.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.07.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN готує новий "головний" ключ DNSSEC; республіканці будуть "битися" за право США управляти інтернетом; в першому кварталі додалося 12 млн доменних імен; Donuts хоче зірвати аукціон ICANN; власником піратського сайту виявився українець...

DomainIncite.com
ICANN планує змінити ключ до інтернету
ICANN вперше в історії збирається приступити до процедури заміни криптографічних ключів верхнього рівня, використовуваних в DNSSEC.

Технічний директор корпорації Девід Конрад (David Conrad) повідомив, що ICANN планує замінити так званий ключ підпису ключів (Key Signing Key), який використовується в якості "якоря довіри" для всіх DNSSEC запитів в інтернеті.

Через складність процесу і ризику того, що щось може піти не так, цей крок може зайняти близько року, отже введення нового відкритого ключа замість існуючого відбудеться не раніше жовтня 2017 року.

KSK використовується для підпису ключів підписання зони (Zone Signing Keys), і є вершиною в ієрархії DNSSEC - на ньому базується весь ланцюжок довіри DNSSEC.

Вважається, що ключі DNSSEC повинні змінюватися так часто, як це можливо, щоб зменшити шанси потенційних зловмисників для їх компрометації. Зонні ключі, використовувані ICANN і Verisign для підпису кореневої DNS, змінюються щоквартально, проте KSK є незмінним з моменту першого підпису в 2010 році.

Конрад стверджує, що ICANN буде здійснювати заміну ключа поетапно, щоб забезпечити максимальну надійність роботи інфраструктури і мати можливість повернути все в початковий стан у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Сама процедура підписання ключів, на прикладі щоквартальної зміни зональних ключів, що записується на відео і транслюється в прямому ефірі через інтернет, може зайняти близько п'яти годин.

Першим кроком у запуску нового ключа буде генерація ключів в підрозділі ICANN на східному узбережжі США в жовтні цього року, після чого в лютому наступного року його копія буде передана в установу на західному узбережжі. Новий відкритий ключ з'явиться в DNS 11 липня 2017 року поряд з поточним ключем, а остаточна заміна поточного ключа відбудеться 11 жовтня 2017 року.

DomainIncite.com
Республіканці США проти передачі функцій управління інтернетом
Республіканська партія США буде протистояти "будь-яким спробам передачі контролю над інтернетом будь-яким міжнародним чи міжурядовим організаціям, оскільки лише вільний ринок і приватний сектор можуть гарантувати безпеку і розвиток інтернету".

Про це йдеться в програмі партії, яку схвалили делегати Національного з'їзду. Оглядачі ресурсу Domain Incite вважають точку зору республіканців на управління інтернетом і передачу функцій контролю над доменною системою "параноїдальною", яка в точності повторює позицію екс-кандидата в президенти сенатора Теда Круза (Ted Cruz), який вніс законопроект про блокування передачі повноважень IANA, поки Конгрес не прийме відповідний закон.

Республіканці звинувачують чинного президента країни в тому, що він "в односторонньому порядку відмовився від функцій управління інтернетом і кинув його (інтернет) на розтерзання вовків, серед яких Росія, Китай, Іран та інші країни - і які вже готові проковтнути його".

Як випливає з документу, перемога на президентських виборах в США представника республіканської партії може істотно ускладнити процес передачі управління інтернетом міжнародній спільноті.

Verisign
У першому кварталі 2016 року кількість доменних імен сягнула 326,4 мільйонів
За перші три місяці 2016 року доменний простір збільшилася майже на 12 млн доменних імен і досяг позначки у 326,4 млн імен у всіх доменах верхнього рівня, - йдеться в звіті Domain Name Industry Brief компанії Verisign.

Загальна кількість імен в доменах .COM і .NET, якими управляє компанія Verisign, в першому кварталі поточного року досягла 142,5 млн. Сумарний приріст в обох доменах за квартал склав близько 10 млн, у порівнянні з 8,7 млн в аналогічному періоді попереднього року.

Перша п'ятірка лідерів серед загальних доменів верхнього рівня за кількістю реєстрацій виглядає так: .COM, .TK (Токелау), .CN (Китай), .DE (Німеччина), .NET.

Число імен в географічних доменах до кінця першого кварталу виросло до 148,2 млн, збільшившись на 3,8 млн імен. Зростання сегменту нових загальних доменів верхнього рівня склало 4,9% до 16,1 млн імен. На частку перших десяти нових доменів припадає 54,8% всіх реєстрацій в доменах цієї категорії.

DomainIncite.com
Donuts подала 10-мільйонний позов проти ICANN
Один з найбільших реєстрів, компанія Donuts, подала в суд позов на ICANN в спробі заблокувати аукціон з продажу нового домену .WEB. Позов містить скарги на порушення контракту, недбалість і недобросовісну конкуренцію, а також вимоги про відшкодування збитків у розмірі $10 млн та тимчасове призупинення делегування домену через аукціон.

У Donuts вважають, що ICANN порушила свої обов'язки, не в повній мірі розслідувавши інформацію про те, що у її суперника в боротьбі за домен .WEB, компанії Nu Dot Co, відбулися зміни в керівництві і у неї тепер більш "багатий" власник. NDC є єдиним заявником з восьми в боротьбі за пару доменів .WEB / .WEBS, який відмовляється вирішити суперечку в приватному порядку.

В ході приватних доменних аукціонів всі ті, хто програв отримують "відступні" від переможця, які можуть обчислюватися багатьма мільйонами доларів. У той же час, правила аукціону під егідою ICANN передбачають, що вся сума за лот надходить на спеціальний рахунок корпорації, де вже акумульовано близько $100 млн.

DomainIncite.com
Український "пірат" затриманий в Польщі
Спільна операція американських і польських правоохоронних органів завершилася затриманням вірогідного власника сайту KickAssTorrents, що публікує посилання на піратський ресурс BitTorrent, - повідомляє Департамент юстиції США. Американська влада має намір домагатися видачі Артема для пред'явлення кримінальних звинувачень, пов'язаних з порушенням авторських прав.

Сайт, створений "піратом", був заборонений на рівні інтернет-провайдерів (ISP) в країнах, включаючи Великобританію. Він надає посилання для завантаження та обміну творами, захищеними авторським правом, включаючи фільми і музику, розміщену в Мережі користувачами BitTorrent.

KickAssTorrents також прославився своєю "непосидючістю" на одному домені, регулярно переміщаючись з одного домену до іншого, як тільки місцева влада вносила його в "чорний список".

Ось лише кілька адрес, на яких розміщувався піратський ресурс: kickasstorrents.com, kat.ph (Філіппіни), kickass.to (Тонга), kickass.so (Сомалі) і kat.cr (Коста-Ріка). У департаменті юстиції повідомляють про захоплення семи доменних імен в рамках цієї справи.

За оцінками фахівців, річний дохід від реклами на KAT міг коливатися від $12,5 млн до $22,3 млн.0,363095 sec