєстрацію доменних імен в .COM на два роки раніше запланованого терміну, підписання якого позбавило шансів в боротьбі за керування доменом потенційних конкурентів.

Втручання Департаменту юстиції, на думку сенаторів, може сприяти "приборканню апетитів" Verisign, що отримала право одноосібно формувати цінову політику в домені на тривалий період (до 2024 року).

Сенатори закликають Мін'юст провести ретельний аналіз угоди з точки зору конкуренції до здійснення переходу повноважень з управління інтернетом міжнародній спільноті зацікавлених сторін. "Ретельний офіційний аналіз конкуренції дозволить уряду, політикам і, найголовніше, громадськості, оцінити практику ціноутворення компанії Verisign і визначити, чи не є поточні ціни компанії штучно завищеними", йдеться в листі.

DomainIncite.com
Наступний раунд делегування нових доменів може початися раніше, ніж очікувалося
Рада директорів ICANN розглядає можливість початку прийому заявок в рамках чергового етапу програми нових загальних доменів верхнього рівня раніше, ніж очікувалося.

Голова ради директорів корпорації Стів Крокер (Steve Crocker) звернувся до GNSO (Generic Names Supporting Organization) з питанням, чи може наступний раунд програми початися до остаточного завершення розробки політики GNSO і чи є які-небудь "критичні питання", які повинні бути врегульовані ICANN до початку прийому заявок на домени в рамках другого етапу програми.

У травні поточного року Акрам Аталла (Akram Atallah), керівник відділу підрозділу Global Domains в ICANN, сказав, що травень 2020 року є найбільш раннім терміном початку наступного раунду, але лист Крокера дозволяє припустити, що ця дата може бути перенесена.

Раніше зазначалося, що початок наступного раунду можливий, коли будуть завершені дослідження питань споживчого вибору, конкуренції і рівня довіри до нових доменів, а також випробувані механізми захисту торгових марок. За словами Аталлаха, вивчення цих питань може завершитися до кінця 2017 року.

Отже, якщо GNSO, що працює над створенням так званого New gTLD Subsequent Procedures, вважатиме, що доопрацювання політики можливе одночасно з прийомом заявок на домени другого раунду, то старт чергового етапу, за оптимістичними оцінками, можливий вже в третьому кварталі 2018 року.

DomainIncite.com
На .MERCK претендують дві компанії з багаторічною історією
Домен .MERCK може стати першим в історії новим доменом-брендом, доля якого вирішиться на аукціоні.

На домен претендують дві компанії: німецька хімічна компанія Merck Group, заснована в 1668 році і американська компанія Merck & Co, яка до першої світової війни була філією німецького хімічного гіганту в США.

Компанії можуть вирішити спірне питання шляхом переговорів в приватному порядку. В іншому випадку, ICANN доведеться провести аукціон, який визначить, кому дістануться права на управління доменом.0,358282 sec