.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

02.06.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN змінює формат своїх зустрічей; доменний бум в Китаї триває; число нових доменів перевалило за тисячу; "жвавий" старт домену .GAME; Verisign знову "лякає" новими доменами, число і активність DDoS атак продовжують зростати...

OnlineDomain.com
ICANN-56 без церемоній
ICANN змінить підхід до проведення зустрічей на літній конференції 2016 року (ICANN-56), яка пройде в Гельсінкі (Фінляндія) з 27 по 30 червня. На зустрічі не буде церемонії відкриття, тривалих дискусій, публічних форумів, відкритого засідання ради і навіть виставкового майданчика спонсорів.

Справа в тому, що протягом багатьох років зростання інтересу спільноти до цих зустрічей, сама по собі позитивна тенденція, стала "головним болем" ICANN. Наприклад, у зустрічі ICANN55 в Марракеші взяли участь понад 2200 делегатів і було проведено близько 400 сесій.

Це призвело до надмірного насиченню розкладу зустрічей і, як наслідок, до зниження їх ефективності, втраті їх цінності з точки зору взаємодії між спільнотами. Після ряду досліджень і аналізу Meeting Strategy Working Group підготувала ряд рекомендацій, які після публічного обговорення були затверджені радою директорів корпорації. Завдяки новій стратегії ICANN має намір домогтися поліпшення взаємодії між спільнотами, підвищення ефективності часу, витраченого кожним делегатом на зустрічі, зосередження уваги на найбільш важливих питаннях при одночасному зниженні числа сесій (панелей), скорочення тривалості зустрічі для деяких груп за рахунок підвищення ефективності роботи на зустрічі та ін.

Майбутня зустріч ICANN56 пройде по структурі Meeting B (Policy Forum). Це означає, що чотириденна зустріч з сесіями обмежиться "роботою з питань політики при керівній ролі в організації програми зустрічі комітетів Supporting Organizations і Advisory". Заявки на теми сесій подаються виключно через керівництво цих комітетів.

TheDomains.com
Найбільшим реєстрантом в нових доменах стала китайська компанія
Китайська компанія West263 зареєструвала понад 250 тис. імен в нових доменах верхнього рівня, ставши таким чином найбільшим в світі реєстратором доменних імен, свідчать дані ресурсу ntldstats.

Раніше першість належала компанії North Sound Names, яка належить відомому бізнесмену і доменному інвестору Френку Шиллінгу (Frank Schilling). Йому також належить велика реестратура Uniregistry, що керує цілою низкою нових доменів. Відповідно до статистики ntldstats, число імен, зареєстрованих North Sound Names в нових доменах досягло 235 тис.

На сьогоднішній день у всіх нових доменах зареєстровано понад 18 млн імен.

DomainIncite.com
делеговано тисячний новий домен
Ювілейним став один з двох доменів - .SHOP або .REALESTATE. Ці домени були внесені в кореневу зону DNS одночасно.

Після того, як був вилучений раніше делегованих домен .DOOSAN, загальна кількість нових доменів тепер становить 999, а всього в доменній системі налічується 1314 доменів.

TheDomains.com
У перший день загальнодоступної реєстрації домен .GAME виріс майже до тисячі імен
Домену .GAME, відкрита реєстрація в якому стартувала минулого тижня, в перші 24 години до "круглої" позначки в 1000 імен не вистачило всього 9 реєстрацій.

Реєстром домену встановлена оптова ціна реєстрації та продовження доменних імен .GAME в розмірі $300. У той же час, реєстрація преміум імен становить $1,3 тис.

Відповідно до даних ресурсу ntldstats.com, зараз в домені вже налічується понад півтори тисячі імен.

DomainIncite.com
Verisign "згадала" про загрозу, що таїться в нових доменах
Verisign знову нагадала про проблеми безпеки, пов'язані з запуском нових доменів, опублікувавши на минулому тижні дослідницьку доповідь, в якій стверджується, що мільйони користувачів піддаються ризику так званих "атак посередника" (man-in-the-middle).

Вперше цей тип атак був зареєстрований в 1990-і роки, але його загроза може знову стати актуальною в зв'язку з розширенням DNS простору за рахунок нових доменів верхнього рівня, вважають в компанії.

Щодня в домени верхнього рівня "витікає" 238 тис. запитів трафіку, призначених для приватних мереж, які зловмисники потенційно можуть використовувати для здійснення атак. Проблема ця стосується широко використовуваного протоколу під назвою WPAD для Web Proxy Auto-Discovery.

У той же час, в Verisign відзначають відсутність будь-яких ознак використання цієї уразливості зловмисниками і, можливо, загроза є не такою небезпечною, як здається на перший погляд.

Зі звітом Verisign (pdf) можна ознайомитися за адресою http://www.verisign.com/assets/labs/MitM-Attack-by-Name-Collision-Cause-Analysis-and-WPAD-Vulnerability-Assessment-in-the-New-gTLD-Era.pdf

CircleID.com
Активність DDoS атак зросла на 111%
За підсумками січня-березня поточного року активність DDoS-атак зросла на 111% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, - інформує Verisign в доповіді Q1 2016 DDoS Trends Report (Тенденції DDoS в першому кварталі 2016 року).

Середнє пікове значення атак, які спостерігалися аналітиками Verisign, склало 19,37 Gbps, що на 182% більше, ніж в попередньому кварталі.

Найчастіше метою атак ставали мережі і об'єкти інфраструктури в галузях IT Services / Cloud / SaaS, на які припало 32% всієї активності в першому кварталі поточного року. Ці галузі залишаються лідерами цього антирейтингу вже шість кварталів поспіль. За ними слідує фінансовий сектор, на рахунку якого 27% DDoS активності.0,352988 sec