.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.06.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: в загальному підсумку нові домени ростуть; CentralNic "відібрала" домен у Verisign; оновлений домен Острова Різдва буде з "китайським акцентом"; китайським доменам китайські реєстри; делегування .AFRICA все ще під питанням...

DomainPulse.com
22 мільйони імен в нових доменах
Минулого тижня кількість зареєстрованих імен у всіх 1 032 делегованих нових загальних доменах верхнього рівня перевищила позначку в 22,5 млн.

Всього три нових доменів можуть похвалитися досягненням числа реєстрацій, що перевищує мільйон імен. Так, слідом за .XYZ, на рахунку якого 6,053 млн реєстрацій або 28,12% від їх загальної кількості в нових доменах, слідує .TOP з 2,6 млн імен. Третя позиція рейтингу належить домену .WANG з 1,07 млн імен.

У той же час, деякі домени демонструють негативну динаміку. Так, дослідження Domain Incite показало, що майже третина (31,1% або 104 домени) нових доменів, відкрита реєстрація в яких стартувала до 14 березня 2015 року і вони вже пройшли через перший цикл продовження реєстрацій, скоротилися в обсягах протягом трьох весняних місяців.

Річні втрати за станом на 1 червня поточного року зазнали 22,7% або 76 подібних доменів. Дослідники виявили 35 доменів (10,4%), в яких скорочення відзначалося в річному, квартальному та місячному обчисленнях, демонструючи стабільну негативну тенденцію.

Найбільших втрат зазнав домен. 网址 («вебсайт» в перекладі на китайську), число реєстрацій в якому за рік скоротилося майже на 7,5 тис. У середньому, втрати кожного з цих 35 "невдах" за рік склали близько 1 тис. імен.

DomainIncite.com
CentralNic стала реєстром домену .ART
Британська компанія UK Creative Ideas, яка купила права на адміністрування домену .ART на закритому аукціоні рік тому, визначилася з компанією-постачальником "ексклюзивних послуг реєстру" домену .ART. І нею стала CentralNic, хоча в початкових планах UKCI ця роль відводилася Verisign.

Це вже не перший раз, коли CentralNic "відбиває" клієнта у Verisign. Коли компанія XYZ.com придбала домени .THEATRE, .SECURITY і .PROTECTION, вона перевела реєстри на обслуговування від Verisign в CentralNic, яка на той момент вже керувала "основним" доменон компанії – .XYZ.

Домен .ART готується до запуску в кілька етапів протягом наступних 12 місяців, заявляють в CentralNic. UKCI оцінює перспективи домену на рівні 25 тис. - 80 тис. реєстрацій протягом першого року після запуску.

DomainNameWire.com
Домен Острова Різдва буде перезапущено
Компанія CentralNic здійснить повторний запуск домену Острова Різдва (Christmas Island) - .CX.

Незважаючи на те, що абревіатура "CX" часто використовується для позначення користувацького досвіду (Customer eXperience), домен, на думку експертів, швидше за все буде орієнтований на китайських доменних інвесторів.

У своєму прес-релізі про перезапуск домену компанія відзначає, що .CX є добре відомою абревіатурою для "Cathay" – історичної назви Китаю. Крім того, компанія обіцяє, що 95% п'ятизначних числових доменів, які все ще вільні в .CX, будуть продаватися за доступною ціною, що є, на думку оглядачів, явним "реверансом" в сторону китайської доменної спільноти.

CentralNic не розголошує інформації про свою цінову політику в домені. Проте, слід зазначити, що раніше доменні імена в .CX коштували досить дорого – CoCCA Registry Services встановила ціну річної реєстрації на рівні $75 за доменне ім'я.

DomainIncite.com
Afilias втратила два китайських домени
Велика ірландська компанія Afilias більше не є оператором реєстру для доменів. 在线 (китайський аналог "онлайн") і. 中文 网 ( "мережа" китайською), інформує компанія. Обидва домени разом нараховують близько 30 тис. імен.

Віце-президент TLD Registry, яка володіє доменами, Пінкі Бранд (Pinky Brand) відмовився назвати "наступника", сказавши лише, що це компанія з Китаю.

Розташована в Ірландії компанія Afilias була заснована і управляється громадянами Фінляндії, проте працює виключно з IDN, що використовують китайський алфавіт.

Китайська влада встановила жорсткі вимоги до компаній, які працюють на доменному ринку країни, одним з яких є їх "фізична" присутність в країні. Деякі реєстри, щоб відповідати цим вимогам, уже відкрили або відкривають свої офіси в Китаї.

DomainIncite.com
Суд відхилив претензії DotConnectAfrica до її конкурента за домен .AFRICA
Південноафриканський реєстр ZACR не вступав в шахрайську змову з ICANN з метою отримати права на керування новим загальним доменом верхнього рівня .AFRICA, - свідчить резолюція каліфорнійського суду, що розглядав претензії компанії DotConnectAfrica (DCA) до корпорації ICANN і ZACR.

DCA в своєму позові звинуватила відповідачів в шахрайстві, таємній змові та недобросовісній конкуренції і стверджувала, що ICANN, ZACR, незалежний експерт Interconnect Communications і Урядовий консультативний комітет "увійшли в злочинну змову", перешкоджаючи просуванню її заявки на домен .AFRICA.

Суддя також не підтримав вимогу DCA про анулювання угоди Registry Agreement ZACR щодо домену .AFRICA. Справу, однак, ще не закінчено, що є перепоною на шляху до делегування домену континенту.0,349186 sec