.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.08.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: кіровоградські домени перейшли на EPP; реєстрація доменів .NET подорожчає; індійський домен вимагає підтримки влади; .TEL - "телефонна книга" інтернету - "схудла"; білоруський адміністратор доменів став членом ccNSO; Verisign прийняла правила гри на китайському доменному ринку...

Хостмастер
Домени Кіровоградської області з 1 серпня працюють за технологією EPP
Публічні домени kirovograd.ua і kr.ua 1 серпня перейшли на використання технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) - сучасного протоколу обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами.

Новий протокол передбачає пасивну роботу реєстру: всі операції з доменними іменами здійснюють реєстратори, а реєстр лише фіксує зміни, що відбулися. Таким чином, реєстратори отримають більш широкі повноваження, що дозволить їм більш повно задовольняти потреби їх клієнтів. У той же час на реєстраторів буде покладено йбільший рівень відповідальності.

У доменах kirovograd.ua і kr.ua налічується 1 288 доменних імен, утому числі 96 - в kirovograd.ua, який працює з 1992 року. У липні їх кількість збільшилася на 22 імені (у тому числі 1 ім'я в домені kirovograd.ua). Більш короткий домен kr.uaбув створений в 1997 році. Офіційний сайт кіровоградського домену http://nic.kr.ua/.

На даний момент в .UAтехнологію EPP використовують 37 публічних доменів з 64.

DomainIncite.com
Доменні імена .NETподорожчають на 10%
Компанія Verisign, реєстр загальних доменів верхнього рівня .COMі .NET, має намір підняти вартість реєстрації доменних імен .NETз лютого наступного року. Як інформує компанія в своєму фінансовому звіті за другий квартал 2016 року, вартість реєстрації доменів .NETвиросте з $7,46 до $8,20.

Це максимально допустимепідвищення ціни в розмірі 10%, яке дозволене компанії відповідно до її угодиз ICANN. Наданий час, за даними компанії, домен .NETналічує близько 16,2 млн доменних імен.

DomainIncite.com
Влада Індії хоче дати новий імпульс індійському домену
Індійська влада плануєнайближчим часом запустити програму з популяризації індійського географічного домену .IN.

Сьогодні Індія знаходиться на другому місці в світі за кількістю жителів, поступаючись лише Китаю. Проте, домен країни .INналічує усього 2,1 млн зареєстрованих імен та по обсягах не входить навіть в першу десятку серед ccTLD. Щоб змінити ситуацію, влада країни має намір в найближчі місяць-півтора запустити загальнонаціональну рекламну кампанію. За словами заступника міністра економіки та інформаційних технологій Індії Раджива Бансала (RajivBansal), головний акцент акції буде зроблений на апеляції до національної гордості індійців.

За даними ресурсу DomainIncite.com, ціна річноїреєстрації в .INможе бути знижена до $2-3, що, на думку влади Індії, дозволить довести число імен, зареєстрованих в домені .IN, до 3 млн вже до березня наступного року.

TheDomains.com
Домен .TEL"скоротився" втричі
Всього 100 тис. доменних імен залишилося в загальному домені верхнього рівня .TEL, який не відноситься до числа нових доменів, оскільки був запущений в 2005 році. Таким чином, за п'ять останніх років домен зменшився більш, ніж втричі, адже в січні 2011 року на піку своєї популярності він налічував близько 340 тис. реєстрацій.

Реєстрацію імен в домені .TEL пропонують понад 100компаній-реєстраторів, а її ціна знаходиться на рівні $34,99 (у реєстратора Network Solutions).

belta.by
Адміністратор білоруських доменів приєднався до товариства ccNSO
Технічний адміністратор білоруських доменів .BY і .БЕЛ компанія hoster.by тепер стала членом Country Code Names Supporting Organization (ccNSO). В якості нового члена ccNSO, hoster.by має намір запропонувати свій досвід з розвитку білоруських доменів .BY і .БЕЛ колегам з інших країн, йдеться в заяві компанії.

Організація ccNSO є частиною ICANN і об'єднує реєстри доменів верхнього рівня за кодом країни (ccTLD) з усього світу.

Членство в ccNSO також дозволить hoster.by брати активнішу участь у роботі ICANN. Фахівці hoster.by в даний час активно співпрацюють зCyrillic Script Generation Panel, яка шукає рішення проблем на шляху виведення кириличних доменних зон в глобальнийдоменний простір. Після приєднання до ccNSO hoster.by отримає можливість об’єднати свої зусилля з іншимичленамиспільноти в обговоренні питань глобальної політики ICANN.

ccNSO була створена в рамках ICANN в 2003 році і являє собою форум для обміну думками та передовим досвідом між реєстрами і адміністраторами доменів верхнього рівня країн і територій з усього світу. На даний час організація об'єднує представників 161 ccTLD з Європи, Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

TheDomains.com
Домен .COM виконав китайські вимоги по верифікації власників доменів
Домен .COM став першим із зарубіжнихдоменів, в якому діють нові вимоги щодо верифікації власників доменних імен (Real Name Verification), введені китайською владою.

Домени .COM і .NET, адміністратором яких є компанія Verisign, були додані в систему верифікації, що є одним з основних елементів політики регулювання доменного ринку Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю.

Система Real Name Verification (RNV) пов'язує онлайн тамобільний інтернет-контент, утому числі доменні імена таакаунти в соціальних мережах, з базами китайських національних посвідчень особи і закордонних паспортів, що дозволяє встановити автора контенту. Влада Китаю заявила, що вона маєнамір поширити цей стандарт не тільки в китайських, а й вусіх доменах, що використовуються в країні.

RNV є стандартною практикою в Китаї на протязі вже більше десяти років. У китайському домені .CN верифікація користувачів здійснюється протягом багатьох років, а в популярних китайських соціальних платформах Weibo (微 博) і WeChat (微 信) вона була запровадженаз 2012 року.0,363440 sec