.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.07.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: "Технічні" підсумки зустрічі в Гельсінкі; за контакти ICANN з реєстраторами відповідатиме ветеран доменної індустрії; голландці проти фільтрів в інтернеті; половина нових доменів збиткова; двобуквенні імена в New gTLD можуть стати доступними...

DomainIncite.com
Несподівані підсумки зустрічі ICANN в Гельсінкі
ICANN опублікувала звіт "Technical Report" за результатами зустрічі в Гельсінкі, з якого випливає, що для роботи форуму корпорація привезла до Фінляндії обладнання вагою, яку можна порівняти з вагою 12 середніх автомобілів.

Згідно з доповіддю, заходи в Гельсінкі особисто відвідали 1 436 чоловік, тоді як попередня зустріч в Марракеші, що проходила за стандартною порядку денного, зібрала 2 273 учасників.

Європейці склали більшу частину присутніх на форумі (43%), тоді як в Марракеші їх було всього 20%. Другим за представництвом континентом стала Північна Америка - 27% (в Марракеші - 18%).

На березневу зустріч в Марракеш ICANN привезла обладнання вагою 93 тонни, з яких 19 тонн - майно, що належить самій корпорації. Вантаж, відправлений в Гельсінкі для організації зустрічі склав 19,7 тонн, включаючи 412 мікрофонів, 73 ноутбуки і 28 принтерів.

DomainIncite.com
ICANN змінює відповідального за зв'язки з реєстраторами
Ветеран доменної індустрії Дженніфер Гор (Jennifer Gore) стане новим директором ICANN зі взаємин з реєстраторами. Вона замінить на цій посаді Майка Цупку (Mike Zupke), який залишає ICANN, і буде підпорядковуватися Сайрусу Намазі (Cyrus Namazi) - очільнику Global Domains Division в ICANN.

Раніше Гор була старшим директором з питань політики в компанії Web.com. Значна частина її попередньої кар'єри пройшла в Network Solutions і Verisign. Її перехід з доменного бізнесу в ICANN означає, що вона повинна буде піти з поста в Раді GNSO, в якому вона представляла інтереси реєстраторів (Registrars Stakeholder Group).

edri.org
Нідерландський парламент проголосував проти "інтернет-фільтру"
На початку липня нідерландський парламент проголосував проти введення "фільтрування" інтернету, вважаючи, що воно буде неефективним і може підірвати довіру до цифрової інфраструктури.

"Інтернет-фільтр" був запропонований в якості частини нового законодавства з регулювання азартних онлайн-ігор в Нідерландах. В даний час азартні ігри в інтернеті заборонені. Звичайно, це не утримує людей від розміщення ставок на незаконних веб-сайтах. Пропонований закон не тільки легалізує азартні ігри в інтернеті (намагаючись їх обмежити), але і значно розширює повноваження органів нагляду за цим видом діяльності.

Пропонований інтернет-фільтр працював би, грунтуючись на маніпулюванні певними типами трафіку, в першу чергу, системи доменних імен (DNS). Якби закон був затверджений без змін, інтернет-провайдери були б змушені блокувати незаконні гральні сайти, роблячи їх недоступними для користувачів, шляхом втручання в трафік, що є неприпустимим і, за великим рахунком, злочинним, вважають фахівці.

В ході дискусії в голландському парламенті, заступник Міністерства безпеки і юстиції визнав той факт, що такий фільтр досить легко можна обійти. Він також визнав ризик "повзучості", коли міра, введена з однією конкретною метою, з часом поширюється на суміжні області. Замість маніпуляцій з трафіком, противники фільтрування запропонували владі використовувати інші заходи, які вже є в арсеналі борців з нелегальним гральним бізнесом, включаючи судове блокування сайтів і грошових операцій.

CircleID.com
Більше половини нових доменів верхнього рівня будуть збиткові
У наступному році 53% нових доменів верхнього рівня працюватимуть зі збитками, - прогнозує ресурс CircleID.com, грунтуючись на дослідженні доходів нових доменів за підсумками перших двох кварталів цього року.

В ході дослідження було проведено аналіз 426 нових доменів верхнього рівня. За даними звіту, на 25 лідерів серед нових доменів припадає майже половина всіх доходів і дві третини кількості реєстрацій.

Вартість доменних імен у більшості доменів знаходиться в ціновому діапазоні від $20 до $25. При цьому дослідники не виявили зв'язку між вартістю доменного імені і кількістю реєстрацій

DomainIncite.com
Уряди та реєстри будуть "першими в черзі" за дволітерні доменами
Влада країн і відповідні доменні реєстри отримають пріоритет на реєстрацію двобуквенних імен в нових загальних доменах верхнього рівня.

Дволітерні імена в New gTLD, співзвучні географічних доменам, які представляють собою "ласий шматочок", можуть коштувати тисячі або десятки тисяч доларів, тому для них може бути застосований "міні" санрайз-період реєстрації. У пропозиціях ICANN ця можливість називається Exclusive Availability Pre-registration Period, а пріоритетне право реєстрації в його рамках отримають компанії або державні установи, що відповідають за відповідні регіональні домени.

Нагадаємо, в рамках базової угоди з реєстрами нових доменів усі двозначні домени відпочатку були захищені.

Пізніше, в кінці 2014 року, ICANN дозволила реєстрів "звільнила" всі комбінації буква-цифра, цифра-буква і цифра-цифра.

Імена виду LL (буква-буква) також могли бути зареєстровані, але лише після офіційного запиту реєстру в ICANN, і при цьому діяв 60-денний період, протягом якого уряди могли заблокувати реєстрацію.

Нововведення передбачає, що уряд або компанія, що відповідають за управління географічним доменом, отримають 30-денний період, протягом якого у них є ексклюзивна можливість зареєструвати ім’я LL.example, що відповідає їх регіональному домену.

Нова політика є спробою врегулювати тривалу суперечку про найбільш підходящий спосіб зробити доступними імена з двох символів, і, як видається, додасть правило "купи або втрать" до існуючої політики.

Нова політика відкрита для громадського обговорення до серпня.0,337471 sec