.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

06.07.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: підсумки зустрічі ICANN 56; 3 млн імен в реєстрі Famous Four Media; продовження "банкету" зірвалося; новим доменам довіряють вдвічі менше, ніж "традиційним" ...

DomainIncite.com
Verisign буде керувати доменом .COM ще шість років
ICANN і Verisign домовилися продовжити діючий контракт щодо управління реєстром домену .COM ще на шість років до 30 листопада 2024 року.

Чинна угода мала б закінчитися до 2018 року, але обидві сторони погодилися продовжити її заздалегідь.

Крім того, ICANN і Verisign підписали угоду Root Zone Maintainer Agreement, за якою на Verisign покладається відповідальність за оновлення кореневої зони DNS. Ця угода є частиною процесу передачі повноважень IANA міжнародній спільноті.

Крім того, контрактом визначено, що в доступному для огляду майбутньому ціни на імена в .COM для реєстраторів будуть заморожені на рівні $7,85. Однак, за Verisign залишається право підвищити свої тарифи в тому випадку, якщо компанія зможе обґрунтувати їх причинами, пов'язаними з безпекою або стабільністю роботи доменної системи.

Крім того, ціни регулюються окремою угодою Verisign з Міністерством торгівлі США, яка вимагає схвалення урядом будь-якого зростання цін до тих пір, поки .COM не втратить свого домінуючого "ринкового статусу".

NRO.net
ICANN і регіональні реєстри підписали угоду SLA
Регіональні реєстри IP-адрес і ICANN в рамках зустрічі ICANN 56 в Гельсінкі підписали угоду Service Level Agreement (SLA) для IANA Numbering Services.

Ця угода є ще одним кроком на стратегічному шляху передачі повноважень з управління інтернетом від IANA, яка запланована на 30 вересня 2016 року. SLA вступить в силу тільки після здійснення переходу і не матиме сили до цього моменту.

Угода є результатом півторарічної роботи Consolidated RIR IANA Stewardship Proposal Team (CRISP Team), які зуміли вивчити і консолідувати в єдину пропозицію думки п'яти різних регіональних спільнот. У зв'язку із завершенням цього процесу команда CRISP офіційно розпущена.

DomainIncite.com
ICANN не є інструментом для боротьби з піратством, - зустріч ICANN 56
В ICANN пояснили, що корпорація не блокуватиме реєстри нових доменів, в яких розташовані піратські веб-ресурси, стаючи потенційно учасником конфлікту між доменними компаніями і організаціями із захисту інтелектуальної власності.

На зустрічі ICANN 56, що відбулася минулого тижня, захисники інтелектуальної власності та представники реєстрів вели гостру дискусію про те, чи порушують реєстри умови договору з ICANN, відмовляючись блокувати піратські домени.

Обидві сторони мають різну інтерпретацію поняття так званих зобов'язань щодо "громадських інтересів" ( "Public Interest Commitments"), викладених в розділі 11 кожної угоди з делегування нового домену.

Голова ICANN Стів Крокер (Steve Crocker) виклав точку зору корпорації на проблему, що підтримує інтерпретацію реєстрів. Своєю заявою він підтвердив, що ICANN не є і не повинна стати "поліцією контенту" в інтернеті.

ICANN буде вживати заходів щодо реєстрів, які не включать необхідні заборони і застереження в свої угоди з кінцевими користувачами, а також щодо реєстраторів, що допускають зловживання в цьому питанні.

У той же час, це не означає, що ICANN буде здійснювати фактичне і юридичне визначення того, чи порушує власник зареєстрованого імені або оператор сайту чинні законів і урядові постанови.

Таким чином, ICANN вважає, що реєстри нових доменів не повинні нести відповідальність за домени, які використовуються для поширення піратського контенту. Правда, крапку в цій суперечці ще не поставлено.

DomainPulse.com
Famous Four Media стала другим за величиною реєстром нових доменів
Понад три мільйони реєстрацій в нових доменах на рахунку компанії Famous Four Media, яка виконує функції реєстру.

Один з її "флагманів" домен .WIN уже близький до першого мільйона реєстрацій. Минулого тижня компанія запустила свій новий домен .STREAM, на який вона покладає великі надії щодо подальшого зростання обсягів реєстрацій.

У портфелі компанії 24 заявки, частина з яких вже реалізована, в тому числі, .ACCOUNTANT, .BID, .CHARITY, .CRICKET, .DATE, .DOWNLOAD, .FAITH, .LOAN, .MEN, .PARTY, .RACING,. REVIEW, .SCIENCE, .STREAM, .TRADE, .WEBCAM і .WIN.

TheDomains.com
.PARTY втратив більше половини реєстрацій
Всього 107 тис. доменних імен були продовжені з чверті мільйона, зареєстрованих в минулому році в новому домені верхнього рівня .PARTY.

Велика кількість реєстрацій в домені було отримано завдяки масовій роздачі реєстратором Alpnames.com безкоштовних імен та різних дисконтних акцій. Однак через рік реєстранти вирішили не платити за продовження імен, які дісталися їм безкоштовно.

Подібні драматичні тенденції, але в менших обсягах, продемонстрував і домен .SCIENCE, який відзначив нещодавно першу річницю з моменту свого запуску - домен через відмову продовжувати реєстрації втратив понад 100 тис. імен, в основному тих, які були роздані безкоштовно або з великим дисконтом. З 350 тис. імен на своєму піку домен опустився до 232 тис. реєстрацій.

Обидва домени, .PARTY і .SCIENCE, належать і управляються компанією Famous Four Media, що стала, як було сказано вище, другим за обсягами оператором реєстрів New gTLD.

DomainIncite.com
Знати не означає довіряти
Довіра користувачів до нових доменів верхнього рівня зменшується, незважаючи на те, що їх впізнаванність зростає, - йдеться в звіті дослідження Global Consumer Survey, ініційованого ICANN.

Друге щорічне опитування, результати якого були опубліковані нещодавно, показало, що 16% респондентів чули про існування окремих нових загальних доменів верхнього рівня. Це на 2% більше показників попереднього дослідження.

Проте, кількість людей, які відвідують сайти на нових доменах, серед опитаних склала 12%, в порівнянні з 15% рік тому. Для доменів, що з'явилися протягом року рівень відвідуваності склав в середньому 15%.

Довіра до нових доменів, що з’явилися до дослідження 2015 року, знизилася з 49% до 45% - це в два рази нижче рівня довіри до .COM, .ORG і .NET. Що ж стосується доменів, запущених після торішнього опитування, то довіра до них досягає в середньому 52%.

При цьому наголошується, що кількість реєстрацій в нових доменах, схоже, не впливає на рівень обізнаності респондентів про окремі домени. Наприклад, домен .XYZ - лідер серед New gTLD за обсягами - показав найнижчу обізнаність серед доменів, які брали участь в дослідженні - 9% проти 5% в 2015 році. У той же час, .NEWS, .EMAIL і .ONLINE очолили рейтинг з 33%, 32% і 30% обізнаності відповідно, не дивлячись на те, що їх обсяги не перевищують 500 тис. імен.0,350635 sec